Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináltok, amikor lecsökke...

Mit csináltok, amikor lecsökken a tejcitek?

Figyelt kérdés
Hogyan szoktátok "visszahozni" a megcsappant tejci mennyiségét? Elsősorban a homeós tapasztalatok érdekelnének. Köszi!
2009. dec. 20. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?Ha csak fejlődési ugrás miatt kevés,akkor ne aggódj,az beáll magától.

Nekem már az elején is kevés volt,próbálkoztam teával,két félével,gyakori fejéssel,pihenéssel...stb.Nekem sajnos nem segítettek.Fejtem és belekevertem a tápszerbe.Aztán a kevés is elfogyott.

2009. dec. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A homeós dolgok önmagukban semmit nem érnek.Persze azért ihatsz szopis teát,vigyél be sok folyadékot és egyél is rendesen.De a gyakori szopizás és a fejés elengedhetetlen a tejci visszahozásához.Meg persze a nyugalom.
2009. dec. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
4 hetesek vagyunk ma. A gyakori szopiztatás hány óránkénti etetést jelent? Köszi!
2009. dec. 21. 10:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Sok pihenés!!! És sok folyadék!

Felejtsd el a homeos bogyókat...nem árt, de nem is az az ami használ. Inkább amikor csak tudsz pihenj, és 3 óránként tedd mellre a picit. Ha kevésnek találod a tejcsit, mindkét melledet add oda neki. És nem is muszály 3 óránként Az én kisfiammal az elején 6 hetes karáig 2 óránként adtam a cici, mindig csak az egyiket. (De adhatod mindkettőt)

a 4 óránkénti etetés szerintem sok.csökkentsd az időt. Igyál sok ásványvizet, és pár bögre laktoherb teát. Leveseket is egyél minden nap.

Mi 4 hónaposak vagyunk. Van h kevesebb a tejcsi, akkor 2-3 napig mindkét cicit megkapja és picit többet iszok.

Próbáld ezeket a dolgokat.

Sok tejcsit!!!! És a tápszert csak legvégsőbb esetben.

2009. dec. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ti hogy csináljátok / csináltátok ezt a sok pihenést, ahhoz hogy legyen elég tej, meg a 2 óránkénti etetést.


Nekem is 1 hós a babóm, és én is néha ezzel szenvedek. Főleg estére alakul úgy, hogy semelyikből nem jön már (vagyis fejővel kijön még az a 20 ml, de a babó nem tudja annyira kiszívni)

Sok pihenés: amikor alszik (és korábban sokkal többet aludt) örülök, hogy meg tudom enni a reggelit, ebédet, kicsit összepakolom a szobát (reggel), megcsinálom a teát, sterilizálom a dolgokat, ha kell, stb. (ideülök a gép elé, hogy egy nap egyszer végignézzem, meg ha érdekel valami rákeressek) stb. és még nem is beszéltem a házimunkáról, mert ugye az mindig várhat, meg a párom azért este szokta csinálgatni.... Szóval mindig van valami és nem tudok aludni. Mire odajutok, hogy na most lefekszem, már el is telt az idő, a bébi meg kel fel. :o(

A másik: 2 óránként tedd cicire. Nekem ha eszik, utána fent van, valamikor el sem alszik, és fentvan 4-5 óra hosszákat. Utána alszik további 2-3 órát.. hogy tegyem így két óránként cicire?


Bocsi, ez off volt, csak reagálni szerettem volna ezekre a tanácsokra, amik kétségtelen, hogy jók! de nem minden babánál kivitelezhető, vagy lehet, hogy a 2-3-4 hónapos babáknál, nem a pár heteseknél.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: én szopi után szoktam fejni, nem mindig (opsz,most is elfelejtettem mert ebéd volt, sterilizáló ment, aztán meg leültem ide), de kb. 100-130 ml összejön egy nap összesen. Így vagy lefagyasztom, vagy ha estére már nincs elég, akkor ebből adok neki. Bár inkább neki adom, mert a tegnap megkóstoltam a fagyós tejcsit... úgy ahogy volt ment is a wc-be, mert olyan rossz íze volt (összehasonlítottam a frissel :o)) Homeós bogyókat nem szedtem eddig, nem ismerem őket, de hallom, hogy jók.


Bocsi, ha nem voltam túl hasznos...

2009. dec. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek: nem lehet, hogy kicsit túlszorongod a dolgot? Én is 4 hetes babával vagyok itthon egyedül! És én is 2 óránként szopiztatok. De ha lerakom, gyorsan elmegyek kimosni, mosogatni, enni, vagy valami egyszerű kaját csinálni, most éppen rotyog a tészta a vízben a konyhában, babó itt van az egyik kezemben, másikkal gépelek, elvégzem a napi dolgokat simán. Este egyedül vagyok a fürdetésre, nyitott ajtónál tusolok, hogy halljam az egyedül hagyott picurom. Pedig én 20 éves vagyok még csak. Neked sajna a feszültség és a rohanás miatt megy el a tejcid estére, ezt olvastam is valahol. Nem tudsz kikapcsolódni sehogy? Nehogy elmenjen a tejcid végleg! Fel a fejjel!
2009. dec. 21. 14:38
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak, bocsika. :P
2009. dec. 21. 14:43
 8/8 xStefix ***** válasza:
Igény szerinti, (az egyébként megszokottnál) gyakoribb szoptatás. Az összes többi tipp, csodaszer mind csak kiegészítés.
2009. dec. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!