Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit kell ennie körülbelül...

Mennyit kell ennie körülbelül egy 6 hetes babának grammban mérve?

Figyelt kérdés

eddig minden rendben volt, csak tejet kapott, de tegnap történt, hogy elkezdte rángatni a cicit, próbálta szívni, kiköpte, visszavette, de szerintem már nem jön neki semmi. ugyan én próbáltam fejni, jött is két ciciből 50 ml, de eddig 90 is jött szoptatás után közvetlenül, most már szoptatás nélkül is csak 50 jött.

el fog apadni a tejem? az az érdekes, hogy ha ő szopik, akkor nem jön belőle, és ha én próbálom kézzel fejni, akkor nekem sem jön ha ott próbálom nyomni ahol ő tudja még szívni, csak ha már nagyon a mellbimbóudvar végét nyomkodom, akkor jön. ő meg ugye nem tudja annyira bekapni.

nem tudom ez érthető volt e, elnézést a megfogalmazásért kicsit ideges vagyok mert nem szeretném ha nem lenne tejem.

addigis pótolnám tápszerrel de fogalmam sincs hogy mennyit kéne ennie, eddig nem is számított mert anyatejet kapott és igény szerint evett.

de most honnan tudhatnám hogy mennyit kell még pótolnom neki? mérlegünk van, de hiába mérem le hogy mennyit evett ha nem tudom mennyit kell hozzápótolni. tegnap óta szegény alig alszik, félóránként üvölt, próbálom visszatenni cicire de már egyértelműen nem jön neki annyi, és ha jön is, szerintem nem olyan tápláló már.

segítsetek mit tehetnék? van itthon laktoherb teám az még ilyenkor ér valamit?

bevallom elég sokat idegeskedek és van hogy este 9kor eszmélek fel hogy reggelit ettem utoljára de most nagyon kétségbe vagyok esve.

próbálok visszaállni a 3 óránkénti etetésre de sehogysem sikerül mert amint elalszik 20 perc múlva sír.

egyébként 3150 gramm.


2014. márc. 9. 11:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

ja, tudom, hogy a gyerekorvos jobban ért hozzá, de én csak ezt a mai napot szeretném átvészelni valahogy, holnap már tudom hívni rendelési időben.

és a tippek is érdekelnének a tej visszaállítása érdekében.

2014. márc. 9. 11:22
 2/13 anonim ***** válasza:
300-350 g a minimum. Ha van tejed, mert tudsz fejni, akkor olyan nincs, hogy ő nem tudja kiszívni. Itt más a baj.
2014. márc. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 lcs ***** válasza:
kézi mellszívód van? mert nekem azzal pl semmi nem jött le, az elektromossal meg igen...
2014. márc. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem eszel, iszol, miből lenne tejed?!

Napi 5x étkezés, 2-3 liter folyadék.

Tegyél ki magadnak egy 2 literes vizet, s azt meg kell innod.

Olyan nincs hogy eddig volt tejed, s most egyik napról a másikra nincs. Az lehet hogy kevesebb, mert stresszelsz, s nem eszel, de hama eszel iszol rendesen, holnapra megint lesz.50-90 között evett ilyen korban a fiam egy szopi alkalmával.


A babák másként szívják, nekik jobban, gyorsabban jön, min ahogy te fejed, s ababa nem csak a mellbibó mögötti tejet issza mi, hanem ami a melkasodnál van, azt is kiszívja!

Lehet nyugtalan, faj a hasa, szelek, kaki kínozza...a foga, ínye is fájhat...

Neked kell eldöntened akarod-e szoptatni!?

Ha igen, egyél igyál, abból lesz a tej.

Nem kell mérni, pótolni!

Ha kell, pránként cici, s ha órànkent eszik 40-60 Milit, az nagyon jó!

Tedd egyik cicire, majd a másikra, ne csak egy mellből szoptasd!

Énekeljek neki szopi közben hogy megnyugodjon, ne legyen ideges.


A fiam 2 ránkent cicizett 40-60 grammot, s havi 1 kg-ot hízott!

A szoptatott babák nem 3-4 órànkent vezetnek, hanem 1-2 óránként is akár!

Ha nem alszik ringasd, fogd ölben...

2014. márc. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

tudok még fejni de már szinte csak az egyharmadát az eddigi mennyiségnek. bevallom, hogy mostanában nem is nagyon fejtem etetések után. van még esély visszahozni a nagyobb mennyiséget hogy ne kelljen majd pótolni a tápszerrel? hát én úgy veszem észre, hogy bekapja amennyire tudja, de nagyon gyorsan szív, szóval biztosan nem jön neki, csak szeretné, mert amikor eszik és volt tej, szépen lassan evett, most meg mintha keresné a tejet de nem jön. és megnéztem az ilyen szívások után, teljesen üres volt a szája, egy csepp tej sem volt.

nem tudom hogy magyarázzam el, lehet hogy hülyén fogalmazok vagy nincs fogalmam dolgokról, de én azt tudom hogy eddig 6 hétig minden szépen ment, szépen evett, és nem kellett tápszer. és soha nem csinált ilyen rángatásos üvöltéses dolgokat.

2014. márc. 9. 11:52
 6/13 lcs ***** válasza:

ez talán segíthet,

nekem gyerekdoki írta le anno :)


testömmeg (kg-ban) x 150 ml / ahányszor eszik

tehát nálatok 3,150 x 150 / 8 = kb 60 ml/evés :) vagy nem tudom hányszor eszik, annyival számolj akkor kb, így nagyjából tudod a hozzátáplálást, ha szükséges :)

2014. márc. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

akkor lehet hogy csak beképzelem és hisztis volt tegnap.

igen, kézi mellszívóm van. szerinted próbáljak meg venni egy elektromosat??

persze hogy szeretném szoptatni, koraszülött, még jobban fontos neki, hogy anyatejet kapjon.

rendben akkor megpróbálom óránként cicire tenni.

igen megpróbálok odafigyelni, már ide is raktam magam mellé a másfél literes vizet.

remélem nem fog elapadni. köszönöm a segítséget

2014. márc. 9. 11:55
 8/13 lcs ***** válasza:
bérelni is tudsz elektromos mellszívót, hogy egy próbát megérjen :) nálunk pl a védőnői szolgálatnál is adnak bérbe.. és a fejésnek is megvan a technikája, nekem legalábbis a védőnőm azt mondta, úgy fejjek, hogy felváltva 7-7 / 5-5 / 3-3 percig :)
2014. márc. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 lcs ***** válasza:
és még az jutott eszembe, hogy ha esetleg valami miatt kellene is hozzátáplálnod tápszert, akkor van egy olyan, hogy Medela SNS szoptanít készülék, ami arra való, hogy a tápszer egy kis tartályban lóg a nyakadban, egy nagyon vékony szilikon csövet kell a melledhez tenni, azon megy a tápszer a baba szájába, így ugyan úgy szopizik (vagyis neki ugyan olyan lesz, mintha szopizna), ezáltal ő a tápszer mellett szívja a cicit, vagyis ami tejcsi van, azt ki tudja szopizni, ezzel serkenteni tudja a tejtermelést:)
2014. márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, ilyenről nem is hallottam még!! :)

a perceket illetően biztos igaza van a védőnőnek, mármint ami a szoptatásra vonatkozik, megpróbálom most úgy fejni, már ha jönni fog belőle.

2014. márc. 9. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!