Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szabad enni friss ananászt...

Szabad enni friss ananászt szoptatas alatt? En megettem egy felet és most izgullok. Árthat 5 hetes babának?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 17. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha érzékeny rá, akkor kiválthat hasfájást, akár hasmenést is. De ez kb. minden étellel így van, valószínűbb hogy semmi baja nem lesz.


Off: sosem értem az ilyen kérdéseket. Ha aggódsz, miért nem az ELŐTT kérded, hogy megeszed?

2014. ápr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyan miért kellene izgulnod?
2014. ápr. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! Sajnos most jövök rá, hogy nagyon tajékozatlan vagyok e téren, hogy menny minden válthat elő hasfajast, ezert most ugy jött össze , hogy utolag kezdtem gondolkodni...
2014. ápr. 17. 15:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Szoptatás alatt mindent lehet enni alkoholon kívül. Szinte bármilyen étellel előfordulhat, hogy a baba érzékeny rá, ha azt veszed észre, hogy fáj egy picit a hasa, utólag tudsz rájönni, hogy ettél-e valamit, ami esetleg árthatott neki. Puffasztó ételeket (karfiolt, káposztát, babot) érdemes először kis mennyiségben kipróbálni, mert ezek gyakran okoznak puffadást a babánál.
2014. ápr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
AZT TUDOD,HOGY AZ ANANÁSZ TEJSERKENTŐ???
2014. ápr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:
100%

És azt is tudjátok, hogy a szoptatás is tejserkentő? ;)

Viccen kívül: mindenkire más hat serkentőleg - már ha egyáltalán hat! Szóval ne az legyen a lényeg, hogy egy újabb étel kerül fel az "ÁLLÍTÓLAG tejserkentő ételek-italok listájá"-ra....


Kérdező, ne aggódj! Nem baj, ha tájékozatlan vagy, a legtöbben így kezdjük az anyaságot. ;) Nincs tiltólista a szopi alatt (sem), de ha van valami okod, ami miatt óvatosabbnak érdemes lenni, akkor először mindig kisebb adaggal próbálkozz, és csak lassan emeld a mennyiséget, figyelve a babád reakciójára.

Sajna az ételérzékenységet csakis utólag, tapasztalat alapján lehet ellenőrizni, de ha körültekintő vagy, máris megtetted, amit lehetett. Pusztán félelemből viszont nem érdemes megfosztani magunkat semmitől.

2014. ápr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!