Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 17 hónapos kislányt, hogy...

Wishmay kérdése:

17 hónapos kislányt, hogy szoktassam le a ciciről?

Figyelt kérdés

Kislányom 17 hónapos. Ösztöneimre hallgattam, és sajnos a kezdetektől cicin altattam.

Már mindent eszik, a cici csak alváshoz és éjszaka kell neki.

Azonban este két három órát is elcicizik meg viháncol közben, mire elalszik, így sokszor még tizenegykor is fent vagyunk. éjszaka van, hogy óránként felkel, van,hogy "csak" 3x, 4x.

pár hónapja már próbálkoztam az aludj jól gyermekem módszerrel, mert ezt javasolta a védőnő illetve a gyerekorvos. próbáltuk, hogy apa megy be. nem sikerült, én meg nem szeretném sírni hagyni többet, pedig olyan is volt, hogy bent voltam vele végig, csak nem kapott cicit, na akkor vagy 4 órába telt mire elaludt és óránként kelt persze. ha a nagyszülőkkel van elalszik és átalussza az éjszakát is minden gond és probléma nélkül, tehát úgy érzem ez a műsor nekem szól csak. a mellem már nagyon fáj, harapni ugyan nem harap, de már nem is úgy cicizik, mint kicsinek. tépi, nyúzza stb. 17 hónapos most, úgy érzem, hogy már talán nem ártana, ha elhagynánk a cicit, de nem tudom, hogyan fogjak hozzá. cumi, víz, tea nem kell neki, élből elhajítja,kiköpi, sír. Tanácstalan vagyok.

ő az első gyermekem, így nem tudom hogyan is működik ez, a családban senki sem tudott két hónapnál tovább szoptatni, így senki nem tud tanácsot adni nekem.


2014. febr. 19. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Remélem kapsz hasznos választ,mert ugyan ez van nálunk is!!!

Szintén első baba,szintén csak cicin alszik el,éjszaka is kel 4-6x cicizni,azon alszik vissza.Ha nem kap cicit nem alszik el,én is kinlódom akkor vele órákon át.

Sem cumit,sem teát,sem vizet,semmit se fogad el.

14 hónapos most

2014. febr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Ha nagyszülőkkel rendesen elalszik, akkor ez valóban "hiszti". Én a helyedben kitartanék, rendszeresen apuka altassa - ha megoldható - vagy hívd át valamelyik nagyszülőt pár napra.

Viszont ha te altatod, egyszerűen nem adsz neki, simized, beszélsz hozzá, lehet több napba telik és nehéz lesz, de ki kell tartani, főleg, hogy nem azért sír, mert gondja baja van, hanem szimplán hisztizik.

2014. febr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves Második, köszönöm szépen a tanácsokat! :)


Apa nem hajlandó már többször belefogni sajnos :(


egy hónapja költöztünk ki a dédszülőkhöz, de ők már hatkor elvonulnak, nálunk akkor van a fürdetés. nekem lesz muszáj erőt vennem magamon, csak fáradt vagyok és ezáltal könnyen feladom.

de akkor próbálkozom, hogy csak simogatom, csak hát igen, olyankor kitör a botrány :D

Már eszembe jutott, hogy bekenem a cicim citromlével, de a kislányom odáig van a citromért :D :D :D :D


Kedves Első, öröm az ürömben, de azért jó látni, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával :)

2014. febr. 19. 19:29
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Mindenképp meg kell próbálni apasztani a tejet, hogy ne legyen, és a KITARTÁS az a legfontosabb. Este szopi, ne tartson tovább fél óránál, ne legyen órákig tartó, lesz ám hiszti, nem is kicsi, de ez a muszáj rossz, éjjel meg csak vizet szabad adni. Néhány átnyűglődött éjszaka, akár egy hét is lehet, rájön, h nem érdemes felkelnie.
2014. febr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Muszaj kovetkezetesnek lenni, ne engedd tobbet. Lesz hiszti, lesz siras, de igy le fog szokni rola. Kapjon valamilyen kis jatekot, amit gyomoszolhet.
2014. febr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Macungo válasza:

Én a felvesz letesz dolgot csináltam és nekünk működik 13 hónapos és cumiriadók vannak, van hogy magamra fektetem és úgy alszik vissza, ha felkel fogzás vagy pocak miatt.


DE 3-4 a legtöbb és általában megkapja a cumit és rögtön visszaalszik.


Szóval nagyon fontos, hogy nem alhat el a cicin félálomban ted az ágyba.. Akkor csináld amikor Te még kipihent vagy, de ő már fáradt. Én az esti altatás nálunk most 6 kor alszik már mert egyszer alszik napközben 11-13 óráig és este 6-kor már fáradt. Szóval szpizik és mikor már majdnem elalszik leveszem a ciciről lekapcsolom a villanyt holt sötét, van még..


És az ágya mellett állok ő ráhajtja a fejét a vállamra miközben ringatom kb 1-2 percet majd beteszem az ágyába egy cumi a szájban kettő a kezecskékben :) Ezt ő akarja így egész éjjel fogja a cumiját :) így mocorgás van, de cumiriadó alig..


Szóval elkezd sírni, hogy betettem az ágyába én kimegyek rácsukom az ajtót és várok 1-2 percet, majd visszamegyek kiveszem és addig tartom a kezembe míg a légzése viszonylag egyenletes lesz tehát megnyugszik ezek nálunk is csak percek. Megint leteszem és kimegyek sírás és megint bemegyek kiveszem és vissza ezt addig amíg végül leteszem és lefekszik magától alvó pozícióba akkor betakarom és kimegyek és csönd lesz..


Ezt régóta csináljuk, fél éves kora óta biztos és napközben elalhat cicin, de este általában így csináljuk, hogy megtanuljon magáítól elaludni és tudja, hogy az ágyában van és ne keressen éjjel meglepve, hogy most mitől került ide..


Mivel alig hagyod sírni nem olyan rossz elviselhető és bár járkálós de mivel ő már nagyon fáradt Te meg még annyira nem hisz kora este van mindig én győzök és mindig arra számítok, hogy sokat kell mászkálni és nem idegeskedek rajta, természetesen csinálom szeretettel és hang nélkül, tehát már nem beszélek hozzá és sötét van..


Nekem általában 6 alkalom volt a legtöbb amit be kellett menni. És ezt csak párszor csinálta meg az átlag a 2-3 alkalom és mára már puszi beteszem az ágyába szopi utáni vállon szunyókálás 1 perc után kis nyaffanás aztán hang semmi én ki is jövök és már alszik is... Tudja, hogy bizony játszhat vele, de felesleges, 1-2 perc után úgy is az ágyban köt ki és a 2 perc sirdogálással is fárad.. Olyat is csináltam, hogy amikor már elég hamar elaludt így azzal is csökkentettem, hogy a harmadik kivételnél már nem vettem ki hanem mikor állt a kiságyban simán lefektettem betakartam és nem vettem már ki. Onnantól mindig tudta, hogy már ki se fogom venni és aludt is a harmadik alkalomra.


Minnél hangosabban sírt mikor kijöttem annál fáradtabb volt és tudtam mostmár csak kicsi kell és úgy is volt. Tehát pont akkor törnél meg amikor már közel a cél, de nem szabad. Gondolj arra, hogy ő nem téged akar idegesíteni, hanem segítséget kér ahhoz, hogy elaludjon, ez neki is rossz hisz fáradt és aludna mint a nagyinál, tehát Te csak nyújtod ezt a dolgot amikor ő csak azt várja tőled, hogy legyen egy rövid biztos rendszer amivel elaltatod őt..


Ha cicin alszik el akkor éjjel mikor megébred akár egy pukira akkor cicin akar majd vissza aludni ezért fontos, hogy ne aludjon el szopi közben.. Nálunk még a világító cumi is megnyugtatta, a sima suminál jobban oda van érte azzal akar elaludni.. Tehát valami kell neki helyetted akár egy plüs állat is.


Sok sikert próbáld észbentartani, hogy valójában Ő is ezt akarják ez jó neki és Te vagy az erősebb, főleg, ha ő fáradt már és akkor kell ezt csinálni nem éjjel előszőr az esti lefekvésnél és ha az megy akkor a többi is magától fog... Nálunk az éjszakai ébredések maguktól elmaradtak. A napközbeni még mindig cicin történik, de azzal még várok. Az éjszakai ha előfordul én magamhoz veszem és magamra fektetem és úgy alszik vissza cici nélkül az a végső megoldás éjjel mindig.

2014. febr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!