Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti hogyan élitek meg azt hogy...

Ti hogyan élitek meg azt hogy nem tudtok szoptatni vagy hogy keves a tejetek es kell a tapszeres potlas? Nem erzitek magatokat rossz anyanak?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 7. 19:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
én nem éreztem magam rosszul emiatt..a másik fele hogy a szoptatástól iszonyatosan feszengtem de ennek gyerekkori oka van..a lényeg hogy majdnem ugyan az megvan egy tápszerbe mint az anyatejbe,emiatt nem lesz valaki kevesebb mert nem tud kizárólag szoptatni.
2014. ápr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én 3 hónapig gond nélkül szoptattam, aztán csökkent a tejem és tápszerre volt szükség. Ami végül szintén nem vált be, így 4.5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást ami már sikert hozott. Amikor felmerült a tápszer gondolata, sírtam. Nem hittem a teákban és pirulákba és minden ilyen csodszerbe, de én már mindent ittam-ettem-fejtem-szopiztattam percenként egyszerűen mindent kipróbáltam, de nem hízott a babám. Teljesen ki voltam borulva. És nekem egy elég jó súlyú babám van szóval nem kellett félni, hogy éhen hal, de én teljesen ki voltam. Még a csapból is az folyik, hogy szoptassál mert az a jó a gyereknek, de könyörgök ha nem megy nem hagyhatom éhezni. Egy rakás sza... nak éreztem magam. Most 7 hónapos már nincs tápszer csak szopi és hozzátáplálás, és már röhögök az egészen. No és ha tápszeres akkor mi van? semmi. Éppen annyira imádom őt tápszeresen és a nélkül is. Nagyon sokat bújuk össze és imádja. Sokkal jobb itthon a légkör, hogy már nem a kajáláson kattog az agyam, nem tartom magamat egy rakás sza... nak. Eszik amit éppen kér, és ha a tápszer lenne amit szívesen fogyasztana akkor azt enné. Boldog, jóllakott baba legyen és ez a lényeg. Nekem sikerült pár hónapot gond nélkül szoptatnom, de még is felháborít ez a csapból is folyó "szoptass mert nem vagy jó anya" baromság.
2014. ápr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Én nem éreztem magam annak! Miért kéne attól még annak érezni? Nem csak abból áll az anyaság, hogy szoptatsz, az amúgy sem tart sokáig. Megadok neki minden szeretet, foglalkozom vele, ahogy tudok, odafigyelek rá stb.

Tápszer kiegészítés kellett az elejétől fogva, kevés tejem volt. Ez van, nem is borultam ki ettől, ami tejem volt azt ciciből kapta, ha kérte a cumisüveget akkor még abból is ivott. Teljesen egészséges, rendben fejlődő szép , okos gyerekem van.

A nők szerintem ezen versengenek vagy nem is tudom, de valahogy a köztudatban ez van sajnos, ha nem tudod szoptatni akkor már rossz anya vagy. Pedig lehet jobb anya vagy, mint aki szoptatja a gyerekét akár 3 évesen is, mert ilyen is van.....

Én úgy gondolom a tápszer is tartalmaz szükséges vitaminokat, persze az anyatej a legjobb, még mielőtt lepontoznak, de úgyis az lesz..... ma már korszerűek és a mi gyerekkorunban is sokan voltunk tápszeresek és bizony felnőttünk, hát akkor a mostaniak meg pláne jók.

2014. ápr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem éreztem, örültem, hogy 3 hós koráig is tudtam, felülkerekedtem magamon. Tovább is szoptattam volna, de 150-160ml-ket evett meg a fiam, annyi tejem nem volt, a cumisüvegtől pedig cumizavaros lett.
2014. ápr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem érzem magam rossz anyának!!!!!!!!!!!!!

Próbálkoztam mindennel, egyik cicimből a világ minden kincséért nem volt hajlandó szopizni. Aztán a másikban is kevés volt a tej (pedig ittam teát, fejtem, semmi...), egyik napról a másikra azt se volt hajlandó szopni.

Úh 4 hónapig vergődtünk a kezdetektől tápszeres kiegészítéssel. Utána csak tápszert kapott.

A rossz anya egyáltalán nem itt kezdődik!

2014. ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell lepontozni azokat akik nem tudtak szoptatok???? Ha azt hiszi valaki, hogy ettől lesz jó anya, hogy ő szoptatott, hát nagyon nagyot tévedtek. A jó anyaság nem itt kezdődik, és azért mert valakinek nem sikerül szoptatni még lehet a legjobb anya a világon! és lehet lepontozni.....
2014. ápr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az pontoz le aki márpedig elvetemülten szoptat mindenáron, depresszóba vonulva fej és nyüstöli magát hátha és igenis az a véleménye, hogy aki nem szoptat rossz anya.

Szoptasson csak amíg akar, akár a gyereke 5 éves koráig is, aztán majd verdesi a cicije a bokáját és elmondhatja büszkén, hogy még mindig szoptat és milyen szuper anya...... nem baj, a plasztikai sebészeknek is kell valakiből élnie. Én 3 hónapig szoptattam, annyi volt és kész, odáig is kevés volt a tejem, ez van, nincs lelkiismeret furdalásom miatta, próbálkoztam fejéssel is, de semmi eredménye nem volt, megpróbáltam, de depis nem leszek ettől.

Lehet jobb anya vagyok, mint aki lepontoz :) sőőt biztos :) Nyugodtan le pontozhatsz kedves lepontozó ,ezzel is jelezve, hogy igazam van!!!!!!! Hajrá!!!!

2014. ápr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
1 éves a fiam, és még este szopizik. De! Miért lenne rossz anya az, aki nem tud szoptatni? Ugyan már... mindennek meg van az oka. Persze, aki csak arra lehet büszke, hogy szoptat, az nem csoda, hogy másokat elítél...eléggé buta dolog ezen élvezkedni. Ismerek olyat, aki szoptatott, mégsem egy fényes anya, a húgom pedig csodás anya, annak ellenére, hogy nem tud szoptatni. Sok gyenge ember...
2014. ápr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Rosszul éltem meg, mert eszembe sem jutott, hogy nem lesz csak minimális tejem :-(. Vérszegény lettem szülés után és azt mondták, hogy a szervezetem előbb helyrejön és utána beindul a tejem. Ittam teát, fejtem, de nem volt elég, mert a kislányom nem szopizott és úgy érzem még mindig, hogy nem tettem meg mindent a dologért :-(. Most már 4 éves és még mindig bánt.


De annak örültem, hogy ez a minimális - ami szinte semmi nem volt - is volt 4,5 hónapig.

2014. ápr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én pszichés okok miatt nem tudtam igazán szoptatni: végül 1 évig sikerült, de sokszor az őrület határán álltam. Mikor átálltam csak fejésre, az nekem megváltás volt.

Aki nem szoptat, az esetek túlnyomó részében nem tud szoptatni, pedig szeretne. Tehát nem tehet róla. Kár ezért önmarcangolni. Jó az irány, hogy szoptassunk, de túlzott lett a társadalmi nyomás, ami inkább kontraproduktív, mint hasznos.

2014. ápr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!