Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet növelni a tej...

Hogyan lehet növelni a tej mennyiséget?

Figyelt kérdés
Kisfiam nem tud jól szopizni, így fejem a mellem, es úgy adom neki. Viszont úgy tűnik eljött a hathetes növekedési ugrás es több az igénye, mint amennyit tudok fejni, eddig pont elég volt. Hogyan tudom serkenteni? Ha sűrűbben fejek, mint ahogy eszik, akkor nőni fog a mennyiség?
2014. ápr. 14. 16:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Keress szoptatási tanácsadót, pld lll.hu oldalon, házhoz megy, vagy tekefonon segít, én sem hittem benne, de segített!
2014. ápr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hányszor fejsz 24 óra alatt, milyen időközönként? Egy alkalommal mindkettőt?
2014. ápr. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha befejezte az evést, akkor is hagyd rajta ha elvan vele, mert az is stimulálja,sok tej pont szopizás közben termelődik. Ha több kell neki, rakd rá gyakrabban úgy is nő a mennyiség. A leves fogyasztás és tejserkentő tea is jó ilyenkor. Minden evés után fejd ki mind a kettőt, azt oda is tudod adni neki. Pár nap alatt így jelentősen meg tud ugrani, nekem majdnem elapadt és most megint teljesen feszese a sok tejtől. A pici meg majd bele jön egyre erősebb lesz. :D Sok sikert. Védőnővel, szoptatási tanácsadóval is érdemes beszélni, ha ez nem segít.
2014. ápr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
mi még csak 3 hetesek vagyunk de mivel nem igazán volt tejem igy mar az elején hasonlo gpndunk volt. Én azt csinalom(most is) hogy hiaba szopott rosszul (bealudt,csak cumizgatott stb) hagytam hagy probalkozzon.Mindkét ciciből probaltam szoptatniMajd mindkettőt feltem. plusz homeos bogyot szedtem. Most mar van annyi ami neki kell és most is probalom növelni mert kezd megint kevés lenni gondolom 3hetes ugras lesz. Most két szopi közt van egy 10 perces "nasizás" illetve tovabbra is fejek szopi utan. Ha 10mili jön vagy csak 5 nem érdekes a lényeg h probalom. Nekem sajna eleve az 5.napon kezdett tejem lenni a 4.nap hazaengedtek igy tapszert kapott majd egy hétig potolni kellett mert 10-20 max 30 miliket szopott rgy ora alatt. Most ott tartunk hogy 30-40perc alatt 40-60 milit eszik és 10miliket tudok kb lefejni. és nem potolok max anyatejcsit este.de akkor is fejek szopi utan ha adtam pluszba. Minden szopi utan fejj le valamennyit és rakd sürün cicire a picit még ha nem is eszik belöle rendesen. Hidd el bevalik
2014. ápr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
A fejés sosem lesz annyira eredményes, mintha a kisbabád szopizna. Ő sokkal erősebben szív, mint bármelyik mellszívó, vmint ha szoptatod a kisbabád, olyan hormonális folyamatok zajlanak le a testedben, amelyek elengedhetetlenek az anyatej megfelelő termeléséhez. Ahelyett, hogy a lefejt tejet odaadod a babádnak, meg kellene őt tanítani szopizni. Kérj segítséget szoptatási tanácsadótól, mert lehet, hogy nem jól teszed mellre, vagy a babádat akadályozza vmi a szopizásban. Ha ő ki tudja szívni a kívánt mennyiséget, hidd el, a szervezeted rákapcsol, és bőven lesz tejed.
2014. ápr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen, ha sűrűbben fejsz, akkor több lesz a tej. Fejj 1,5-2 óránként 2-3 napig (aztán lehet ismét 3-4 óránként, ahogy szoktad) ,így több termelődik. És persze igyál sokat.
2014. ápr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mivel szoktad fejni? A kézi mellszívók nem igazán hatékonyak (helyette kézzel vagy elektromos mellszívót ajánlok). Mind a 3 módszert próbáltam.

Fejés/szopizás előtt kb. fél órával feküdj le vízszintesen (állítólag akkor könnyebben gyűl).

Én azt vettem észre magamon ha többet ettem és ittam több tej termelődött.

2014. ápr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
5-ös vagyok. De nem lenne egyszerűbb a babát szoptatni, mint másfél óránként fejni? A fejés ideig-óráig helyettssítheti a szoptatást, amior majd 200 grammokat kell ennie a babának, a mellszívás már nem elég. De azért vannak a szoptatási tanácsadók, hogy ilyen kérdésekben segítsenek. Ők nem a fejést forszíroznák, hanem a szoptatást.
2014. ápr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Géppel fejek, nagyon jó géppel, gyors es erős... Sokkal többet tudok vele ki szívni, mint, ha a baba szopizna... Nem akarok belemenni a részletekbe, de nem tudok szoptatni, így így oldom meg... Nem gondolom, hogy ettől rosszabb anya lennék, es van akinek hosszú hónapokig sikerült így csinálnia.. Csak tudni akartam, hogyan tudom növelni, hogy továbbra is csak anyatejet adjak neki...
2014. ápr. 17. 05:42
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves második! Eddig úgy fejtem, hogy minden etetesnel, vagyis, annyiszor ahányszor evett, most ezt próbálom surubbre venni
2014. ápr. 17. 05:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!