Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért itélik el annyira...

Miért itélik el annyira azokat az anyukákat, akik valamilyen oknál fogva nem tudnak szoptatni és tápszert adnak a gyermeküknek?

Figyelt kérdés
Aláirom,hogy az anyatej egészségesebb,de a tápszer sem egészségtelenebb.A tápszeren felnött gyermekek sem kevesebbek...A tápszer nem méreg,hogy annyira ellene kellene lenni.Miért van ez?
2009. dec. 17. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Annyi ilyen kérés volt már, olvass utána. de: nem elítélésről van szó szerintem. Az meg más, amikor valaki valamilyen oknál fogva nem tud szoptatni vagy eleve nem is akar... a vitába meg nem akarok belemenni, így többet nem is írok.
2009. dec. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem ítélik el őket, ne provokálj!
2009. dec. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én sem ítélem el. Nem az én dolgom...
2009. dec. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem provokálok senkit.Tettem fel egy kérdést.Ha nem akarsz ne válaszolj,ne irj véleményt.
2009. dec. 17. 14:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Már hogy ne lenne egészégtelenebb a tápszer?? Ez nem kérdés, a tápszerben nincsenek immunanyagok, míg az anyatejben vannak! És nem az a probléma, ha valaki nem tud szoptatni, hanem az, ha nem akar!
2009. dec. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam ilyesmiröl de annyira fújják hogy pikk-pakk fogy az ember és minden zsírszövetet fÖlhasználnál a szervezet,hogy ätfutott az agyamon hogy nem szoptatnék még a végén 35 kilós lennék kb:(Persze a baba az elsö ugyhogy ez csak kósza ötlelt volt:D
2009. dec. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem azolat ítélik el, akik nem tudnak, hanem akik nem akarnak, de tudnának. Mert sajnos ilyen is van.
2009. dec. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert a szoptatás nem egyszerű dolog és kell valami vigasztaló, hogy lehet utálni azokat akiknek nincs kitartásuk hozzá. És lehet büszkélkedni, hogy nekem sikerült.


De sok ilyen van: szülés-császár

anyatej-tápszer

sírjon a gyerek-ne sírjon

altassuk-hagyjuk magától elaludni

H1N1 oltás-vagy ne

.

.

.

Úgy látszik ez erről szól és még véletlenül sincs középút. Hierarchia van, amibe be kell tagozódni. Kemény utálat van a másik kaszt iránt.

Lehet hogy ahormonok teszik. Fogalmam sincs, de figyeld meg, még itt ezen a honlapon is így van. Mondjuk ezért élvezetes egy ilyen kérdés, mert aztán ott van adok-kapok

2009. dec. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:

Aki elítéli őket, az magáról állít ki bizonyítványt.

Én nem teszem, inkább egyrészt szomorú vagyok, mert sokan közülük kikerülhették volna a tápszert, ha időben hathatós segítséget kérnek/kapnak, másrészt én sokkal inkább bíztatni szoktam, mert magam is "megtért, vagy inkább megvilágosodott bárány" vagyok.

A tápszerellenesség nem személy elleni utálkozás, sokkal inkább a rendszer elleni (szerencsére egyre hangosabb és terjedőbb) lázadozás. Mindenki tudni véli, hogy az anyatej ill. a szoptatás a legjobb, de csak az tudja ezt igazán, aki minél jobban megtapasztalja. Szerintem emiatt sok sikeres anyukában inkább az erőteljes segíteni akarás működik - csak éppen nem mindenki tudja ezt finoman és hatékonyan közölni. A gondokkal küzdő anyuka meg persze hiperérzékeny, mert bizonytalan anyai mivoltában és könnyen személyes támadásnak véli a dolgot. Már kész is a vita.

Én szem szer nem a pótló anyukák ellen vagyok (nem egynek segítettem már), hanem a tápszer népszerűsítése vagy akár csak a nyugodtan elfogadhatónak minősítése ellen.

Ez laikus fülnek kicsit erőteljes írás, de a lényeg benne van: [link]

2009. dec. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!