Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mielőtt feladnám, járt így...

Mielőtt feladnám, járt így valaki szoptatással?

Figyelt kérdés

Kislanyom most 8 hetes. Kezdettől küzdelmes a szopi, de most már kimondottan harcos. Leteszem magam elé, elkezd sírni (jó biztos nagyon éhes), elkezd enni, elég gyorsan jön a tejem, ezért sok kifolyik neki. Egy két perc és kezdődik: sír, kapálozik, kiköpi a cicit, aztán persze keresi, szájában a mellemmel rángatja a fejét, megfeszül... a sok kapálózástól többször félrenyelt, sok levegőt is nyel.

Katasztrófa. Fejni eddig nem sikerült, csak 40-50 mlt, ő 120- at is ki tud szívni. Szépen gyarapszik, éjjel max kétszer kel, szóval aludni is tud, igaz nagyon hasfájós.

Volt valakinek ilyen, hogy oldotta meg, elmúlt a babánál vagy inkább adjam fel, kapjon tápot? Nem vagyok biztos benne, hogy az megoldaná ezt a problémát...



2014. márc. 16. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne add fel, ha szépen gyarapszik a babád és van elég tejed. Megpróbálhatod, hogy etetés előtt lefejsz egy picit és akkor talán nem jön olyan gyorsan a tej vagy szoptatási pozíciót váltasz. Büfiztesd szoptatás közben is, akár többször is, hogy kijöjjön a lenyelt levegő. Pelenkázásnál emelgesd meg a lábait, hogy a pukik ki tudjanak jönni. Valószínűleg a sok levegő miatt fáj a hasa és nem a tej miatt. Nyugodt körülmények között szoptass, legyen csend, félhomály, csak ti ketten, összebújva. Talán ez is megnyugtatja.

Mennyi időnként eteted? Lehet, hogy sokat vársz és már nagyon éhes, mire cicit kap?

Sajnos a szoptatás sokunknak nem az elképzelt leányálom. De nem érdemes feladni, mert ha rendeződnek a problémák, utána nagyon szép élmény marad!

Ha nem boldogulsz, hívj fel egy szoptatási tanácsadót. Nagyon kedvesek és segítőkészek! [link]

2014. márc. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez van. Nem a babával van a gond, hanem erős a tejleadó reflexed. Ez sokszor előfordul. Ha a szerencsésebbek közé tartozol akkor ha szopi előtt kicsit fejsz (csak kézzel textilpelusba) akkor utána már lassabban jön és tudo nyelni. Ha a nem oylan szerencsések közé tartozol (mint pl. én) akkor mindegy mennyi tej van a melledben mindig ömlik. A tejleadást az oxitocin szabályozza és amig nem csökken a szintje a szervezetedben addig ez lesz. Ne add fel! Most lesz 3 hós a lányom, már csak nagyon ritkán fordul elő, hogy nem tudja tolerálni az tejömlést, legfeljebb este mikor fáradt. Nekem bejött, hogy akkor etettem mikor félálomban volt, semmi gond nem volt akkor (lassabban nyel). Éjszaka is ezt csinálja?

Az előttem szóló már írta, hogy a www.lll.hu oldalon találsz sok segítséget a szoptatási helyzet megválasztásához is, ami sokat segít ebben. A lényeg, h a baba torka feljebb legyen mint a bimbód és akkor egy kicsit a gravitáció is besegít, h ne ömöljön annyira a tej a szájába.

Idővel ügyesebb lesz a babád ne izgulj! Én nem adtam fel, sosem fejtem, nem tápszereztem! Neked is sikerül ha elszánt vagy! Sok sikert!

2014. márc. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ugyanezzel küzdöttünk. amíg nem lett nagyobb, addig én is fejtem. eleinte kb 20ml jött fél óra alatt, de pár nap után már komoly mennyiségeket tudtam fejni ( védőnő javaslatára levettem a masszírozó fejet a mellszívóról és jobban jött a tej). és csak az 1 cumisüveget fogadta el. szóval csak gyakorlás kérdése:)

most már elég az is, ha a szoptatás elején hátradőlök és úgy szoptatok. mikor elfárad a karom vagy már jobban kell dolgoznia, akkor fektetem csak le.

kitartást!

2014. márc. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!