Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A gyulladt mellből nem jön...

A gyulladt mellből nem jön annyi tej?

Figyelt kérdés
Van egy hatalmas kemény csomó a jobb mellemben, ami vörös és forró. Akármit csinálok, nem tudom kimasszírozni! Babóm sem szívja ki... 4 napja vagyok így... ilyenkor búcsút vehetek egy tejcsatornámtól? aggódok, hogy nem lesz elég tejem abban a cicimben! el fog apadni? mert ugyanazon az oldalon a hónaljtájéki tejmirigyeimben is van egy csomó... mindenhol csak csomók, elkeserítő...
2009. dec. 18. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meleg zuhany alatt kimasszírozni vagy tegyél rá meleg borogatást, mert a pangó tejnek ki kell jönnie, különben belázasodsz és komolyabb gondok is lesznek. Ha neked nem megy, kérd meg a védőnőt, mutassa meg, hogyan kell helyesen kimasszírozni! Fájdalmas, de muszáj :(
2009. dec. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is így jártam, mikor 5 hetes volt a fiam. A bal mellem nagyon begyulladt, égő vörös lett és nagyon fájt. Nekem a lázam is felment, egyik pillanatról a másikra 40 fokra. Én elmentem a helyi kórházba a szülészetre, ott kimasszírozták (rettenetesen fájt), kifejték. Kaptam gyógyszereket és injekciót. Utána még kétszer vissza kellett mennem kontrollra. Fagyasztott borsót is tettem rá. Féltem, hogy elapad, így csak 2-3 percekre mertem. Akkor kevesebb volt benne, valóban, de utána megint nagyon sok lett, szépen visszajött. Utána még ez lett a jobban tejelő mellem. Azóta is szoptatok, már öt hónapos a baba. A fagyasztóba is tettem 10 litert.

Én akkor nyugodtam meg, mikor megnézte az orvos. Ha égő vörös és csomós, annyira be van gyulladva, szerintem inkább nézesd meg, mert tályog is kialakulhat benne és akkor fel kell vágni.

2009. dec. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de a kérdéseimre még mindig nem kaptam választ.
2009. dec. 18. 10:51
 4/7 anonim ***** válasza:
De jön, mert a többi csatorna időlegesen átveszi az eltömődött szerepét. Elapadni nem fog, az biztos, ha időközben szoptatod a babádat. Lehet, hogy picit kevesebb lesz, de néhány nap alatt kialakul a kereslet-kínálat, addig meg max. sűrűbben szoptass.
2009. dec. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Biztosan kevesebb jön belőle, hiszen kínszenvedés a szoptatás fájó mellből, az agyad egy kicsit "blokkolja". Szopi előtt meleg masszírozás, utána kevés ideig jegelés, váltott szoptatási pózok (pl hónalj tartás). Ha elmúlik a gyulladás újra visszaáll a tej mennyisége. A www.lll.hu-n tudsz szakembertől is tanácsot kérni.
2009. dec. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A válaszom az volt, hogy menj orvoshoz, ha nem bírsz a problémával, én is ezt tettem. Mit nem értesz ezen?
2009. dec. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem jön abból annyi tej, mert el vannak záródva a csomók miatt a csatornák. Masszírozni kell meg fejni, a legjobb ilyenkor kézzel, mert úgy érzed, hogyan szabadulnak fel a csatornáid. Ha ezt nem teszed a tej betokosodhat és fel kell vágni, ráadásul tejlázat is kaphatsz. Sajnos ezek a tények. Én is majdnem így jártam, nekem túl gyakran termelődött újra a tejem, túl sokszor lövellt be, egyik óráról a másikra 40 fokos volt a lázam, egyszerűen nem tudtam kezelni, pedig folyamatosan masszíroztam és fejtem, visszamentem a szülődokimhoz, gyógyszereket kaptam rá és helyreállt. Ráadásul én már másodszor jártam így. Az első babámnál tudtam kezelni, de legutóbb már nem.
2009. dec. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!