Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Három hetes kisfiam miért...

Három hetes kisfiam miért bukik szinte minden etetés után?

Figyelt kérdés
Nem büfiztetem esetleg elég jól, vagy elég ideig? Sokszor elég sok visszajön neki és ez aggaszt kicsit. Nagy a tejleadó reflexem, iszonyat mohón eszik. Ez lehet a gond? Köszönöm!
2014. febr. 12. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen típusú babák. Az én lányom is rengeteget evett, és akárhogy büfiztettem, volt, hogy evés után egy-két órával is még bukott. Hozzátáplálásig így volt.
2014. febr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen vannak ilyen babák,akik a szilárd táplálkozásg buknak. 3 unokám van , ebből 2 bukós volt.

Nem elrémísztésnek szánom, de a fiam olyan bukós volt, hogy szopizott és egy az egyben sugárban kijött belőle.A kispocakja, pedig hullámzott. Súlyosbodott az állapota nem hízott semmit és 2 hónaposan meg kellett műteni a gyomorszáját.Műtét után egy hónapon belül 1 kg hízott. Azóta nincs semmi probléma,

2014. febr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A csecsemők gyomrának záróizma még fejlettlen, ezért könnyen visszajön a tej. Azt megpróbálhatod, hogy etetés közben és után ne teljesen vízszintben legyen, hanem a feje magasabban a testénél. Ha lefekteted utána, akkor érdemes a kiságy lába alá pl. könyvet tenni, hogy a fekvőfelület döntve legyen. Nekem a kisebbik fiam bukós volt, én is megijedtem, mert a nagyobbiknál nem volt ilyen problémánk. Egyszer feküdt az ágyon, jóval kaja után és csak azt láttam, hogy hanyatt fekve függőlegesen kb. tenyérnyi magasságig lövell ki a tej a száján. Nekem konkrétan az ördögűző film jutott az eszembe.... :) A védőnőm aztán megnyugtatott, hogyha nem nagy mennyiség jön vissza, a gyerek pedig gyarapszik, akkor nincs gond, majd idővel megszűnik. De én ugye nem tudtam mihez viszonyítani a mennyiséget. Azt mondta, hogy néhány ml folyadékot öntsek ki egy textilpelusra és látom, hogy az milyen nagy foltat hagy, szóval általában rémísztőbbnek látszik a dolog, mint ami valójában visszajön. :)
2014. febr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Rica86 válasza:
Szia.az en kissebbik fiam is bukos.a nagyobb nem volt az,igy en is meg voltam ilyedve.de a doki megnyugtatott,hogy amig nem hanyas es nem jĂśn allandoan sugarba ki belĂśle es szepen gyarapszik a sulya addig nincs gond.mar alig varom hogy kb fel eves legyen es kezdhessĂźnk mar mast is enni az anyatejen kivul.allitolag olyankor megszĹąnik vagy enyhĂźl a problema.
2014. febr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Igen, az erős tejfolyás is okozhat ilyet.

Minél hamarabb tedd mellre, amikor látod, hogy szopit kér. Próbáld ki a hátradőlve szoptatást, hogy ne ömöljön annyira a tejed. És szopi közben is többször állj meg böfiztetni, ha sikerül. Plusz a fenti tippek. :)

2014. febr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!