Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás. Igény szerint vagy...

Szoptatás. Igény szerint vagy időre ( 3 óránként)?

Figyelt kérdés
1 hónapos a babám, eddig igény szerint szoptattam, de most úgy gondoltam, hogy áttérek az időre való szopizásra.( van olyan hogy egész nap a mellemen lóg, de tényleg szinte óránként kéri a cicit, nap végére mindkét mellem lestrapálva, pedig bimbóvédővel szoptatok. Vélemények, tanácsok, saját tapasztalatok ezekkel kapcsolatban?

2014. márc. 21. 07:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Igény szerint, de valószínűleg nem lakik jól. Méred mennyit eszik egyszerre??
2014. márc. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

Az igény szerint NEM azt jelenti, hogy állandóan a melleden lógjon! Egy alkalommal ne szopjon tovább 15-20 percnél, és két szopi között legyen legalább 2 órahossza.

Nem csak azért sír egy baba, mert éhes! Ha van elég tejed, akkor 1-2 hét alatt kialakítja a saját napirendjét.

2014. márc. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom mérni nincs mérlegem , de a védőnő méri hetente eddig átlagosan 25-40 dekát hízott hetente.2780-al jöttünk haza most 3hét +5 napos a babám, és 3750- nél tartunk.
2014. márc. 21. 07:47
 4/18 A kérdező kommentje:
Ha sír már csak a szopival tudom megnyugtatni, amúgy nem mondanám hasfájósnak. Egyszerűen csak sokat szeret szopizni. most is 7-kor vettem le a ciciről és már sír.
2014. márc. 21. 07:49
 5/18 anonim ***** válasza:
Attól is fájhat a pocija ha túl eszi magát. A sírás tényleg nem csak azért van h cicire rakd. ESetleg pisis pelus, melege van vagy épp fázik, vagy unatkozik vagy csak épp nyöszörögni van kedve. Nekünk felnőtteknek is vannak rossz napjaink, mi is szoktunk hisztizni, csak mi nem úgy mint egy kis baba, egyenlőre ő így tudja kimutatni, h valami nem oké. Ha hisztizik, de előtte 1 órája evett, akkor cserélj pelust, öltöztesd át, sétáljatok egyet a friss levegőn, ezekkel mind telik az idő és mire haza értek és levetkőztetheted addigra jöhet a cici.
2014. márc. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szia. Én igény szerint ettem, de mondjuk 1,5-3 óránként eszik csak napközben. Viszont, ha hasfájós enyém is az ugyan úgy csinál, mint amikor éhes, és is így jártam egy egész napot cicin volt, mire rájöttem mi lehet a baj. Ilyenkor , ha többször eszik csak ront a helyzeten. Egyből nem fogod tudni leszoktatni, de talán kicsiket tudod tolni 5-10 perceket. Remélem sikerül mindkettőtöknek jó megoldást találni. :D Ha hasfájástól van akkor húzogatja a lábát is elméletileg, meg pukizik is. Nekünk a cumi vált be, bár nem igazán szeretem volna, ha cumizik, de meg van a neki a cumizási inger, meg ellazítja a végbélzáró izmokat a szopizás, így könnyebb neki pukizni. Most már lassan 5 hós és már nem igazán fáj a hasa a cumit se kér, csak néha :D
2014. márc. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én sem voltam, vagyok a cumi híve, pár napja a kukában landolt.A férjem és a sógor unszolására tettük be a szájába néhányszor mikor már tényleg nem tudtam mit csinálni hogy a sírás elmúljon, azzal a felkiáltással, hogy nem lehet éhes mert most evett. Egy darabig( pár percig)le is kötötte, de miután rájött hogy az nem cici, kilökte a szájából és folytatódott a sírás. Ja és nem tudom hogy a cuminak köszönhető-e, de utána több alkalommal is észrevettem hogy miután jóllakott csak cumizott a cicimen, na ezért dobtam ki a cumit, ezután megszűnt a cicimen való cumizás.
2014. márc. 21. 08:12
 8/18 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Hát akkor kitartást neked, hát ha magától is nőni fog az idő :D
2014. márc. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Lehet lepontoznak, és előrebocsájtom, nem is vagyok a téma szakértője...

Én hasonlóan voltam mint te, de egyszercsak megelégeltem. Sem ő sem én nem éreztük jól magunkat. Beszüntettem az igény szerinti szoptatást, és áttértem a 3 óránkéntira. Ez nálunk úgy nézett ki, hogy 8, 11, 14, (séta) 17, (fürdés 3/4 8), 8, alvás. Éjjel meg amikor ő akart, de ez is beállt rendszeresre.

1-2 napig több energiát igényelt lefoglalni 2 evés között, de megoldottuk, és azóta mint a kis vekker, ezekben az időkben kér enni.

Nem mondom hogy nincs olyan hogy elcsúszunk ide-oda félórát, de nagyjából tudom mihez tartani magam.

2014. márc. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
9-es, mennyi idős volt a babád mikor erre áttértél?
2014. márc. 21. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!