Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem vagyok indiszkrét,...

Ha nem vagyok indiszkrét, megkérdezhetem?

Figyelt kérdés
Anyósom azzal riogat, hogy "egyél leányom rendesen, mert nem lesz tejed, aztán megnézheted magad, ha tápszerezni kell a gyereket! Az tönkretesz anyagilag benneteket!" Mi tényleg nem vagyunk eleresztve... Azt tudom, hogy nem olcsóság a tápszer, de nálatok mekkora költséget emészt fel egy hónapban? Csak akkor válaszoljatok, ha nem találjátok sértőnek más pénztárcájában turkálni... Ne haragudjatok mégegyszer, de kíváncsi lennék.
2009. dec. 18. 14:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A kisfiam 10 hónapos kora óta eszik tápszert. 2 fajtát, este kap jó éjt tápszert egy doboz 1800ft és reggel kap laktózmentest, recepttel 400 ft. Szóval 1 hónapban kb 5000 ft
2009. dec. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Igaza van anyosodnak,nem riogatàsképp mondja.Hidd el az anyatej ingyen van.Nem élek otthon,de az én yerekem havi 5 doboz tàpszert fogyaszt(800 gramm,per csomag).Ez rengeteg,mellé a böbiétel....stb.

Màsodik babàmat vàrom,napi 3 litr folyadékot iszok,és eszek böségesen(de egészségesen)hogy legyen tejem.

2009. dec. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de megütötte a szemem az, amit az anyósod mondott:"egyél leányom rendesen, mert nem lesz tejed, aztán megnézheted magad, ha tápszerezni kell a gyereket! ". ugyanúgy, ahogy terhesen nem kell kettő helyett enni, úgy szoptatás alatt se. Az a fontos, hogy kiegyensúlyozottan egyél, legyen benne sok-sok zöldség (a vitaminok és a rostok miatt), de nem kell többet enned, mint normálisan, mert akkor csak hízni fogsz. Ez a nézet egy régi felfogás, de ez mára már régen túlhaladott. A tápszerek árát nem ismerem (szerencsére), így nyilatkozni se tudok, bár a boltokban néha eldobom magam, mikor látom, hogy 1 doboz 3 ezer körül van.
2009. dec. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igazán nem a kérdésedre valaszolok, de annyiban igaza van anyósodnak, hogy a tejképzödéshez rendesen kell enni, DE!! ez nem azt jelenti, hogy tömni magad mindefélével, hanem kevés szénhidrátot, kicsit több fehérjét, sok-sok vizet-tejet-gyümölcslét és összességében 10 %-kal többet, mint a normális mennyiség, amit enni szoktál.

Ha te´sztával,kenyérrel tömöd magad, akkor ugyan nem lesz több a tejed, de cserébe jól elhizol. A tejképzödéshez föként fehérjére és folyadékra van szükség.

A babának midenképpen jobb, ha tudod szoptatni, és atápszer biztos többe kerül, mint az anyatej, mert az (majdnem) ingyen van.

2009. dec. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfogadsz egy tanácsot, ne az anyagiak döntsenek a baba táplálásánál.

Egyébként valóban drága, úgy hallottam.

Szoptatás egészséges a babának. az anyának.

Változik a baba korával az összetétele, mindig pont úgy, ahogy neki kell.

Megfelelő hőfokú. nem kell melengetni

Jó a testközelség(biztonságérzet)

Természetes.

Ja és tényleg ne fogyózz addig.

2009. dec. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Na nekem nem volt tejem, de nem azért, mert nem ettem...hormonprobléma.

Tápszeres a kezdetektől.

Milupa milumil HA1 eszünk, havonta 2 doboz, jelenleg az 5420 Ft receptre. Este vacsi tejpép HA havi 1 doboz, jelenleg 1200 Ft receptre. Most fogunk áttérni a HA2-re amit már nem lehet receptre felíratni néztem 1 doboz 2900 Ft...


Viszont ha sokat b@sztatnak akkor sem lesz tej a stresszelés miatt! Anyósom csinálta, minden nap kérdezte na van már tej? A végén elzavartam...

2009. dec. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi is a Milupát használjuk teljesen tápis a babám szinte az elejétől kiíratva 1 doboz 600g 2100.- és kb. 5-6 doboz kell egy hónapban.
2009. dec. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem az anyos se ugy értette hogy tömje magàt a kérdezö,hanem hogy egyen rendesen.

Na màr kinek mit jelent a rendes?Én egésznap elvagyok egy màjkrémröl 2 joghurtrol.Van hogy délbe eszek egy kis spagettit azzal letudom.Na de ezért nem volt tejem.Ajànlom hogy a déli meleg ebédet mindig edd meg,reggel tejterméket fogyassz,délutàn esetleg gyömölcsöt,és este is.Igy nem hizol,de eszel rendesen.És a napi folyadékbevitelt se felejtsd el.

Én tényleg nem hiszem hogy anyosod riogatni akart,hidd el van benne valami .

Nem kell egy fél disznot megenni,de ha nem eszel naponta többször,akkor biztos hogy nem lesz tejed.

2009. dec. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Én már az árakra nem emlékszem, de nekem sem volt tejem, szinte a kezdetektől. Már a kórházban kiírták a Humana HA1-et, mert hétvégére jöttünk haza és így a gyerekorvossal csak pár nap múlva találkoztunk. Szóval nálunk a gyerekorvos aggódott az anyagi megterhelésünk miatt és azt javasolta, hogy inkább kiír valami olcsóbbat, mert nem indokolja semmi, hogy HA-sat igyon a gyerek. De én erre mondtam, hogy én már nem variálok, ezt szereti, ráadásul jó minőségű is és meg tudjuk venni.

Na, most várjuk a második babát és már most eldöntöttem, hogy ha ugyanígy járok, akkor elfogadom az olcsóbb tápszert is. Pedig nem lett se jobb, se rosszabb az anyagi helyzetünk. De azért nagyon sok elfogy abból a tápiból és mi mindent lehetne az árából venni....

2009. dec. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
15:19-es vagyok. Én inkább nem gondolok olyanra, hogy mi mindent vehetnénk abból a pénzből. Anélkül is bűntudatom van még most is, hogy nem tudtam szoptatni (plusz a környezetem is elítél miatta, pedig ha nem termelek tejet akkor hogy a fenébe szopizna a gyerek) Nálunk indokolt a HA tápi.
2009. dec. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!