Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hány nap mire újra beáll a...

Hány nap mire újra beáll a tejem? 3 hónapos lesz a kislányom és 2 napja többet eszik mint eddig. Nem győzöm tejileg! Annyi van amennyi kell, de most néha azért is küzdeni kell!

Figyelt kérdés
Nem szopik, nem tudja rendesen bekapni (nem nyitja ki a száját rendesen) hanem fejem Neki. Eddig nem volt gond, még a mélyhűtőben is van tej. Sokat fejek és néha próbálkozunk a cicizéssel is...mindig akkor fejek miután eszik sőt még néha többször is. Éjjel is felkeljek (átalussza az éjjelt) Hány nap lesz?
2009. dec. 21. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden elismerésem a tiéd!!! Sajna így, hogy nem szopik, elég nehéz fenntartani a tejtermelést, mert legjobban a baba tudja ingerelni. Valószínűleg fejlődési ugrása lehet, azért igényel több tejet. Nálunk ez kb. 2 hét volt, addig éreztem, hogy többször kellett a babámnak szopizni. De elvileg néhány nap, max. 1 hét kéne neki, hogy rendeződjön, a babám viszont nem olvasta ezeket a dolgokat.


Sok sikert és boldog babázást!

2009. dec. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igyekszem. Remélem annyi mindig lesz amennyi kell!-mint eddig!
2009. dec. 21. 20:31
 3/6 xStefix ***** válasza:

Nem akarlak fölösen stresszelni, de nem említetted ezt még szakembernek?

Az én lányom sem tudta születése után bekapni a cicit, igaz, ő oldalra is húzta a fejét. Rövid távon kiderült, hogy izom-hipotóniás (oxigénhiány miatt nem működött jól az izomzata), amit aztán Dévény-tornával raktunk rendbe.

Nálunk mondjuk általánosan kiterjedt és középsúlyos hipotóniáról volt szó, egyéb tüneteink is voltak. A saját tapasztalataink miatt viszont én minden ilyen anyukának rögtön az utánajárást szoktam javasolni, bíztos, ami biztos alapon. A legjobb, ha rögtön egy Dévényes gyógytornászt keresel, ők pár mozdulatból meg tudják állapítani, hogy van-e hipotónia. Ha esetleg van, azt speciális arcmasszázzsal néhány alkalom alatt javítani tudják. (Mi az elején csak bimbóvédővel tudtunk szopizni, később viszont elhagytuk és azóta tökéletesen megy simán is.)

Ha csak lustaságról/ügyetlenségről van szó, általában azon is lehet segíteni néhány praktikával és sok-sok türelemmel. Ha nem komoly a probléma és a babád hajlandó lenne váltani, akkor elképzelhető, hogy "felesleges" a fejés, lehet, hogy menne a szopizás is.

2009. dec. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem hiszem hogy ilyen baja van, eleinte ment neki, de egy idő után már türelmetlenségből és nem tudom miből nem akaródzik neki a szopi. Próbáltam összecsípve a szájába adni, csak sírt. Próbáltam bimbóvédővel, ilyenkor a legtöbb tej kifolyt a szája mellett és később nem lakott jól. Nem tudom mi lesz, igyekszem, aztán meglátjuk. Amíg csak erőltettem a szopit, sokat sírt, nyűgös volt, most hogy fejem Neki, sokat vigyorog, jókedvű és jókat is alszik.
2009. dec. 22. 12:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát minden elismerésem a tiéd és nagyon ügyes vagy hogy már 3 hós és még mindig fejed neki!!

Nekem nem ment a fejés sose.

A fiamnál 3 hósan volt egy ilyen ugrás, 10szer is szopott egy nap, aztán 5-6 nap alatt követte a tejmenyniség az igényét és akkor visszaálltunk 6-7 db/nap-ra.

Kitartás nektek is!!! :)

2009. dec. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :)

Ma már jobb volt, és még van a hűtőben két adagnyi tej. :) (a mélyhűtőben is van).

2009. dec. 23. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!