Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hós babának sárgarépát...

5 hós babának sárgarépát lehet adni? Ha igen, akkor milyen gyümivel v. zöldséggel együtt adható?

Figyelt kérdés
Még szopizunk és sajna kevés a tejem. Már egy etetést kiváltunk.Kapott már almát sütőtökkel meg banánnal.Gondoltam kipróbálom a sárgarépát is.
2009. dec. 19. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, adhatod krumplival, sütőtökkel.
2009. dec. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:

Le leszek ugyan pontozva, de akkor sem kell még hozzátáplálni a fél évesnél fiatalabb csecsemőt, ha kevés a tej. Ha megoldható, akkor CSAK női tejjel vagy tápszerrel kell pótolni, mert anyatejtől/tápszertől függetlenül minden baba gyomra éretlen még 6-8 hónapos kor előtt a szilárd táplálékhoz.

Egyébként a sárgarépa a legtöbb ajánlásban hamarabb jön, mint a sütőtök és a banán.

2009. dec. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Nem foglak lepontozni,bár nem ez volt a kérdés és csak jó nagy adag lelkiismeret furdalást okozol ezzel, mert tudom én ezt jól nagyon.Az én babóm szopizik még, bár az elejétől fogva kevés a tejci.Sajnos nálam ez egészségügyi okok miatt van.Az első babámat egyáltalán nem tudtam szoptatni,így nagyon örülök annak, hogy most az etetések több, mint fele saját anyatej.Sajnos ennél több sehogy nem sikerül, pedig a mai napig fejek és a pótlást szoptanít készülékkel kapja.Kb. két héttel ezelőttig tejtesónk is volt,de mivel ő nagyobb baba az anyukája abba hagyta a fejést.Nagy szó, hogy idáig is számíthattunk rájuk.Odáig a babám kizárólag anyatejet kapott. A gond az, hogy a tápszert a mai napig kibukja és nem nagyon akarja elfogadni.Ellenben a pépes kaját leszopogatja a kiskanálról.Köszönöm a válaszokat!
2009. dec. 20. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!