Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 32 hetes terhes vagyok....

32 hetes terhes vagyok. Mostanában kezd foglalkoztatni a szoptatás. Mindenki szeret szoptatni? Tudom, hogy nagyon fontos, de én idegenkedek tőle. Megváltozik ez? Sokan megszolnak emiatt!

Figyelt kérdés
2009. dec. 8. 08:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pontosan mi az amitől idegenkedsz?
2009. dec. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Ne aggódj, terhesen én is sokat gondoltam erre.Olyan érzékeny terület, ha a ruha hozzáér, már attól kiráz a hideg, nemhogy egy kisbaba szopizzon belőle, meg cincálja.De aztán megszületett, odatették cicire, ő rögtön enni kezdett, és annyira természetes volt!Imádok szoptatni, nincs jobb érzés, mint a saját testemmel táplálni a gyermekemet!Majd meglátod Te is, ne aggódj!

Boldog babázást!

10 hetes baba anyukája

2009. dec. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

babaváráskor én is idegenkedtem a szoptatástól, a gyerekdokival előre akartam tápit feliratni, de nem irta fel.

ahogy a babám megszületett és mellre tették, onnantól megváltozott ez az érzés

voltak ugyan nehézségek az elején, de sztem csodálatos dolog szoptatni

2009. dec. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Én is idegenkedtem ! Nagyon bensőséges dolog :) Majd amikor holt fáradtan hajnalban rádgyvigyorog és közben fogja a kezedet ,na akkor már te sem fogsz idegenkedni :)
2009. dec. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Én nem voltam oda érte, vagyis nem éreztem azt a földöntúli boldogságot szoptatás közben. Ugyanolyan napi rutin volt, mint pl a pelenkázás. Azt viszont imádtam, amikor szopi után nyújtózkodott, mai napig látom magam előtt. :-)
2009. dec. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Én utáltam, nem volt kellemes boldog érzés, nyűgnek tekintettem, gusztustalan volt számomra. 2 hétig szoptattam majd át álltam tápira. Azóta minden rendben. 3 hónapos. Kedves mosolygós 4 kg pici kislány. Egyszer sem volt beteg. Imádom. Ha valami baja gondja van csak nálam nyugszik meg.

2 hete pedig egyedül is alszik. Ezért engem is támadtak illetve támadnak, de ne foglalkozz velük magadra hallgass és te dönts ebben a kérdésben ne más.

2009. dec. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megnyugtat, hogy nem csak én érzem így!! És, hogy más is van akinek gondot okoz a szoptatás! Megprobálom, aztán meglátjuk!!! : )

Köszi!!!!!!

2009. dec. 8. 14:02
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem vagyok érzelgős ember, szerintem praktikus szoptatni, mindig kéznél van, nem kerül pénzbe, nem romlik meg nyáron a melegben.

Gondolj arra, hogy erre a pasik nem képesek és máris büszke lehetsz, hogy szoptatsz.

2009. dec. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én sem éreztem azt a földöntúli boldogságot szoptatás közben. De a praktikussága elvitathatatlan, pláne olyannak aki egyébként is utál mosogatni meg pepecselni, a szoptatásnál már csak az utálatosabb, ha sír azt hiszed éhes, szaladsz elkészíteni a kaját és nem kéri, szoptatásnál ez a gond sem áll fent. Megfelelő a hőmérséklete, nem romlik, mindig kéznél van Szóval PRAKTIKUS.

A másik pedig, mi a nyár elején szedtük össze a rota vírust, a nagyobb kórházba is került 3 napig volt 39 fokos láza (csillapíthatatlan) és két napig folyamatosan infuzión(3 éves), a kicsinek semmi baja nem volt és ez egyértelműen a szoptatás következménye, mivel az én szervezetem termelt ellenanyagot amit ő megkapott az anyatejjel, úgyhogy ez engem meggyőzőtt a szoptatás előnyéről.

2009. dec. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is valahogy nagyon perverz dolognak tartottam. Meg is fogadtam, hogy fejek és cumiból kapja. Aha, szülés után kisebb bajom is nagyobb volt ennél. Meg amikor a kórházban kihozták, hogy mellre tegyék, nem volt pofám azt mondani, hogy nem engedem. És elég sokáig utáltam, mert fájt. De amikor a mellem megszokta, már nagyon jó érzés volt. Olyan bensőséges dolog összebújni a babával. Pláne, hogy egyébként nem bújós. Így én megsirattam, amikor leszokott.
2009. dec. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!