Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha az anyuka tornázik, akkor...

Ha az anyuka tornázik, akkor mitől csökken vagy megy el a teje? Ez nekem nem teljesen világos.

Figyelt kérdés

2014. febr. 13. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
A diétától és a túl kemény tornától!!14 hkm
2014. febr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem a diétára gondoltam, csak a tornára.

Mi a kemény torna? Azért egy kis tornázás otthon az nem kemény, mégis sokan írják itt, hogy nem szabad, mert elmegy a tej!

2014. febr. 13. 12:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy csökken a tejed. Kezdj el keveset tornázni, és ha nem befolyásolja a tejtermelésedet, akkor tornázz nyugodtan. Rengetegen sportolnak szülés után és nem megy el a tejük. Persze ne kezdj el veszettül kajakozni mert az nagyon megdolgoztatja a mellizmokat, és az olyan sportokkal is vigyázni kell ahol rázkódik, sérül a mell (a futás pl mehet egy jó sportmelltartóban), de egyébként nem tilos a sport. Biztos sokaknál kevesebb lesz a tej mennyisége, vagy rosszabb a minősége, ezt ki kell tapasztalni. Az izomlázzal kell vigyázni, mert a tejsav bekerül a tejbe és azt a baba nem szereti, lehet hogy onnantól nem fogadja el a cicit.
2014. febr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pl ne kezdj el maratont futni és 10 kilós súlyzókkal kezdeni az edzést. Ha csak simán tornázol otthon attól nem fog elmenni a tejed.

[link]

Itt nagyon jó és hasznos tanácsokat olvashatsz ebben a témakörben.

2014. febr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi

Nekem nem aktuális, csak csodálkoztam, hogy itt olyan sokan írják, hogy nem szabad, és persze értem, hogy nem maratont kell futni meg nagy súlyokkal edzeni, de egy kis otthoni torna nem árthat

2014. febr. 13. 12:23
 6/8 anonim ***** válasza:

A tej akkor tud kifolyni a mellböl, ha az izmok elvannak lazulva. Reggel nem több tej van, hanem egyszerüen szabad útja van a tejnek, mert ellazult izmok közül tud kifolyni. Este mikor mar faradt az ember az izmok megvannak feszülve a tej nem tud rendesen kifolyni.

Nekem nagy melleim vannak. A tej termelödött, de keptelen volt kifolyni rendesen. A baba szívta , én fejtem, de még sem tudott lefolyni teljesen. Igy nehezen szoptattam, és amikor 3 hónap utan abba hagytam a pumpálást mert már utaltam hogy minden szioptatás utan még elóra pumpálás miközben az éhes gyerek sírt meg. 2 hét alatt egyetlen csepp tejem sem lett.

Vagy is a torna elsö idöszakban azert nem jó, mert a szoptatás meg egy bö tejü nönek is nehézkes az elsö idöben.

Ha beállt a szoptatás rendesen, van tej, akkor ellehet a szoptatás utánn kezdeni tornázni, így mire ujabb szoptatás lesz, már ellazul az anyuka megint.

2014. febr. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

Nocsak, ezzel még nem találkoztam. 3. válaszoló, ezt honnan hallottad?

Mert de, reggel tényleg több a tej; bár ettől még lehet, hogy az izmoknak is közük van ehhez.

2014. febr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Julie S ***** válasza:
Az nem életszerű, hogy a mozgástól, tornától elapadjon egy anya teje. A rendszeres túlságosan megerőltető edzések már hathatnak rosszul, hiszen az nem "normális" igénybevétel.
2014. febr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!