Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vannak olyan anyukák, akik...

Vannak olyan anyukák, akik szoptatnak és "jó alvó" a babájuk?

Figyelt kérdés
Mindig csak az ellenkezőjét olvasom, jó lenne, ha erről az oldalról is olvashatnék tapasztalatokat. Kíváncsi vagyok, h hányan vagytok, mennyire kiegyensúlyozott az életetek így. Kezdettől fogva jól aludt a kicsi? Stb. Stb. Stb. :)
2014. febr. 24. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem totális káosz volt az elmúlt pár hónapom, éjjel felkelt játszani, alig aludt, folyton szopizott volna. Én voltam a hülye...nem volt semmi napirend. Már beállítottam, makacsul ragaszkodok hozzá, és láss csodát! este 9 kor elalszik (11 hónapos) reggel 8kor kel fel. szerintem napirend kérdése a dolog.
2014. febr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Örülök neki, h nektek így beállt a dolog. Gondolom azért nehéz lehetett az első pár nap mire megszokta a napirendet, de a lényeg, h sikerült :) Sajnos nekem semmi nem vállt be, 21 hónapos korában ahogy elhagytuk teljesen a cicit akkor kezdett jobban aludni. Ezért is lennék kíváncsi, h kinek mi vállt be, mert tényleg csak ezt olvasom, h mindenkinek ez a kérdés jár a fejében, h vajon mi a megoldás, de a jobbik oldalról nem igazán olvasok semmit.
2014. febr. 24. 13:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, jó alvónak számít-e, éjjel többször ébred szopni, de vissza is alszik azonnal. Este 8-tól reggel 7-ig így alszik (közbeiktatva 3-4 rövid ébredést). Én ezzel elégedett vagyok. :)
2014. febr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló, szerintem tökéletes :) Nekem óránként, aztán másfél óránként kelt :/
2014. febr. 24. 13:56
 5/11 anonim ***** válasza:

a fiam este 9-kor alszik, és kb. 4-kor ébred először, akkor eszik, visszaalszik, és 8 körül ébred.

Ez már a születése óta így van, mi nem csináltunk semmit. Szerencsénk volt :)

3 hónapos.

2014. febr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jól aludt egèszen 3-4 hós koráig. Hiába a napirend. Káosz van :( Baba nyűgös,anya fáradt. Èn gondolkozom rajta nagyon,h elkène hagyni a cicit(8 hós). Èjjel szinte csak "cumizik" rajta. Fogzás mèg hab a tortán :D
2014. febr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

babám 9 hós most, kb. egy másfél hónapja már nem ébred éjjel, csak egyszer már. csak szoptatok, kicsit kóstolunk ezt azt, nem váltottam ki étkezést. most állt meg a vágtató hízásban és növésben, kb. 9,5 kiló 1 hónapja, de valószínű csak lemozogja amit eszik :)


szóval eddig úgy aludt, este héttől reggel hétig, közben ébredt enni 11kor 3kor 6kor, most elalszik 7 és 9 között valamikor (kis eleven, ficegni akar, illetve ebben a korbán már ébren tudják magukat tartani álmosság ellenére is) szóval elalszik 7/9kor talán felébred 10/11 között, és már csak éjjel egyszer, de valószínű csak mert meleg van nálunk, várom már hogy lehessen szellőztetni, na mind1, szóval aztán csak reggel ébredünk együtt :)


nem az anyatej, vagy a tápszer határozza meg, hanem inkább a gyerek étvágya, típusa, alvása.


én imádom az anyaságot!!! 9 hónapos a babám, első 3 hónapban le se szállt a cicimről, kb. 4 hétig amúgy is 3 óránként jelzett a telefonom, hogy etessem. (éjjel is, nagyon durva, kemény próbálja ki valaki ezt csak két napig csinálni :) :) (túl kis súlyú volt, sárga, aluszékony, egyszer bekómázott, ezért kellett így csinálni)

szóval én imádtam ébredni, odahúzni magamhoz, szoptatni, és még most is imádom. felőlem 2 óránként is kelhet, imádom, ahogy eszik :) :)


kit érdekel, hogy jól alszik e. a világ legjobb dolga szoptatni a kis pocakszökevényt :)


ja, és a titok, együtt kell aludni a babával. akkor se a baba se a mama nem ébred fel igazán éjjel az evésre!


aki tápszerez, az éjszaka melegíthet cumit, és nem is tud együtt aludni a babájával, mindig figyelni kell, legyen nála étel, ha valahová elmegy. én meg csak a "csecst" viszem, és bárhol megetetem a babót (etettem utcán is, kendő mögé bújva, ruhabolti próbafülkében, kocsiban, stb...) szóval kényelmesebb, és imádni való dolog :) :) kit érdekel ezek után, hogy éjjel eszik? az is jó :)

2014. febr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Julie S ***** válasza:
Hát, én is szoptatok, de együtt is alszunk a lányunkkal. 5 hónapos és most kezdi átaludni az éjszakát. Eddig egyszer kelt enni hajnalban 1-3 óra között, de az utóbbi időben azt is csak félálomban és a következő evészet már 5-6 körül volt reggel. Most pár napja kimarad a hajnali evés és már csak 5-7 között kelt. De eddig is nagyon jókat aludtunk mellette, mert külön nem kellett felkelnem hozzá. És nagyon nagy alvókája van a lánykának. Eleve addig lustizik az ágyban, amíg mi is. Napirendünk amúgy nincs az esti fürdetésen kívül. De egyikőnk sem igényli, tök jól elvagyunk így.
2014. febr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ez babafüggő!!! Én szpotattam 2!! évig mind kettő gyerkőcöm! A lányom kezdetektől fogva csendes volt! 2-3 hétig meg sem mukkant! De tényleg!! Már szóltam a gyerekorvosnak is hogy biztosan baja van, mert soha nem sír! :) Ez így is maradt mindig! Evett, aludt, mikor ébren volt jókat vigyorgott, és ennyi! A fiam más tészta volt!Ő állandóan ordított ha ébren volt! Ha elaludt, laposkúszásba ment mindenki hogy legalább fél óra nyugtunk legyen! Amikor ébredt, rögtön rázendített, cicizett, és fél óra múlva ismét üvöltés! Éhes nem volt, fájdalma nem volt, csupán bőghetnékje volt! (gondolom én) Ez kb 1-másfél éves koráig tartott!Onnantól beszél, és elmondja ha baja van! Be sem áll a szája!! :)
2014. febr. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xStefix ***** válasza:

Én két gyerekkel és 5 évnyi szoptatással azt látom, hogy az alvás körüli mizéria (is) elsősorban az anyukáknak probléma, nem annyira a gyerekeknek. :) Persze ha mi is kifáradunk közben vagy a gyerek általános állapota is romlik a kialvatlanság miatt, az ellen tenni kell, de a gyerekek kaotikus alvása teljesen normális. Szerintem minél többet foglalkozunk azzal, hogy hogyan mikor miért (nem) alszik a gyerek stb., annál jobban gerjed a feszültség - de ha ellazulunk és természetesnek vesszük az adott helyzetet (akkor is, ha épp fárasztó), sokkal könnyebb elviselni.


Nekem a lányom alszik kiegyensúlyozottabban, pedig ő is 11 hós koráig kelt. Csak ő mindig azonos időkben, így könnyen rászoktam a ritmusára. Aztán sokáig rendben volt, de amióta az öccse megszületett, azóta sokszor átjárkál hozzánk. Mondjuk ez minket nem zavar, ő is velünk aludt 2 évig, meg most a kicsi is még.

A fiam babaként eléggé változóan aludt, bár valamilyen ritmusa neki is volt, csak az időtartamok voltak kuszák. Most 21 hónapos, nappal az elmúlt 3-4 hónapban már kiszámíthatóan alszik. Éjjel egészen 1 hónappal ezelőttig rendszeresen kelt, aztán volt pár hét szünet, amikor azt hittem, megnőttünk az átalváshoz.. hát lehet, hogy nem. :) Még nem néztem, de lehet, hogy megint foga jön. Szóval ő érzékenyebb az alvás szempontjából, de nem bánom, ami neki jó, az nekem is.

2014. febr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!