Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sajnos egy nap alatt rohamosan...

Sajnos egy nap alatt rohamosan lecsökkent a tej mennyiségem, mit tehetek? Szedem a more milk-et is.

Figyelt kérdés
Cicire csak akkor tudom tenni ha van benne,különben ordít,"csak"úgy cicizni nem szokott,sajnos ezzel nem tudom növelni a mennyiséget.Kétségbe vagyok esve,pótolni még nem kellett.

2014. febr. 13. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
mekkora a baba? Praktika az lehet hogy igyál sokat, igyál alkoholmentes sört is egyet. Probálj fejni hamár ö nem szivja vagy mellszivóval probáld meg, mennyiséget növelni csak stimulációval lehet vagyis a szivással. ha 6. hét körül van a pici akkor nem kell kétségbe esni, ilyenkor sok anyukának van pár ilyen nap aztán visszatér. Persze fotnos hogy miné többet tedd mellre.
2014. febr. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen problémánk. Az állandóan cicin lógás nem jött be. Egyszerűen kellett idő,hogy a mellem feltöltődjön. 3 óránként tettem cicire (akár mindkettőre is) és minden szopizás után fejtem. A lefejtet pedig odaadtam neki. Éjszaka is felkeltettem szopizni. Napi 4-5 liter folyadék, sós leves. Azt a mellette fejed, amelyikkel kezded a szoptatást. Nekünk ez bejött és visszajött a fejem. Igaz ,hogy sok meló az állandó fejés, mellszívó mosása, szoptatás ....de megérte!
2014. febr. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 xStefix ***** válasza:

Az sem működik, hogy ha kevés van benne, azt kiszopizza? Pedig jó lenne, ha sokat lenne mellen, mert ezzel lehet a legjobban serkenteni a tejet.

De ha ez nem megy, akkor fejj a szopi mellett, viszont NE add oda neki, amit lefejsz, hacsak nem s.o.s. a helyzet. Azért ne, mert akkor az a mennyiség, amit pótolásként kap, a te melledből fog "hiányozni", vagyis lassabban fog megnőni a tej. A lényeg most az lenne, hogy minél több inger érje a melled, viszont ha továbbra is megpakolod a pocakját, akkor ritkábban fog szopizni, mint ha nem kap pótlást és gyakrabban kerül mellre... Remélem érted, kicsit hülyén fogalmaztam. :)

2014. febr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm!

3hónapos,sajnos ha nincs benne vagy csak kevés,azt már nem eszi meg,de püföli a cicit,sőt a jobb mellemből szinte csak éjjel és reggel hajlandó enni,máskor ordít ha ráteszem.Én lennék a legboldogabb ha órákig cumizna a mellemen,de ez esélytelen,csak evésre használja,pár percig aztán sírás.

:(

2014. febr. 13. 21:47
 5/10 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a tej mennyiséggel van a baj?

Csak mert nekem is 3 hónapos a kicsim, és én is azt hittem nemrég, hogy kevés a tejem, közben meg a fogacskája mocorog, és azért nem eszik úgy, ahogy ezelőtt. Meg a pocija is fájt emiatt.

Ha mégis kevés, próbáld meg a 7-5-3-1 fejési módszert. Ez serkenti a tejtermelést. Igazuk van az előttem szólóknak, hogy minél több inger kell, hogy érje, hogy termelődjön.

Lehet növekedési ugrásban is van a kicsi.

2014. febr. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xStefix ***** válasza:

Cumit, üveget is adsz neki? Ha igen, ezeket el kéne rakni, hogy minél több időt tudjon rajtad tölteni... Eleinte biztosan mérges lenne, de úgy volna a legnagyobb esély a több szopira, ha csakis rajtad szopizna, más eszközzel nem. Így valószínűleg több kedve és türelme lenne tovább dolgozni.

Illetve próbáld félálomban szoptatni, amikor még nincs magánál, ezzel is alkalmat nyerhetsz!


De persze a fogzás is lehet és más is.

2014. febr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valami van a levegőben? Nekem is 3 hós a babám és ugyanez történik a napokban. Éjjel, félálomban eszik rendesen, sőt, még a "végét" is kiszívja, mikor már nehezebb, de nappal hatalmas cirkusz van 1-2 perc után is. Elkezdtem fejni etetés után, talán kicsit több most a tej, de közel sem annyi, mint egy hete volt.
2014. febr. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
tuti,hogy kevesebb,mert mérem..iszom ezerrel,szedem a bogyót,aztán meglátjuk,remélem még visszajöhet a mennyiség..
2014. febr. 14. 18:50
 9/10 xStefix ***** válasza:

Hát, a mérés a legjobb stresszforrás ám...


3 hós ugrás, az van a levegőben, 3 hónapos korban. ;)

2014. febr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Légyszi kérdezd meg,hátha...:)
2014. febr. 16. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!