Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sos hogy tudnám elérni, hogy...

Sos hogy tudnám elérni, hogy a babám a másik ciciből is egyen?

Figyelt kérdés

7 hetes, az elején annyira sebes lett a jobb oldal, hogy a balra tettem mindig, most viszont kevesebb a tejem, nem elég egy oldal, és egyszerűen képtelen abból enni, nem kényelmes egyikünknek sem,de ha be is tudja kapni, kettőt szív és elengedi, többszöri próbálkozás után visszateszem a másikra, amit szí, csak ugye már nincs mit.

ráadásul a bal mellem amiből eszik nagyon feszes és kemény, a jobb, amiből nem szopik, az meg sokkal kisebb és puhább. most akkor ez örökre így fog maradni?? mert a tükörben is elég látványos, meg se merem mutatni a páromnak.:(

eddig a jobb cicit fejtem, de nem mindig. most meg hiába csinálok bármit, nem akar a jobb oldalból enni,pedig 40-50 ml simán tudok fejni belőle kézi mellszívóval. hülye kérdés de olyan van hogy az egyik mellben elapad a tej?mert nem cicizett a baba és mert nem fejtem elég gyakran? ha igen, hogyan tudnám visszaállítani ezt? tápszerrel kell pótolnom és úgy nézem nagyon nem szereti, alig tud enni belőle.

tudom hogy elrontottam a szoptatást, de nem szeretném ha az egyik mellem feleakkora maradna mint a másik, vagy ez azért van mert a balban van elég tej és feszül, de habmár nem fogok szoptatni akkor az is visszaáll?


2014. márc. 16. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Elapadhat abból a mellből, igen, ha nem ürül belőle rendszeresen valamiképp. Annyit tudsz tenni, hogy olyan pozícióban teszed oda a babát, mintha a másik ciciből enne. Tehát a másik pozícióval nem szimmetrikusan, hanem párhuzamosan.

Ha végképp nem megy, annak ellenére sem, hogy kitartóan próbálkozol, akkor fejj belőle.

2014. márc. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is így jártam.

A balból volt hajlandó csak szopizni, a jobból nem. A bal mellem 3-szor akkora volt, mint a jobb. :S :S

Amit az első írt, azt próbáld ki! Párhuzamosan tedd a másikra, ne szimmetrikusan.

Ha nem válik be, próbáld meg fejni.

Nekem sajna ez sem használt, tápszeres lett a babám. :/

Esetleg védőnőt v szoptatási tanácsadót megkérdezhetsz.

2014. márc. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 moncsi.81 ***** válasza:
Én ismerek olyan anyukàt aki csak egy mellből tudott szoptatni, de abból majdnem 2 évig, hozzàtàplàlni sem kellett.
2014. márc. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
és a cicitek szoptatás után nem lett nagyon feltűnő? mert most a méretkülönbségtől nagyon megijedtem. próbálom fejni, pár csepp jön belőle, a másikból meg most fejtem le majdnem 160 mlt, iszonyat mennyiségű van, mondjuk ittam sört, biztos számított.
2014. márc. 16. 20:50
 5/5 moncsi.81 ***** válasza:
Nem hiszem, hogy megmaradna a méretkülönbség, szerintem csak az elején làtszik. Később màr csak akkor termelődik tej ha szopik a baba, nem telítődik és kemènyedik meg mint most. Azért próbàlgathatod, hàtha elfogadnà a màsikat, pl félàlomban.
2014. márc. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!