Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Iszonyúan fáj a torkom, és 38...

Iszonyúan fáj a torkom, és 38 a lázam,10 napos babámat szoptathatom így?

Figyelt kérdés
2014. márc. 26. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Pont csütörtökön hallottam, hogy 38 és feletti lázzal nem szabad szoptatni, le kell fejni és ki kell önteni. Ha alá csökken a testhőd akkor szoptathatsz ismét. Egy anyuka ment a dokihoz amikor én, 40 fokos lázzal, akkor mondta neki a védőnő és az orvos.
2014. márc. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor 40 fokos lázam volt mellgyulladástól, én is utánanéztem. Azt találtam, hogy régen úgy gondolták, hogy nem szabad lázasan szoptatni, de azóta bebizonyosodott, hogy ez nem így van. Ha a babádnak nem megfelelő a tejed, akkor nem fogja elfogadni. (Idősebb védőnők szokták még mondani, hogy nem szabad szoptatni). Ráadásul a betegséged ellen is a tejed tartalmaz ellenanyagokat, csak azzal tudod megvédeni, hogy ne kapja el tőled.
2014. márc. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A védőnőm azt mondta, hogy amíg nem megy 38,4 fölé a lázam, addig szoptathatok. Én szoptattam is, nem lett beteg a baba.
2014. márc. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2 héttel a szülés után elkaptam az influenzát, 39 fokos lázam volt.

Elmentem dokihoz, ő mondta, hogy simán szoptathatok mellette (persze, olyan gyógyszert kaptam, amit szedhettem)

2014. márc. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont 2 napja volt 38,7 lázam mellgyulladás miatt. Utána olvastam, hogy ilyenkor mivan a szoptatással, és nem találtam semmi korlátozót arra nézve, hogy nem szabad. Sőt, kifejezetten ajánlott lázasan is szoptatni, hiszen az ellenanyag így bekerül a pici szervezetébe is. A kórokozók meg egyéb dolgok, amik miatt lázas az anya, azok pedig nem.
2014. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szabad! Tevhit, hogy nem. Nyugodtan szoptass. Szuleim orvosok, de a gyerekorvosunk, haziorvosunk is azt mondta, nyugodtan szoptassak, amikor lazas voltam. 38,7 volt es szoptattam, akkor olyan 1 hos lehetett a baba. Azota volt megint magas lazam, beteg voltam es ismet szoptattam a 6 hos babamat.

Csak egy a sok link kozott: [link]

2014. márc. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nehogy leállj a szoptatással! Amikor mellgyulladásom volt, 40 fokos lázzal szoptattam a kisfiamat, a nőgyógyászom, a háziorvosom mindenki nyomatta, hogy abba ne hagyjam. Persze, ilyenkor jelezni kell a Téged megvizsgáló dokinak, hogy szoptatsz, és akkor olyan gyógyszert ír fel,ami nem baj, ha átjut a babádba a tejeden keresztül.
2014. márc. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a sok hasznos választ!!!!!
2014. márc. 27. 09:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szopta, az átjutó immunanyagok védik őt, hogy elkapja a betegséget. Én is szoptattam nagyon betegen a kisfiam végig makk egészséges volt!
2014. márc. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik gyermekkórházban mondta a főorvos hogy nyugodtan szoptassak 40 Cº-ig, sőt kell is, mert ha az anyának vìrusos, fertőző betegsége van, az anyatejjel együtt a baba már megkapja az anya szervezete által termelt antianyagokat is, így a baba valószínűleg nem lesz beteg. Nekem hányásos-hasmenéses vírusom volt,, a párom is elkapta és 39º-os lázzal simán szoptattam. Annyi, hogy jó meleg volt a tejcsi, de a fiam hál'Istennek csodás módon így nem lett beteg. Szóval:SZOPTASS!!! és jobbulást!
2014. márc. 28. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!