Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 hetes a kisfiam, de 30...

1 hetes a kisfiam, de 30 ml-nél többet szinte soha nem szopik. Egyszer sikerült eddig 50 ml-t szopnia. Mit csináljak? Pótoljak neki tápszerrel, vagy egyenlőre még ne?

Figyelt kérdés
A születési súlyát még nem érte el, kicsit aggódok, hogy fogyni fog még ebből is. Szopi után amúgy szinte mindig elalszik.
2014. márc. 4. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
De miért nem szopik? Nincs elég tejed, vagy ő nem kéri?
2014. márc. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem volt besárgulva a kórházban?

Nekem attól volt aluszékony

Tejed van elég?

Ha úgy érzed nincs fejj neki és úgy add oda.

A tápszer csak a legvégső eset legyen.

De az is lehet, hogy nem éhes mert ennyivel is jóllakik.

2014. márc. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha hajlandó szopni, akkor fel fogja növelni a mennyiséget annyira, amennyi neki kell. Szerintem ha ilyen akkurátusan méregeted, hogy mennyit eszik bele fogsz őrülni.
2014. márc. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért mérem,mert a kórházból mikor hazajöttünk,még csak 10 mk-t szopott. Az orvos javasolta,hogy mérjem. Legszívesebben elhaíjanám jó messze. Próbálom minél gyakrabban akkor mellre tenni.
2014. márc. 4. 12:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Jobb, ha nem mérsz, ahogy te is írtad, még a baba is csak tanulja a szopizást, tedd mellre sűrűn, ne adj még tápszert. A védőnő sajnos nem tanul ilyet, nem tudja, kérdezz szoptatási tanácsadót, lll.hu oldalon keress közelit, akár telefonon is segít.
2014. márc. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, mikor hazajöttünk a kórházból az én babám is 10 ml-t szopott, egyszer megmértük. A védőnő nekünk is javasolta, hogy méregessük, fél napig ment és csak stresszeltem, attól nem evett többet, ha alszik, pisil-kakil, jókedvű, gyarapszik, akkor nincs gond. Mi csak esténként mérjük le fürdés előtt, de a heti-havi súlygyarapodás a mérvadó. A születési súlyát kb 2 hetesen érte el. Ha tápszert adsz neki, akkor nem "termeli meg" magának az anyatejet. Ha gyakran szoptatsz, két mellből, akkor nő a mennyiség. És ne aggódj, mert az nem segít! :)
2014. márc. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mintha én írtam volna ki a kérdést, hasonló problémával küzdünk, az én kisfiam 11 napos, és van tejem, de nagyon keveseket szopik, hamar elalszik a cicin, utána éhes, és tegnap mérte a védőnő, nagyon keveset hízott csak a hazaadási súlyához képest.

Mi nem vártunk, elkezdtük a mellé tápszerezést már pár napja, mert a szopások után éhes maradt, az meg senkinek nem jó, legfőképpen neki nem.

Végül ma elmentünk egy szoptatási tanácsadásra, amin a doktornő megnézte, hogy hogyan szopik, alaposan kikérdezett mindent, és

- megmutatta, hogyan kell mellre helyezni (eddig nem jól csináltam)

- hogyan kell fejni, hogy ha nem is szívja ki, akkor szívjam le én, és pótoljuk azzal

- ha tápszerrel pótoljuk, akkor se cumiból, mint eddig, hanem venni kellett Nurofent, és abban van egy fecskendő, és abból itatni vele, hogy szopjon

- sokat mellre tenni, de nem állandóan azon lógatni, mint eddig hagytam


És mondta, hogy jó, hogy elkezdtük a pótlást tápszerrel, mert ha nem elég a tej vagy a baba nem szív eleget, akkor sem szabad éhezni hagyni.

Az LLL-t én is néztem, de van ismerősöm, aki azt mondta, hogy amikor beszélt velük, csak bűntudatot keltettek benne, mert a tápszeres pótlás ellen vannak, de én azt mondom, hogy bármi jobb, mint hogy éhezik a gyerekünk, és nem hízik, én is nagyon elkeseredtem, amikor megláttam a mérlegen.

Ja, és ne méregesd, ezt nekem is tanácsolta a doktornő, azt mondta, max 3-4 naponta, mindig azonos időben, mert különben ördögi kör, és kikészülünk benne, ráadásul nem mindig ugyanolyan a szopási igényük.

Ha gondolod, írj nyugodtan privátot nekem, nagyon hasonló a "gondunk".

2014. márc. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!