Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha másfél óránként kéri a...

Ha másfél óránként kéri a cicit a kisfiam, akkor nem elég tápláló a tejem?

Figyelt kérdés
19 napos a babám. Más is volt/van ezzel így? Anyósom állandóan belém rakja az ideget, hogy semmit nem ér a tejem, ezért kér a gyerek másfél óránként enni. Nagyon kikészülök emiatt...
2009. dec. 12. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:

semmi baj a tejeddel, m ég 3 hetes sincs, kell egy kis idő hogy beálljon az egyensúly. lehet hogy sokszor szik keveset vagy csak cicizni vágyik, hiszen még csak most bújt ki kell a közelséged. egész nap másfél óránként eszik? hízik rendesen? különben ezt hívják igény szerinti szoptatásnak, üzenem anyósodnak. Az én fiam csüt volt 2 hetes és gyakorlatilag egész nap csöcsön van:) a nagyobbik gyerekem is így volt, 8 hónapig csak anyatejet kapott, 1 évesen még 3*szopizott naponta

2 hetes + 2 éves

2009. dec. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Először is,hogy mondhat ilyet egy másik anyuka(anyósod),hogy semmit nem ér a tejed?Minden cseppje sokat ér,a gyerkőcnek meg még nagyon pici a gyomra,nem tud egyszerre sok tejecskét megenni..Egyáltalán nem gond,ha sűrűn rakod cicire,mert így lesz majd sok tejed..pihenj,egyél finom tápláló ételeket,igyál sokat,és csak a babóra koncentrálj!Minden jót kívánok!
2009. dec. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Cumija van? Mertha nincs akkor lehet nem is eszik olyan sűrűn csak nyugtatja magát. (Félre ne értsd csak kérdeztem, ne adj neki cumit csak ezért) Meg lehet szárazabb a levegő, lehet hogy kiszárad a torka.

Mikor mértem a babát, rájöttem, hogy ő tudja szabályozni, mert volt hogy félórát is szoptattam és evett 40-et és volt hogy 5 perc alatt 120-at.

Lehet hogy csak iszik. Hogyan figyelted meg eszik is minden alkalommal ilyenkor?

De ha eszik , olyan nincs hogy semmit nem ér a tejed, mert olvastam és erre bizonyíték is van, hogy összehasonlították afrikai anyák (akik éheztek és alultápláltak) angol középosztálybeliek tejét és ugyanaz volt a tápanyag tartalma.

Ha meg úgy veszed észre, hogy nem eszik akkor próbálj neki más elfoglaltságot találni, bár ez meg még nehezebb egy tizenkilenc napos esetében.

Az is lehet, mi útolag jöttünk rá és végül is nem vizsgáltattuk ki, de pl az én kicsim biztos hogy refluxos volt, ő sokat köhécselt, ami azt jelenti, hogy feljött a gyomorsav, ami biztos, hogy kellemetlen neki. Vagy kisebb a gyomra és kevesebbet tud enni. Nálunk ez is felmerült, mert nagyobbként sem tudott megenni egy adagot és evés végén ökölödött. Lehet ilyen gondja is.

2009. dec. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is másfél óránként szoptattam 6 hóig, aztán 2-2,5 óránként a fiam 1 éves koráig. Most 20 hós, napi 3x szopik még, tökéletesen fejlődik, cicifüggő.
2009. dec. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne halgass anyósodra mert hülyeséget beszél!Nálunk is ez volt!Gyakran éhes volt a Manó!És kiderült hogy a tejemmel semmi gond csak még kicsi a Baba kapacitása és ugy érzi jóllakot!
2009. dec. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!