Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan, aki az elso gyereke...

Van olyan, aki az elso gyereket siman szoptatta a masodiknal (tobbediknel) viszont nem ment?

Figyelt kérdés

Meg nincs 2 hetes a masodik gyerkoc, de mar azon vagyok, hogy feladom. Nincs ejjelunk-nappalunk, 5 percet eszik, bealszik, felora mulva ebred es kezdodik elolrol. Egyszeruen nem birom ebren tartani, de amugyis inkabb csak cumizik es harapdal, nem sziv rendesen.

Mivel az elejen jo sok tejem volt (az elsovel is rengeteg volt), ezert igy is boven jutott neki, folyt magatol, nem volt rakenyszerulve arra, hogy dolgozzon erte. ( a gyerekorvos lemerte es 1 hetesen mar a szuletesi sulya felett volt 250 g-al)

Pedig mar kezdett beallni arra, hogy ritkulnak az evesek, erre kist 2 napja rosszabb, mint valaha, allandoan a mellemen logna, de nem is eszik belole rendesen.

A sok cumizasnak az lett a vege, hogy veresre harapta az egyik mellbimbom, kettevalt felul (van egy nagy melyedes) es rettenetesen faj szoptataskor, utalom az egeszet. :(

A 0 alvastol viszont meg is csappant a tejem, lehet, nem tudom :(


2014. febr. 12. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kitartas! Szerintem menni fog! A repedesre hasznalj Lansinoh kremet, a szopizashoz pedig avent bimbovedot!
2014. febr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szoval tenyleg ne add meg fel! Nalam senki nem utalta az elejen jobban a szoptatast! A kirepedt bimbo es a fajdalom mellett olyan mellgyulladasom volt, h gennyes talyogaim lettek, biopsziara jartam vele (tuvel-fecskendovel szivtak a gennyet a mellembol) het1x egy honapig, 4level antibiotikumot kellett beszednem, mire rendbe jott. Orokke szoptattam es fejtem es masziroztam... Egy ideig annyira fajt a gyulladt resu, h a picit sem tudtam felemelni. El akartam apasztani, de a parom tartotta bennem a lelket. Nem bantam meg, minden rendezodott, es most nem kell a tapszerrel szorakoznom. Gondolj erre, lehetne rosszabb is! A krem es a bimbovedo sokat segitett, probald ki!
2014. febr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
esetleg nem ártana egy szoptatási tanácsadót megkérdezni, attól is lehet hogy le van tapdva a kis nyelve és azért nem tudja rendesen szivni ezt nézesd meg, simerösömnél ez volt a gond utána szopott mint aksiangyal elötte meg scak a nyüglödés volt.
2014. febr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az avent bimbóvédő tényleg jó! Az mentett meg engem is. Ne add fel nálunk is vagy 3 hétbe tellt mire belejött.
2014. febr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ma kivancsisagbol lemertem es 40 g-ot evett.. Nem csoda, hogy orankent enne. (Egyszer mertem meg csak par napja, amikor meg 3-4 ora kent kert csak kajat es nyugodtan aludt, alkor meg 100 g volt). Latom, hogy be sem dagad a mellem, tok lapos, de nem is csoda semmi alvas mellett es hullan :(

Meg egy napot megorobalok kihuzni, ha nem lesz tobb tej, merni fogom, akkor kap potlast. Szegeny tesojat is sajnalom, 2 eves es semmi mast nem csinalok mint egesz nap felhullan etetni es altatni probalom a kistesojat :(

2014. febr. 12. 18:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem rossz otlet am a potlas! Nekem is megcsappant kb ebben az idoben. Lazas voltam, fajdalmaim voltak, alig tudtam felkelni, es tiszta ideg voltam, h nem tudom a babamat ellatni, mert annyira szarul vagyok. Akkor szedtem az augmentint is. Rettegtem a kovetkezo szopitol, mert annyira fajt. A baba elkezdett sokat sirni, rajottunk, h ehes, nekem is lapos volt a melkem.Adtam neki tapit, megnyugodtam, h o mar nem ehezik, kiultem a teraszra, kibogtem magam, kiszellozott a fejem, aludtam es sokkal kobbsn lettem! En mertem, alkalmankent max 40percet szoptattam (2mellbol), es kiegeszitettem tapival. Igy eleg volt neki. 4 orankent evett innentol. Szaporitasra: fejes, motherlove kapszula, rengeteg viz, boseges kaja! Nalunk egy het utan nem kellett potlas, sot, folytattam a fejest, tele a huto tejjel...
2014. febr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Es megvalami. A fajdalmak miatt el akartam magam apasztani , de a parom konkretan megtiltotta, mert az o gyerekenek anyatej kell. (Ezt itt ne minositsuk...) Ekkor en azt mondtam, jo, de en akkor nem szulok tobbet, mert en a szoptatast nem csinalom meg egyszer vegig. Most mar szerencsere nem latom akadalyat a kisteso(k)nak.
2014. febr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Es te milyen tapszert adtal? A ferjem beba-t vett, HA Start pro talan.

Koszi a biztatast, ramfer... Annyira vacak, varatlanul ert ez az egesz, a tesoval nem volt gond (egy mellgyulladast leszamitva :) - de o vegig baromi jol evett, sose volt kerdes, hogy eleg-e a tej).

2014. febr. 12. 21:25
 9/11 anonim ***** válasza:
En Milupa-Milumil HA Startot adtam. Most jollakik a pici, megnyugszol, pihentek es minden rendben lesz!
2014. febr. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szia!sajnos én is így jártam....6 hetes a babám és 4 hetes korától potolnom kell tápszerrel mert egyszerűen bármit csinálok nem elég a tej...laktoherb tát iszom,rengeteg folyadékot mellé,bőségesen eszem ami csak a kilóimon látszik meg.... ,szedem a görögszéna kapszulát ,de minden hiába...borzasztó hasfájós is a babám,bukik is sokat semmit nem alszom én sem....mellette van egy 2,5 éves dackorszakban ersen tomboló "nagyfiam"akivel sajnos alig tudok foglalkozni a kicsi mindig a kezemben van.....nekem is kilátástalan a dolog mivel a pihenés alvás egyenlőre nem jön össze a tejem is apad sajna....nem az ördögtől való a tápszer,de én szeretném/szerettem volna anyatejjel táplálni őt is legalább 6 hónapig.Remélem legalább megmarad így ahogy van és nem teljes tápszeres lesz......
2014. febr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!