Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szoptatós anyaként beadatom...

Ha szoptatós anyaként beadatom az oltást H1N1 ellen, a benne lévő higany hogy hat a babámra? Ha az én szervezetemben felszívódik, átmegy a tejjel?

Figyelt kérdés
Úy tudom ez a higanymennyiség a napi megengedett mennyiség tízezerszerese egy felnőtt esetén a megengedett napi mértéknek és kb 8-10 nap, míg kiürül a szervezetből.
2009. dec. 18. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajna erre nem tudok neked válaszolni,de nálunk a védőnő,gyerekorvos,nőgyógyász,háziorvos mindenki azt mondta ha megszülök haladéktalanul oltsunk!A kislányom egy hetes volt mikor én megkaptam az oltást,én be is lázasodtam 2 éjjel de neki semmi baja nem lett,sőt azt mondták így lesz védett!

Nagyon ideges voltam én is!Azóta ismét eltelt egy hét mind a ketten teljesen jól vagyunk!Neki is mértük a lázát végig neki nem volt!

teljesen jól van!!!

csak tapasztalat....

bocs h nem igazi segítség vagy válasz

2009. dec. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Etil higany van benne. (nem metil higany, ez a mérgező), és ezt a tízezerszeresét, ezt honnan vetted?

Ezt találtam az ÁNTSz honlapján:

"A tiomerzállal kapcsolatos tévhitek

A thiomersal egy etil-higany tartalmú vegyület. Az oltóanyag minimális mennyiségben tartalmazza, vízben oldódó anyag, a szervezetből gyorsan kiürül. Tartósítószerként alkalmazzák néhány oltóanyagban. Az Egészségügyi Világszervezetnek a védőoltások biztonságával foglalkozó

14

Tanácsadói Bizottsága 2003. augusztusi állásfoglalása szerint nincs bizonyíték az egyes oltóanyagokban alkalmazott tiomerzál (etil-higany) mérgező mivoltára. A Bizottság a legújabb vizsgálatok alapján megállapította, hogy biztonságossági szempontok alapján nincsen ok a tiomerzál tartalmú oltóanyagokkal folytatott oltási gyakorlat megváltoztatására.

Az állásfoglalása alapján a magyarországi védőoltási gyakorlatban rendszeresen alkalmazott tiomerzál tartalmú vakcinákat veszély és következmény nélkül használhatjuk."

2009. dec. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt nem tudom, hogy átmegy-e az anytejjel, de még azt sem tudják, hogy maga az ellenanyag átmegy-e. Én eddig személyesen 4 orvost kérdeztem meg, kettő azt mondta átmegy, kettő azt hogy nem. Felhívtam az ÁNTSZ oldalán lévő számot, és még ott sem tudták megmondani.
2009. dec. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is szoptatok, 6 hónapos múlt a kisfiam. Ma adattam be az oltást, remélem jól tettem.... Azt mondta a doki, hogy a baba megkapja tejcin keresztül az ellenanyagot amit az én szervezetem termel. Azt is mondta, hogy minimális mennyiségű higany van az oltóanyagban, ami nem veszélyes se rám se a babámra nézve.
2009. dec. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is beadattam 2 hete, az orvosom és a gyerekorvos is javasolta. 3 hónapos a babám, szopizik, nem volt semmi gond és remélem védett lett.
2009. dec. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:
Itt a másik oldal: [link]
2009. dec. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ez érdekes cikk...
2009. dec. 20. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!