Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » El fog apadni a tejem?

El fog apadni a tejem?

Figyelt kérdés

10 napos a babám

Amikor beindult a tejem,1 nap alatt 200ml lett pluszban egy nap alatt,szépen alakult,folyamatosan fejtem,a baba már 90ml-t eszik egyszerre. Tegnap óta elfogyott a tartalék a hűtőből mert a 2 mellemből összesen 45-55 ml jön le. Nem tudom mit tegyek,szeretném a kislányom anyatejjel táplálni de úgy látszik el fog apadni


2014. márc. 7. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne add fel! Én is így voltam ráadásul császáros voltam, nem adtam fel, ha szoptatni akarsz legyen az az elsö minden egyéb másodlagos! Beszélj a pároddal hogy ez nagyon fontos neked segitsen be a háztartásban, kérj segitséget a nagyiktól, rokonoktól, te most csak a picire koncentrálj! Én úgy csináltam hogy magam mellé tettem a kislányom és amikor felsírt akkor cicire tettem ha egy cici kevés volt megkapta a másikat is. Ennek következtében annyira sikerült feltermelni a tejem hogy kibirt 2-3 óràt etetések között és 7 hónapig sikerült szoptatnom és akkor is csak azért hagytam abba mert ö nem igényelte már. Sok sikert! :)
2014. márc. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom, nem fog elapadni! Az elején nem vártad meg, hogy beálljon a kereslet-kínálat, és gyakoribb mellretétel helyett pótoltál. De még semmi sincs veszve. A babádat tedd mellre amikor éhes, akár másfél-két óránként (szoptatási tanácsadók még gyakrabban is javasolják), ezzel a baba jelzi a szervezetednek, hogy több tejre van szüksége, így lesz több a tejed. Szoptatás után pedig próbálj meg fejni, abból a mellből, amiből először evett. Néhány nap alatt remélhetőleg beáll a kereslet-kínálat. Addig igyál nagyon sokat (napi 3 liter), és pihenj minél többet (és persze utána is)!
2014. márc. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem fog elapadni, nyugi!

Iszol eleget? En az elejen 4-5 litert ittam naponta. En mindig raktam egy palackot a szopifotelhoz es dontottem magamba, mikozben szoptattam.

Eszel eleget? Kell a kaloria, egyel amennyit csak kivansz (vsz tobbszorose mint normalisan), es legyen benne gyors ch is! En sokaig meg ejjel is ettem szopi utan.

Fejj minden szoptatas utan! (Ne szoptatasok kozott, hanem kozvetlenul utsna)

Tedd minel tobbszor mellre, mert a baba a legjobb serkento. Fiziksi + erzelmi inger hirmonalis folyamatokar indit be.

Fogyassz tejserkentot: szoptstos tea, motherlove kapszula...

Pihenj, amennyit csak tudsz! Ne foglalkozz semmi massal, csak a szoptatassal es pihenessel. Fogadd el a segitseget, amennyi csak kinalkozik!

2014. márc. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!