Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejlaz es harapas egyszerre...

Viktoria1978 kérdése:

Tejlaz es harapas egyszerre az elvezetek kedveert, szerintetek javulofelben van? Antibiotikumot szedjem?

Figyelt kérdés
Megharapott az 1 eves babam es tejlaz egyszerre.1 hete törtent, hogy a kisfiam megharapott, akkor mar fajt a szoptatas, de most mar tudom, hogy amiatt, mert meg mindig harapdalt es a kicsi fogaval mindig beletalalt a sebbe. Szombaton nem adtam neki tejet, csak este aztan következett a hidegrazas es laz, vasarnap szintugy. Ma voltam dokinal kaptam antibiotikumot cefaclor al 250 (ismeritek kerdöjel) Vasarnap nagyobb volt a piros folt a mellemen es piros csikok is latszottak,ma mar kisebb es lazam sem volt, lehet a javulas jele.
2014. márc. 3. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Természetesen szedd nem viccből kaptad.
2014. márc. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bö valaszt:)
2014. márc. 3. 22:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek. Antibiotikumot nem viccből ír az orvos.Kezd el szedni es szedd is be az összeset, ahogy felirtak. Nehogy abbahagyd, ha mar jobban érzed magad!
2014. márc. 4. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért írta fel az orvos, hogy szedd. Nekem volt 39 fokos lázzal járó mellgyulladásom, nem valami vicces dolog, hidd el.
2014. márc. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum csak akkor hatásos, ha beszeded az összeset.

Ahol piros a melled, ott langyos vizes borogatással kezelheted. (A védőnőm szerint jégkockát is lehet rá tenni, én nem csináltam.)

Amikor nekem begyulladt (másfél héttel császár után) engem a dokim visszaküldött a kórházba, ott a csecsemős nővér masszírozta ki a csomót és fejte le a mellem. Ő ajánlott a Burow nevű krémet, ezt patikában keverik ki, enyhe gyulladáscsökkentő. Csak a gyulladás helyére kell kenni vékonyan, nagyon hatásos és nyugodtan használhatod.

Ha a szoptatás nem megy, akkor próbálj meg mellszívót kölcsön kérni, mert így egy ördögi körbe fogsz belefutni.

Gyors gyógyulást!

2014. márc. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat. Szedem az antibiotikumot, vagyis szetragom müanyagostul aztan lenyelem, maskent nem megy. A szoptatasnak annyi, a kisfiam alig, hogy el kezd szopni rögtön harap. Ma együtt sirtunk, a kicsi azert mert nem erti, hogy miert nem kapja el a cicit en meg a fajdalomtol. Mindig beletalal a lyukba, amit 1 hete csinalt, akkor meg kicsi volt talan 2 mm-es, most mar lassan 5 mm. A sebre is eleg az antibiotikum vagy vegyek oda külön kremet? Azert kerdezösködök ennyit, mert most költöztünk ide, 1 nögyogyasz van itt, de az is csak a penzt nezi es nem bizok benne. Amikor behivott a rendelöbe rögtön azzal kezdte, hogy van injekcio ötször kellene beadni es darabja 10 euro, vmi homeopatias, de meg a mellemet nem nezte meg ott. Erre mondta a ferjem, hogy a betegbiztosito fizeti a homeopatiat is, erre a doki azt mondta, hogy majd kesöbb visszaigenyelhetjük. Szoval homeopatia vagy antibiotikum, de a sebet nem nezte meg. Aztan mondott 2 gyogyszertarat hol vegyük meg a gyogyszert, onnan meg biztos kap egy kis jutalekot. Hat nem ott vettük meg. Megegyszer köszönöm a valaszokat.
2014. márc. 4. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!