Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sokáig (1,5 - 2 - 3 évig)...

Sokáig (1,5 - 2 - 3 évig) szoptató anyukák! A gyermeketek nem lett sokkal többet beteg a szoptatás befejezése után, mint szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
2014. márc. 15. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Első fiamat 1,5 éves koráig szoptattam,2. fiamat még mindig szoptatom,mindjárt 16 hónapos.

Első fiam azóta sem beteges és nem is lett betegesebb a szopi abbahagyása után.

2. fiam viszont szinte minden kis dologra lázzal reagál,nem sűrűn orrfolyós,hányás-hasmenés még egyiknél sem volt,de pl 2.fiammal nyáron kórházban voltunk mert lázgörcse volt.

Szóval oké,véd a tej,meg gyengíti biztos a betegséget ha már elkapta a gyerek, de ezt is leginkább pici baba korban szerintem.

Egy másfél éves gyerek nem lesz betegesebb attól,hogy már nem szopizik,ez leginkább az elején fontos,mikor még abszolút nincs kialakulva a saját immunitásuk!

2014. márc. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27 hónapig szoptattam a fiam. 2 évesen ment bölcsibe ahol nem volt beteges, a többi gyerekhez viszonyítva alig hiányzott. 3 évesen kezdte az ovit ősszel, majd néhány hónap múlva kezdődött, hogy szinte folyamatosan taknyos volt, köhögött. Többet volt beteg, de ritkán kellett otthon maradnia, szinte minden csoporttársa ugyanúgy taknyolt, köhögött, azonban úgy gondolom, hogy a többiekhez képest még mindig kevesebbet kellett hiányoznia. Sosem gondoltam rá, hogy a szoptatás abbahagyása miatt lett volna betegesebb. Szerintem csak az új közösség, új bacik és idő kellett mire "összeazoktak". :) Kb. 1 évig tartott, azóta megint ritkán beteg. Most 5,5 éves és bár még mindig gyakran folyik az orra, kiderült, hogy allergiás a fűfélékre, parlagfűre, így ez is közrejátszik. Kapott rá cseppet, orrsprayt, kíváncsi leszek ezen a nyáron hogy alakul majd.
2014. márc. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az elso fiamat masfel evig szoptattam, csak anyatejes volt, nem kapott tapszert kiegesziteskeppen sem. Mar 3 hetesen lazas volt, joparszor beteg volt a szoptatas alatt, o is olyan, hogy rogton 39,5-40 fokos laza van.

Most ket es fel eves, csaladi napkozibe jar, decemberben volt egy huzosabb periodus, egyebkent semmivel nem betegesebb a tobbinel, elde annal sem gyakrabban, mint amig szoptattam.

Szoval az en anyatejem sztem nem igazan vedett...

Bar ki tudja, antibiotikumra meg nem volt szukseg eddig, lehet ennyi eredmenye azert volt, hogy megha le is betegszik, gyorsabban es konnyebben gyogyul? Nem tudom.

2014. márc. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Az első válaszolóval egyetértek, szerintem is inkább babakorban van jelentősége. A nagyobbik fiam egy éves kora után volt először beteg, a kistesója viszont már két hónaposan antibiotikumot kapott, meg azóta is már többször. Másfél éves, még szoptatom, de a dokinéni azzal nyugtatott, hogy többet nem tudok érte tenni, mivel ő "félig ovis", egy légtérben van a bátyjával, így folyamatosan kapja a bacikat. Kíváncsi vagyok hogy alakul majd a bölcsis, ovis élete ilyen "edzés" után.

2014. márc. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hű, köszönöm a válaszokat! Nagyon megnyugtattatok. Kislányom 2 éves koráig volt anyatejes, most készülünk a bölcsibe, én pedig dolgozni. Eddig nagyjából 1 betegség/év volt az arány. De jó lenne, ha így is maradna! Ezek szerint akkor van is erre esély. :)
2014. márc. 15. 21:46
 6/11 anonim ***** válasza:

A nagyobb egyaltalan nem.


A kicsi 22 honaposan ment bolcsibe, azon a telen egy hetig volt enyhe orrfolyasa, pont annyi, hogy ne menjen kozossegbe,de azert nem volt veszes. Tavasz vegen hagytam abba a szoptatast, a kovetkezo bolcsis tanevben novembertol februar/marciusig az volt a menetrend, hogy egy het bolcsi, egy het takonykor anyukamnal. Utana viszont mar nem volt ilyen, szedencsere alig betegek.

2014. márc. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 xStefix ***** válasza:
43%

Én bő 3 évig szoptattam a lányomat. Pár hónappal később ment oviba, és én is arra készültem, hogy na, jönnek majd sorban a betegségek... de nem. Bejött, amiben reménykedtem, és a kiscsoportban összesen 1x volt beteg. És akkor sem, amikor a 22-ből csak 4-en maradtak az oviban - ő volt az egyikük. Szóval mintha még 1 éven át éreztette volna a hatását az anyatej.

Azóta (önmagához képest) már kicsit többször megbetegszik, de még így is elég ellenálló gyerek, tanévente kb. 2-3x kell itthon maradnunk pár napot. De semmi krónikus takonykór meg ilyen-olyan gyulladások, amiket a csoporttársaktól hallok....

A kisfiam 21 hós, ő is szopik még. Ő arányaiban többször volt eddig beteg, mint a nővére, de ez részben a tesó-helyzetből is adódik... viszont mind a kettőnél a gyakorlatban is érzékelhető (volt) a szoptatás hatása!

Szóval én azt vallom, hogy komoly jelentősége lehet, nemcsak a szoptatás alatt, hanem később is. Nem véletlen, hogy azt mondják, dózisfüggő a hatása. ;)

2014. márc. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó, a dózisfüggő hatás az időtartamra, vagy a mennyiségre vonatkozik? Lévén, ez utóbbiról nagyjából halvány fogalmam sincs.

Kislányom sem első gyermek, hanem 3., így kapott már el az oviból hazahozott ezt-azt, de eddig csak egyszer volt lázas, olyan betegségtől, amit tőle én is elkaptam, és ágynak is estem rendesen, de ennél durvább dolog még nem volt. Igaz, náthák jönnek, mennek.

2014. márc. 18. 07:59
 9/11 A kérdező kommentje:
Jaj, most látom csak, hogy valaki lehúzta a válaszodat: számomra hasznos volt; én így is értékeltem. Mindenkiét egyébként.
2014. márc. 18. 08:00
 10/11 xStefix ***** válasza:

Kérdező, is-is. Nyilván időben minél tovább szopik egy gyerkőc, annál több anyatejet vesz magához... ;)

Még olyan megfigyelésem van ezzel kapcsolatban, hogy ha én betegedtem meg (először), akkor a gyerekeim általában megúszták ill. alig voltak tüneteik - viszont ha én nem lettem beteg, akkor őket jobban megviselte. És ez mindkettőnél így volt, több alkalommal is. Szóval nekünk komolyan előnyt jelentett a szoptatás.


A lehúzások nem érdekelnek, néhányan utaznak rám, de legyenek ettől boldogok. :)

2014. márc. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!