Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor kezd folyni tej egy no...

Anghella kérdése:

Mikor kezd folyni tej egy no mellebol?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 15. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Ha terhes.
2014. ápr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
Ha gyereke szuletik. A terhesseg alatt ugy tudom meg nincs tej,csak miutan megszulte a gyereket
2014. ápr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Hmm, ha gyerek születik akkor megspórolhatom a tej megvételét és tehetem a nejem tejét a kávémba?
2014. ápr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem, te gyökér. Az nem Tejtej, hanem anyatej. A kutyatejet(virág) sem iszod meg.
2014. ápr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt illetve szülés utàn. Nekem szülés utàn folyt mikor 4-5 óràig nem cicizett mert aludt...
2014. ápr. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
off: az anyatej ugyanolyan jó a kávéba mint a tehéntej. a kutyatejnek csak a neve az de az anyatej az 100% hamisítatlan tej.
2014. ápr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól még perverz.
2014. ápr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:

Mire vagy pontosan kíváncsi?


A tejfolyást az oxitocin hormon indítja be, ill. ahhoz, hogy egyáltalán valamicske pár csepp tej képződjön a mellben, a prolaktin hormon (bizonyos mértékű) működése is kell. Tehát akkor fog folyni, ha hormonálisan alapszinten rendben vannak a dolgok.

A tejtermelés már a terhesség alatt megindul, csak ekkor még hormonálisan gátlódik. Vagyis a terhesség idejétől kezdve bármikor folyhat/csepeghet a tej, természetesen a szoptatás teljes ideje alatt, de akár hónapokkal, évekkel a befejezés után is.

Frissen szült anyukák általában akkor szoktak tejcsepegést tapasztalni, ha már eléggé feltelt a mellük, ha sír a babájuk, ha szoptatnak (a másik mellből csöpöghet), ha orgazmusuk van - vagyis minden esetben, amikor az oxitocin rákapcsol ill. a tejleadó-reflex zajlik.


Ezen kívül pedig egyes gyógyszerek is okozhatnak tejcsepegést, ha ezekre a hormonokra hatnak, függetlenül a szüléstől, szoptatástól. (Pl. a Cerucal, amit emésztőrendszeri panaszokra, hányinger, hányás ellen adnak, és emelheti a prolaktin-szintet. Nekem is tejcsepegésem volt tőle, pedig akkor még évekkel voltam az első terhességem előtt.)

2014. ápr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
egy kedves barátnémnak, kinek sajnos nem lehet már gyermeke- mivel eltávolítottak belőle ezt-azt- örökbe fogadott egy pici, pár hetes babát és -ha nem is jelentős mértékben - megindult a teje. tudtommal nem szed semmi olyat, ami a tejtermelést fokozza/elindítja, hacsak nem a kemó miatti utókezelés, vagy mi miatt szedett táplálékkiegészítők nem...Minden esetre tisztán pszichésnek tűnik a dolog és nem hiszem, hogy ez elképzelhetetlen
2014. ápr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!