Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák akik bimbóvédővel...

Anyukák akik bimbóvédővel szoptattok/szoptattatok, használtok/használtatok a babánál nyugtató cumit? A többi lent! Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Most 2 hónapos a kisfiam, csak bimbóvédővel tudom szoptatni, eddig nagyon cumiellenes voltam de ez az áprilisi szeszélyes idő arra kényszerített, hogy vegyek egy nyugicumit és tegyem a gyermekem szájába!A változékony szeles idő nagyon megviseli a picimet ilyen kor nagyon ingerült, sokat sír és csak a cicin nyugszik meg.Igen ám, de ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag egész nap a mellemen szeretne lenni.A nyugis napokon is 2 óránként eszik, ilyenkor meg még 20 perc sem telik el már követelné a cicit!Ha 2 óránál hamarabb adok neki, akkor pedig fáj a hasa, és sokat visszabukik.Szerintetek rosszul teszem hogy ha ebben az esetben cumit adok a szájába?

#szoptatás #bimbóvédő #nyugtató cumi
2014. ápr. 18. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 11 hónapos, én is csak bimbóvédővel tudok szoptatni (de legalább még mindig elfogadja így is). Én az elejétől adtam neki cumit (nálunk már a kórházban is engedték, sőt, javasolták), szerencsére nem lett cumizavaros (kb. másfél hétig tápszert is kapott üvegből az anyatej mellé), megnyugtatta a cumi és utána a cicit is elfogadta ugyanúgy, minden probléma nélkül. Nem hiszem, hogy ördögtől való dolog lenne a cumi, szerintem add neki nyugodtan. Az én fiamnak a MAM-os cumik jöttek be, a 2-6 hónapos korig való latex, utána próbáltam neki egy mérettel nagyobbat venni, de az nem kellett neki, kb. egy-másfél hónapja egyáltalán nem is cumizik (pedig előtte van, el tudná venni az asztalról, ha kérné), magától leszokott róla.
2014. ápr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én is csak bimbóvédővel tudtam őket szoptatni, de cumit mindig kiköpték, megpróbáltam 5x, nem jött be nekik, repültek a cumik, aztán megtalálták az ujjukat, a nagy 2 évesen szokott le az ujjáról, a kicsi 9 hónaposan.
2014. ápr. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én csak akkor használtam a bimbóvédőt, ha ki voltam sebesedve, de a kisfiamat nem zavarta. Ráadásul, ő kezdetektől fele részt tápis volt, mert nem volt elég tejem, szóval ő cumisüvegezett is! Ő is a MAM cumit kapta meg, mert extra hasfájós volt, de az megnyugtatta, azóta is azt szereti! Nem utasította el miatta a cicit!
2014. ápr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, nagyon megnyugtattatok! mindenkinek jó babázást, jó egészséget kívánok!
2014. ápr. 19. 10:27
 5/5 xStefix ***** válasza:
38%

Kérdező, én nem a kérdésedre válaszolnék, de ha gondolod, talán tudnék néhány tippet adni a cumi mellőzésére ill. a védő elhagyására.


A szopimaratonos időszakok természetesek a babák életében, és tényleg jó megoldás lehet ilyenkor (is) az igény szerinti szoptatás. A bukás és a hasfájás viszont, amit ilyenkor tapasztalsz, NEM szükségszerű velejárója ennek a módszernek; bár elhiszem, hogy kellemetlen ezt megélni. Viszont ezeknek is megvan valószínűleg az oka, ami nagy eséllyel kezelhető - és nem elsősorban a ritkább szopival vagy játszócumival.

Illetve azt is muszáj még itt megemlíteni, hogy ha később esetleg megpróbálnád elhagyni a védőt (amire simán van esély), akkor valószínűleg könnyebb dolgod lenne, ha nem lenne mellette játszócumi is. Mindkettő megnehezítheti a helyes szopási technika megtanulását és a tejmennyiséget is negatívan befolyásolhatja.


Ha úgy gondolod, hogy érdekel a felvetésem, szívesen állok rendelkezésedre. :)

2014. ápr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!