Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy minden...

Miért van az, hogy minden újság, tömegkommunikációs eszköz a szopás fontosságát hangsúlyozza csak, de azokkal a nőkkel nem igazán foglalkoznak, akik nem tudnak szoptatni? Nem tudnak rajtuk kívülálló okok miatt, tehát nem divatból!

Figyelt kérdés
Őket/minket is elláthatnának néhány praktikus lelki és gyakorlati tanáccsal!
2009. dec. 17. 22:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Gondolom ezzel akarnak mindenkit inspiralni, hogy szoptasson. Egyutt erzek veled, a nagylanyomat 1 hetig, a kicsit 3 honapig (de a 6. hettol melle kellett taplalni) tudtam szoptatni. Jobban megviselt, hogy nem tudok szoptatni, mint maga a szules. Most a 3. babamat varom es remenykedek, hogy ezuttal menni fog. 15+4 hetes km
2009. dec. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak 3 hónapig tudtam, és akkor is csak kb. fele mennyiségű tejem volt, a másik fele mindig tápszer volt.


Tudod mi bosszantott a legjobban? Hogy mindenki jött azzal, hogy "dehogynem tudsz, csak biztos nem akarsz!"... bazzz... Mostmár örülök hogy 1 éves elmúlt, és elfelejthetem ezt a rémálmot. (mármint a beszólások okozta lelki fájdalmamat akkor... ma már nem görcsölnék ezen, ha a következőt sem tudnám szoptatni ,az tuti).

2009. dec. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%

[link]

Fordulj ide tanácsért:)

2009. dec. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem itt a neten nagyon sok infót találhatsz. Vannak bátorító oldalak is, amik arról szólnak, hogyan lehet minél többet tenni, hogy sikerüljön, milyen okai lehetnek annak, ha nem sikerül. (pl.: [link] ) Nagyon sok infót találhatsz a tápszerekről is, a többi anyukával, akik hasonló cipőben járnak, velük is lehet beszélgetni, megosztani a tapasztalatokat, lehet ápolgatni egymás lelkét.

Amit a médiában látsz, az olyasmi, mint egy reklámkampány, igazából azokhoz szól, akik ahogy írtad "divatból" nem akarnak szoptatni. Tehát azokhoz, akik tudnának, de nem akarnak. Mivel manapság a szoptatás reneszánszát éli, a média is ezzel van tele, hálásabb témának tartják.

Nekem egy kislányom van, a kezdetekkor eléggé ki voltam borulva, amikor nem ment minden úgy, ahogy szerettem volna, a védőnő lekezelő volt, finoman szólva nem volt túl érzékeny a problémáimra. Úgy láttam, mindenkinek jól megy, csak én bénázok. Akkor olvastam a fenti linken lévő hasznos tanácsokat, amik sokat segítettek.

Ha lenne konkrét kérdésed, problémád, szívesen segítek a saját kútfőm erejéig.

2009. dec. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22.20-asnak: ezek a tanácsadók megszoptatják helyettem a babámat? Tejmirigyeket ők sem tudnak belém varázsolni...
2009. dec. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%
Nem de nem mindegy mit és hogyan próbálsz meg. Ne légy már alapból te magad is szkeptikus.
2009. dec. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem is tejmirigy elégtelenségem van, ultrahanggal állapították meg. Így aztán hiába is szoptattam, 10-20 ml-nél (két mellből) soha se jött több... :(
2009. dec. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Na én most év végi bocsánatkérést tartok majd kérdésről kérdésre. Azt hittem én is, hogy aki nem szoptat, az nem akar szoptatni. Nekem nagylányomnál sikerült 1 évig. Most 2 hónapos a pici, elmegy a tejem. Bocsánat minden tápszerestől a gondolatomért, de tényleg van az úgy, hogy minden próba ellenére nincs tej és kész.
2009. dec. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát igen, ha az ember nem tapasztal meg valamit, akkor arról általában az ellenkezőjét hiszi, mint ami valójában van. Rengeteg átsírt éjszakám volt a "nincs tejem" miatt.. és valójában nem is amiatt (hisz a tápszertől is ugyanúgy felnő babám), hanem az emiatt jövő bántások miatt.. De már mindez a múlté.. Hálistennek!
2009. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 xStefix ***** válasza:

Akkor álljon itt egy olyan példa is, akinek tényleg nem volt, nem lehetett teje - mégis szoptatott. Nem bántó hanggal mondom, de utána talán érdemes elgondolkodni azon, ki mit és mennyire akart, mennyire volt kitartó.

[link]

Sokaknak tényleg nem megy, de sokaknak azért nem, mert túl korán feladják - és nem kérnek a bajban hozzáértő(!) segítséget! Én 11 hónapig kínlódtam, mire végre összeállt a kép, pedig már 3 hónaposan elkezdtem utánajárni az LLL-nél. A gyerekem első évéből leginkább csak szopi-para emlékeim vannak.. de mindenképp megérte, mert az ismerősi körből már csak én szoptatok, 22 hónapja, immár gondtalanul. Mindenkit csak bíztatni tudok, hogy keresse a megoldást!

2009. dec. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!