Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség! A babám nem fogadja...

Segítség! A babám nem fogadja el a tápszert és nincs elég tejem, mit tegyek?!

Figyelt kérdés
Úgy egy hete nem fogadja el sem a cumisüveget, elkezd öklendezni, de nem issza meg a tápszert pohárból sem, sőt már kanállal is próbálkoztam. Többféle tápszert kipróbáltunk. Eddig nem volt gond, napont 1x vagy 2x ezt evett. Most viszont nem kell neki. Egyszerre nem tud annyi tejcsit enni amennyi neki kell, meg sem tud telni rendesen a mellem. Két cici sem elég neki. Legalábbis erre következtetek, mert egész nap csak a cicin lóg. Mitévő legyek? Még csak 3 hónapos, így hozzátáplásás szóbe sem jöhet. Éhezni fog???
2009. dec. 21. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet, hogy most van a növekedési ugrása?Ilyenkor már több tejre van szüksége, mint eddig, és így csinálja magának a több tejet, hogy többször kérezkedik cicire.Ez néhány nap, amíg beáll.Adjál neki cicit, amikor csak kér.Szoptatás közben is termelődik a tej, nem úgy van, hogy tele van a cici, és amikor kifogy nincs több.
2009. dec. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem fog éhezni, és nem biztos, hogy kevés a tejed! Szoptasd igény szerint.
2009. dec. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xStefix ***** válasza:

Szinte biztos, hogy ugrásotok van, azért ilyen éhes mindig. Tényleg nem kell mást tenned, csak gyakrabban (az ő jelzései alapján) szoptatnod. Most jópár napig összevissza fogsz szoptatni, úgyhogy ne nézd az órát, ne ragaszkodj semmilyen napirendhez, igyekezz mindig "készenlétben" lenni. Éjszakai is szoptasd meg akár többször is, az nagyon jó tejserkentő. Pótlást (ha mégis megenné), csakis akkor adj neki, ha már nagyon kínlódik, de jusson mindig eszedbe, hogy amennyi tápot adsz neki ma, holnap annyi tejhiányod lesz! Inkább napról napra próbálj neki mindig egy kicsit kevesebbet pótolni és inkább legközelebb hamarabb megszoptatni. Első még tápizás esetén is a szopi legyen. Ha használtok cumit, azt most mindenképp próbáld hanyagolni, és hagyd, hogy a babád rajtad cumizzon, ezzel is serkentve a termelést. Ha minden flottul megy, már 2-3 nap múlva érezheted, hogy nő a mennyiség (ritkulnak a szopások). Ha jóval kevesebb tejed van, mint kéne, akkor valamivel tovább tarthat, amíg felfejlődsz.

Egyébként, a mellben nem akkor van elég tej, ha formailag megtelik, kerek és duzzad, hanem, ha a baba elég gyakran/elég ideig szopizza!

2009. dec. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia?Nem nyelt félre a babád a cumisüvegnél?Nekem azért nem fogadta el.Próbáld kiskanállal.Én szoptanít készülékkel szoptattam,mert a cumisüveg esetében félrenyelt,így egy idő után egyáltalán nem fogadta el.Nagy előnye,hogy a cicin kapja a pótlást is és közben termelődik a tejci.Én eleinte lefejt tejjel pótoltam és csak,ha végképp nem volt elég,akkor jött a tápszer.Éjszaka többet aludt a babám és akkor fejtem kétszer is és azt a tejet adtam pótlásnak.Tudom,hogy a készülék drága ezért javaslom a kiskanalat,nálunk azt elfogadta,bár már elég nagy és lehet,hogy türelmetlen lesz.
2009. dec. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia

Cicizés után adod a tápszert? Mert ha igen, lehet az a gond. Az anyatej után nem akarja elfogadni. Mi is így jártunk.Ha pótolni kell, elöbb adom a tápszert és utána az anyatejet.

2009. dec. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!