Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van még értelme szoptatnom?

Van még értelme szoptatnom?

Figyelt kérdés

7 hónapos elmúlt a lányom, és kb 2 hete nem elég neki a tejem, és pótolnom kell tápszerrel. Elég nehezen fogadta el a cumisüveget.

Egy nap 3-4-szer szopizna, és így csak reggel szopik + tápszer, és este ugyanaz, délután csak tápszer.


Maradjon, vagy neméri meg azt a pár korty tej.


2014. febr. 17. 20:26
 1/9 anonim válasza:
100%
Jót tesz neki, amíg van.
2014. febr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én adnám neki, ha volna. (egy éves korig mindenképp). Testileg, lelkileg is jót tesz neki szerintem.

Sajnos az enyém a tápi mellett már nem fogadta el a mellem egy idő után, mert az üvegből ugye jobban jött, így nekem elfogyott, de azért tényleg sajnáltam a dolgot, önkényesen szerintem ne hagyd abba 1 éves koráig, ha nincs rá más orvosi indokod.

2014. febr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó lenne addig szoptatni, amíg bevezeted a fő allergéneket (glutén, tejtermékek). Persze utána is jó lenne, de ezt én fontosnak tartottam :)
2014. febr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amíg csak van tej, addig érdemes.

Én a 8. hónaptól már nem szoptattam a lányom, napi 20-30ml-t tudtam lefejni csak, ezt adtam oda neki 2-3 naponta.

10 hónapos koráig fejtem, utána már tényleg szinte semmi nem jött.

2014. febr. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:

Mit értesz azon pontosan, hogy nem elég? Jó, buta kérdés:), de úgy értem, hogy hogy alakul a szopi mellet az evés?

Ha eddig jól ment a szopi, volt elég tej, akkor 1-2 kivétellel elég ritka, hogy csak úgy magától elkezdjen apadni.

2014. febr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Délelőtt kap gyümölcsöt, délben csak főzelék, délután tejpép vagy joghurt, gyümölcs, itt szopizna, de tápszert adok, mert ha szopna, akkor estére nem lenne neki tej. Este főzelék meg szopi, és ha kell akkor tápszer.
2014. febr. 18. 20:22
 7/9 xStefix ***** válasza:

Akkor ezek szerint elég hamar elkezdted hozzátáplálni, így érthető, ha mostanra jobban lecsökkent a tejed.

Nem tudom, tudod-e, hogy a tej szoptatás közben termelődik; vagyis azzal, ha délután nem szoptatsz, nem tudsz estére tejet spórolni! A még meg sem termelt tejjel nem lehet így "játszani", ellenben ezzel csak tovább apasztod a tejed, szándékod ellenére.

Próbáld ki, hogy nem adsz neki tápszert vagy csak nagyon keveset és helyette szoptatsz, amennyit a lányod kér. És a szilárd ételek mennyiségét se emeled meg közben, mondván, éjjel azért tudjon aludni... Így persze lehet, hogy éjjel is kelni fog (újra) szopizni, de ez megint segítheti a tejtermelést, mert éjjel hatékonyabbak a hormonok.


Tudnod kell, hogy ha kitartasz a szopi mellett, akkor jó eséllyel ezután is lesz annyi, amennyi kell, csak hosszabban, gyakrabban kellhet szoptatni (ill. úgy, ahogyan a lányodnak megfelel). Ha viszont a szopi helyett bármi mást adsz neki, azzal biztosan a tej mennyiségét fogod csökkenteni.

2014. febr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:
Egyébként ilyen esetben, ha a baba még motivált, igenis szeretne szopizni, akkor pláne érdemes kitartani, mert minden esély megvan rá, hogy sikerüljön! Sokkal nehezebb lenne a helyzet akkor, ha te még szoptatnál, de ő már nem akarná... így viszont szerintem mindenképp megéri próbálkozni.
2014. febr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor a lányom majd eldönti, hogy meddig szeretne szopizni.
2014. febr. 19. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!