Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit és mennyit eszik 2 éves...

Mit és mennyit eszik 2 éves szopó gyermeketek?

Figyelt kérdés
Már elmúlt 2 éves és sajnos napközben és éjjel is többször követeli a cicit.Ezzel nem lenne nagy baj ha rendesen étkezne, de sajnos szinte semmit nem eszik.Legalábbis mennyiséget nem.Nem sovàny, pont átlagos,92 cm 13 kg.De az étkezéssel nagy bajok vannak.Joghurt, krémtúró, tejbegíz, kolbász 2-3 karika kenyér nélkül,2 körömnyi sűlthús stb.Szeretnèm leszoktatni a szopásról de egyszerűen nem megy.Nagyon sír érte.
2014. ápr. 14. 13:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
40%
Ne haragudj, hogy nem a kérdésre válaszolok, az én 22 hónaposom normálisan eszik és régen nem szopik. Előrebocsátom, hogy nem bántani akarlak, de gyorsan szoktasd le a szopásról, ha ennyire az étkezés rovására megy.Határozott legyél, anélkül nem megy, ahogy semmi sem a gyereknevelésben.
2014. ápr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%
én sem bántani akarlak, de már régen le kellett volna szoktatni...
2014. ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Mindennel próbálkozom, hatalmas tapaszt teszek rá és megbeszélem vele hogy már nincs és csak a picibabák szopiznak, de nagyon kéri hogy vegyük le a tapaszt mert szeretne tejecskét és minden praktikát bevet.Volt hogy a mamáéknál aludt hogy leszoktassam, igaz csak 1 éjjelt.Reggel mikor mentem érte szinte letépte a ruhát rólam és persze nekem meg sok a tejem olyan kemény és nagy volt a sok tejtől örültem hogy kiszívta.Ez a másik gondom, hogy mit csináljak a tejjel? Hogy apasszam el? Ha kifejem termelődik, ha bennd marad begyullad.
2014. ápr. 14. 15:21
 4/21 anonim ***** válasza:
47%

Reggeli: kb 1dl folyadék, tea, tej, gyümölcslé, pár falat kenyér, egy tükörtojással, vagy sajttal, saját készítésű májkrémmel...

Tízórai: fél alma, fél banán, egy túrórudi, műzli szelet(ezekből csak az egyik egyszerre)

Ebéd: párolt zöldségek hússal, hallal, vagy tészta valamilyen, lehetőleg zöldséges szósszal

Uzsonna: joghurt, puding, esetleg kifli

vacsora: tészta, tejbegríz, puliszka tejjel, sült krumpli, ebéd maradék,

Pótvacsora: Kefír, vagy görög joghurt


5-6x szopik, 26 hónapos.

2014. ápr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam berzenkedni a lepontozás ellen, de megtenné valaki, hogy elmagyarázza, hogy a kérdező kérdésére adott konkrét válaszom, amiben ítéletet sem írtam, csak a puszta tényeket, miért ennyire haszontalan?
2014. ápr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Gabi86 ***** válasza:
80%
én nem szoktatnám le róla(ha nektek jó ez így.csak mindig először "rendes" ételt adj neki és csak azt után cicit.nekem van egy ismerősöm akinek a gyereke 4 éves koráig szinte csak szopott.most már 10 éves és már nem cicizik. :-) majd jön az ovi vagy ha beadod bölcsibe ott már muszáj nem lesz cici é előbb utóbb leszokik róla.most majd biztos le leszek hurrogva,de én úgy gondolom nem marad ez örökre így.írtad hogy jól fejlődik akkor nincs is ezzel gond.10 hós a lányom és cicifüggő.nem bánom imádom szoptatni igaz ő "rendes"ételt is eszik,de ha nem enne sem tanácsolnék mást.napközben 4x szopik + az étkezések.
2014. ápr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek szerint van akinél a szoptatás nem okoz problémát az étkezésben.Gratulálok hogy ilyen egészségesen és sokszínűen táplálod gyermekedet.Bár mi is ott tartanánk már.
2014. ápr. 14. 21:38
 8/21 anonim ***** válasza:

Ez az ő érdeme. Ezt szereti. Mennyiségre ő sem eszik túl sokat, nem is gyarapodott a súlya hónapok óta, de a hosszra nő, mint akit húznak.

És még egy gondolat,a fiam is sokáig szopott,ő válogatós és rossz evő volt. Most 9 évesen annyit eszik, mint egy beteg macska. Szerintem a kicsi többet eszik,mint ő. Egyszerűen ő ilyen.

2014. ápr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%

Először is döntsd el, te mit szeretnél! Az a gyerek, akit nem szoktatnak le, és nincs keretek közé szoktatva, kb 5éves koráig magától nem hagyja el. Ha te ezt nem szeretnéd, ideje lépned. Először szűntesd be az éjszakaiakat, erre van szükségetek a legkevésbé, aztán fokozatosan a nappaliakat. Pl. csak otthon engedd, és egymás után hagyd el a többi alkalmat (a délelőttieket könnyebb) az esti összebújásig. Igen, minden alkalommal lesz hiszti, de egyre kevésbé. Legyél vele türelmes, értesd meg vele, nem a szereteted vonod meg, hanem csak a nagyfiúság/nagylányosság állomásai ezek, vagy neked már fáj/kellemetlen. És legyél határozott, következetes!


Egyébként nem biztos, hogy jobb evő lesz, lehet, hogy ő ilyen kisétkű!

2014. ápr. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%
Ja és a melledből csak annyit kell lefejned, hogy ne feszüljön! Így szépen magától el fog apadni.
2014. ápr. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!