Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség! Teljesen tanácstalan...

Segítség! Teljesen tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés

A lányom 1 hónapos. Az elmúlt egy hétben úgy tűnt, hogy cumizavaros lett. Átlagban mindig 20-25 percig szopik. Ezt az időt maximálisan kihasználta eddig.

Viszont múlthéten ennyi idő alatt 40-50 ml-ket szívott ki bármelyik mellemből.

Próbáltam tejet serkenteni, de a mérleg szerint (mivel mérem születés óta) nem sokat változott a melleimben lévő mennyiség. Ettől függetlenül én éreztem és most is érzem, hogy van benne. Néha "rögöket" is látok a mellem tetején, amik eltűnnek, amint elkezdek szoptatni.

Van egy kézi mellszívóm (MAM), amivel nem tudok fejni. Valahogy nem jön össze.

A lényeg az, hogy múlthéten végig tápszerrel pótolnom kellett az étkezéseket. Eléggé elkeseredtem, a gyerekorvos (szerencsére) a helyzet miatt egyből írt tápszer recepteket.

Tegnap itt volt a védőnőm, vele átbeszéltem a problémámat. Kérdeztem tőle, hogy vajon egy elektromos mellszívó megtenné-e hatását?

Ő azt mondta, hogyha a kézivel nem jön semmi, akkor az elektromossal se fog. De én pl. most is érzem, hogy van benne. Nem durván feszül, nem fáj, csak érzékeny a melleim oldala.

Nem tudom, hogy most vegyek-e esetleg AVENT kézi mellszívót, amit sokan dicsérnek vagy ruházzak be az elektromosra, ami lehet, hogy csak pénzkidobás lesz..?!


Nem tudom mitévő legyek. Nyilván a szoptatás lenne a legjobb, de ha nem szívja eléggé és "ellustul", akkor csak én fogok szenvedni, mert a mellemben marad a tej.

Lefog csökkenni még jobban, netán elapad.


Mint írtam, mérem már egy hónapja.

2980 g jöttünk haza a kórházból (3240 g született) és tegnap 3700 g-nak mérték. Tehát a hízása nagyon jó.

Szeretném a mérleget is elhagyni, mert csak őrületbe kerget, bár azért biztos pont volt eddig, hogy tudtam mennyit eszik és ha sír, akkor vajon mitől lehet.

De ugye, ő se eszik egyformán, mint a legtöbb kisbaba.

Meddig mérjem még? Vagy vigyem vissza a mérleget a boltba (kölcsönzött) és hagyatkozzak a lányomra?


Illetve még az a "problémám", hogy nem igazán ismerem fel (még), hogy mikor miért sír.

Persze, ha 3 órája nem evett, akkor evidens.. de még nem igazán álltam rá a sírására sajnos.


Szóval, aki tud bármilyen tanáccsal ellátni, azt várom, mert szükségem van segítségre!


Köszönöm!!!


2014. márc. 4. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha tudod, felejtsd el a méricskélést. A boltban, ahonnan a mérleg van, tudsz bérelni elektromos mellszívót? Az azért mégsem akkora befektetés.


De a legjobb mellszívó a baba, próbáld meg nem cumisüvegből itatni, hanem kis babaitató pohárból, vagy fecskendőből, végső esetben SNS készülékkel add a pótlást, ha muszáj!


Vagy van a Medelának ez a Calma nevezetű etetőfeje, az én kisfiam nem lett tőle cumizavaros!


De a legjobb egy szoptatási tanácsadó lenne, mert a védőnők és a gyerekorvosok (tapasztalatom szerint) sajnos vajmi keveset értenek a szoptatáshoz :(


[link]


Esetleg őt kérdezd meg:

[link]

2014. márc. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A cumizavart azért nem tudnám rámondani a lányomra, mert előtte nem látott cumisüveget. Cumit meg nem sűrűn.

Csak egyszerűen nem akart normálisan szopni múlthéten.

Ma pedig azt vettem észre, hogy rendesen szopizik.

Igaz, 70-80 ml-t csak, de legalább normálisnak mondható mennyiséget eszik.

2014. márc. 4. 12:59
 3/11 anonim ***** válasza:
kérj szoptatási tanácsadót, a védönönek ninsc iagaz sokaknak nem elég a kézi mellszivó az elektrimossal meg megy. A mérleg meg sokszor scal azt ugye tudod. Éhes is marad a babád? vagy csak a mérleg miatt gondolod hogy kevés neki??? A szoptatási tanácsadó mutat olyan technikákat amivel a baba visszaszokik a cicire. Én erre szánnék inkább pénzt nem mellszivóra.
2014. márc. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Abból gondoltam, hogy éhes maradt, hogy 40 ml-t evett egyrészt, utána meg nyűglődött és kétségbeesetten sírt.

Próbáltam visszatenni mellre, beleszívott 1-2-t, majd kiköpte és ezt játszottuk 20-30 percen keresztül.

Persze, közben büfiztettem, hátha ez a problémája, de nem ez volt sajnos.

Végül, amikor kapott pótlást, akkor megnyugodott és még mosolygott is elégedetten.

A másik pedig, hogy mire elaludt volna, addigra fel kell és újra éhes lett. Vadul cuppogta az öklét.

2014. márc. 4. 13:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Első tipp: szoptass sokáig, a baba így tanulja meg, neked meg ettől lesz több tej.

A tápszert csökkentsd, az egyszeri mennyiséget is és a napi tápszeres etetéseket is, reggel alapból több tej van, délelőtt minél később adj először tápszert.

Ha adsz, ne cisüvegből, hanem pohárból vagy kiskanállal.

Ne mérd naponta többször, mert csak stresszeled magad, figyeld a pelust,ha kevesebbet pisil, mint eddig, adj több tápszert, vagyis növeld vissza a mostanira.

Fejni én sosem tudtam, nem is éreztem, mennyi van.

Beruházni inkább szoptanít készülékre érdemes, a védőnő talán tud segíteni, azzal úgy lehet adagolni a tápszert, vagy lefejt tejet, mintha szopizna és közben nem lesz cumizavaros és több tejed lesz a szopási ingertől. Én 6 hetes korában napi 700 ml tápszerről tudtam leszoktatni napi 100 ra féléves korára ezzel. Írhatsz privit, ha van kérdésed.

2014. márc. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Közben mások is hasonlókat írtak, az Sns ugyansz mint a szoptanít, és igen, nekem is szoptatási tanácsadó segített.
2014. márc. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Cumisüvegezést hagyd abba, (nekem 3 hónapos korára már jól rájött, hogy onnan jobban jön, nem akart tovább szopni)

van a [link]

És igen, a szoptatási tanácsadók azt mondják, hogy felesleges azért is méricskélni, mert a teje két nőnek sosem egyforma, nem egyformán tápláló, nem a mennyiség számít, hanem a baba azonos időközönkénti hízása, (pl. hetente), meg ők tényleg egyénre szabottan adnak tanácsot.

Ami még fontos, nyugi mert VAN tejed, ne félj, kapsz tőlük segítséget, és akkor fog ez menni, de a Calmát tényleg ajánlom, most a kicsinek én is azt veszek már, legyen tartalékba hátha kell, cumisüveget többet újszülött szájába be nem dugok!

2014. márc. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xStefix ***** válasza:

A többiek jó tippeket adtak a szopihoz, én máshoz írnék még:

Nem az az igazán jó gondozási gyakorlat, ha azt várod meg, amikor a babád már sír! Ez ugyanis KÉSŐI jelzés. Próbáld ki, hogy (ha eddig nem így volt) folyamatosan magad mellett tartod a babádat és figyeled a KORAI, finomabb jelzéseit is. Már amikor azt látod, hogy nagyon nézelődik, cuppog, keresi a száját a kezével stb., akkor megpróbálhatod őt mellre tenni, ezek mind a szopizhatnék jelei. És egyébként is, bármikor megkínálhatod őt a cicivel, ha úgy sejted, segíthet neki!!

A szopi nemcsak evésre-ivásra szolgál, hanem egy sor más szükségletet is ki tudsz vele elégíteni. Persze ha úgy tippeled, hogy valami konkrét baja van, pl. fázik vagy bekakilt, akkor azt ne szopival kezeld:), de ha tanácstalan vagy, nyugodtan kínáld meg! Hidd el, hogy eközben is egyre jobban meg fogod őt ismerni, meg fogod látni és tanulni az ő sajátos nyelvezetét. A babák rendszerint minden bajukra a cicit keresik, mert nagyon hatékony nyugtató; úgyhogy ha nyűgös, fáradt, álmos a babád vagy fáj valamije, akkor rajtad a helye. ;)


Ezzel egyébként a tejed mennyiségét is növelni tudod, mert minél többet szoptatsz, (pár nap múlva) annál több tejed is lesz. És igen, el a mérleggel, mert teljesen félre fog vinni! Csak a babádra figyelj, össze fogtok hangolódni, csak zárd ki a többi zavaró ingert.

2014. márc. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szioka



cumisüveget és cumit dobd a kukába!!

mérleget add vissza annak aki adta



ha itatni kell tápszerrel akkor csak is ciciczés után itasd üvegpohárbol ergo nem lesz cumizavaros



Fejés:ha gép és kézivel nem jön akkor ennyi probáld a sajat kezeddel fejni ha nem jön akkor hagyjad.

sok sok folyadék kevés stresz


feküdj meztelenül le az ágyba babát ugyszintén meztelenre tedd a hasadra a gyermeked és hagyd msszon fel a cicidig. ez egy ösztön segit a tejtermlésbe is


sok sok sör

2014. márc. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

gyönyörűen hízik! nyugodtan vidd vissza a mérleget!

én eleinte a védőnőnél méregettem havonta 1x, hogy nyugodt legyek.


szopi tanácsadók biztosan tudnának a cumizavarban is segíteni:

[link]


[link]

2014. márc. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!