Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Idegenkedek a szoptatástól,...

Idegenkedek a szoptatástól, nekem olyan természetellenes.22hetes vagyok. Ha lefejem és úgy adom majd a picinek az is megfelelő?

Figyelt kérdés
2014. márc. 8. 19:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

A szoptatás NEM természet ELLENES, hanem éppen az a TERMÉSZES!!!!


Ha lefejed, az nem egészen ugyanaz, mintha szoptatnál, ezen kivül a szülési elváltozások is jobban visszafejlödnek szoptatás alatt.

2014. márc. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugyanaz, mintha szoptatnád, de jobb mintha nem kapna tejet.
2014. márc. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 gyerekem van 2 gyereknél fejtem mert fájt a mellbimbóm ezért elapadt a tejem!! 3. babanal csak szoptatok+ tartalékba fejek.Az első 2 gyerekem csak cumisüveget fogadott el a végén mire rendbe jött a mellbimbóm! Vigyázz vele ,az ok,ha mész valahova lefejt tej,de csak a baba tud megfelelő mennyiséget gyártani!

Ha anyatejes babát akarsz akkor szoptass,ha nem akkor kb jó esetben 4-6 hétig lesz tejed,ha csak nem vagy baromi kitartó,a többi tápszer most egy doboz hipoallergén tápi 2500ft ebből havonta elmegy 4-5 doboz,míg az anyatej ingyen van!

2014. márc. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Néhány hete volt egy ilyen kérdés keress rá, mert ott többen is leírták, hogy nem éppen szívük vágya volt a szoptatás, köztük én is. Muszáj voltam szoptatni mert agyilag tudtam, hogy ez kell a babának, azóta 4 hónapos a fiam és csak anyatejes és már megszoktam a szoptatást. Eleinte még nagyon hamar elfáradt és ezért le kellett fejnem a tejet és azt pohárból megitattam vele. Hát.. tiszta macera a fejés és aztán azt elmosni, kifőzni, megitattni stb. Valamint így ha valahova elmegyünk és éhes a babám akkor csak előkapom a cicim és megetettem (rokon látogatáson NEM az utcán gondolom az elmenetelt). Cumisüveget azóta sem fogad el a fiam, ami néha jó, néha nehézség, van kiskanala azt elfogadja és ügyesen tud pohárból inni. Volt néhány hete néhány nap amikor nem akart enni, és nagyon szomorú voltam, sírtam is(pedig néhány hónapja még örültem volna ha cumisüvegből eszik és nem kell szoptatnom). Egyenlőre barátkozz a gondolattal, aztán mikor itt a baba majd megpróbálod ha valami miatt nem megy akkor majd lefejed úgy is jó neki a lényeg, hogy lehetőség szerint tejecskét kapjon ne tápszert. Próbáld majd meg szoptatni, mert nagyon jó érzés mikor látod, hogy tebelőled lakott jól. Egyenlőre ne aggódj ezen, majd jön magától ha meg nem akkor lefejed (de a fejő nem tudja annyira kiszívni mint a baba így valószínüleg kb. 6-8 hónapig tudod majd csak etetni így.
2014. márc. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Ismertem egy nőt, 3 gyermeke van. Ugyan ez volt a véleménye. Sőt, szülés után már csak a kórházban engedte a kicsiket a cicire, amint hazaért elapasztotta a tejét. Megjegyzem, hogy csak a fejéstől hamar el is apad. Kapott hideget-meleget a családtól és ismerősöktől akinek elmondta. Harmadik babával lett terhes és megígérte, undorodva, de megpróbálja erőltetni 1 hónapig. Erőltette, nehezen ment a lelki dolgok miatt. 3 hetes lehetett Lucus, amikor ránézett a mamira szoptatás közben. Talán mosolygott is picit. Az anyuka elolvadt. Lucus 8 hónapos és szopizik. A csaj pedig nagyon sokat sír és azt mondja, hogy sohasem bocsájtja meg magának, hogy "nem szerette" a gyermekeit. Ezt ő mondta így :( Nekem 2 gyerekem van. Az elsőnél fiatal voltam. Szoptattam ugyan, de nem tettem meg mindent a tejért. 5 hónapig szoptatgattam félgőzzel. Most 9 hónapos a porontyom és 4szer hoztam vissza a tejet a semmiből. Kínlódva ment az elején, rengeteg áldozat, de amikor a 9 kg-s kiscsillagom az ölembe fekszik és elkezd szopizni...na az leírhatatlan. Olyan boldog vagyok! De nem szeretném 3 éves koráig (most azt mondom), de még 3-4 hónapig! próbáld meg, örülj, hogy nő vagy, és élvezd ki ezt a csodát, ami még elképzelhetetlen neked!
2014. márc. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én majd betojtam a fejéstől úgy fájt. Amúgy engem is kivert a víz a szoptatás témától aztán mégis sikerült több mint fél évig, simán, még csak ellenérzésem sem volt ahogy meglett a baba.

Amúgy meg a te dolgod hogy mit csinálsz, itt senkitől nem kell engedélyt kérned.

2014. márc. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Julie S ***** válasza:
51%
Nem rosszindulatbol irom, de a szoptatastol valo idegenkedesed a termeszetellenes. A lenyeget mar leirtak elottem... te is es a babad is jobban jarnatok, ha a szuleteseig megbaratkoznal a szoptatas gondolataval.
2014. márc. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A fejes kinszenvedes lessz hosszabb tavon. Sehova sem tudtok elmenni,folyton rohanni kell haza nem ugy mint a szoptatott vagy tapszeres csecsemokkel, mert a lefejt anyatejet megfeleloen kell tarolni. En a sok tej miatt fejtem a felesleget, ugy ereztem magam mint Riska a teheneszetben racsatlakoztatva a fejogepre.

Amugy egy kolleganom ugyanezt mondta terhesen, megszuletett a baba es megis szoptatta, azt mondta hogy maga is meglepodott, de valahogy a szules utan olyan termeszetes lett.

2014. márc. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%
szoptatasban mi a termeszetellenes? fejni es cumisuvegben adni, abban mi a termeszetes? arrol sincs fogalmad, h egyes szavak mit jelentenek, minek neked gyerek?
2014. márc. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Milyen kedves vagy utolsó. Biztos te semmitől sem idegenkedsz, ami másnak természetes, vagy semmitől sem szorongsz, ami másnak könnyen megy. Még jó, hogy teljesen különbözünk....
2014. márc. 11. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!