Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt 1-es típusú cukorbeteg...

Van itt 1-es típusú cukorbeteg, aki szoptat?

Figyelt kérdés
Lenne néhány kérdésem, mint például a szülés után hogy alakul az inzulin szükséglet? Illetve szoptatás alatt hogy lehet beállítani a vércukor értékeket, mennyivel több szénhidrátot kell bevinni a szoptatás miatt? Ti hogy csináltátok?

2014. ápr. 16. 12:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyénre szabottan meg fogják határozni, hogy a szülés utáni napokban melyik nap mennyi inzulint kell adnod. Én a szülés utáni pár napban eszméletlen mennyiségű szénhidrátot bírtam enni minimális inzulinnal. Állandóan éhes voltam. Rendes fehérliszből készült palacsintát ettem normál adag ebéd után, hoztak fornettit, olyanokat ettem, amiket egyébként soha és így is hipóztam néha. Ez pár nap alatt elmúlt és az alap inzulinszükséglet nagyjából a szülés előttire visszaállt.

Csak pár hétig szoptattam, akkor sem volt mérhető mennyiségű tejem, de elvileg minden szoptatáshoz + 10 gr szénhidrátot kellett ennem.

A jó hír, hogy a szoptatás allatti magasabb vércukor nem káros a babára, mint terhesség alatt.

2014. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:
52%
Ezt a kérdést a kezelőorvosoddal ill. igény szerint (én javaslom is!) laktációs szaktanácsadóval egyeztesd inkább. Itt az érintettek max. a saját esetüket tudják neked elmondani, ami nem felesleges ugyan, de számodra biztosan nem mérvadó. A diabétesszel komolyan kell foglalkozni, itt csak tájékozódni tudsz, de célzott javaslatért szakemberhez fordulj!
2014. ápr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!