Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megvisel, hogy lassan vége a...

Megvisel, hogy lassan vége a szoptatásnak és jönnek a hétköznapi ételek?

Figyelt kérdés
Nekem most 'esett le', hogy nemsokára (jövő héten) elkezdjük a hozzátáplálást, és már nem lesz annyi szopi. Nagyon komolyan megszenvedtünk az elején, hogy tudjam szoptatni, és sikerült is. Mostanra megszerettem, intim és csodálatos érzés. És most fáj a szívem, hogy ez le fog csökkenni, majd lassan abbamarad. Más is nehezen élte meg ezt az időszakot?
2014. ápr. 18. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem megy a szopi elhagyása olyan könnyen :) én babám 9 és fél hónapos és napi 3x szopizik,éjjel 1x max 2x. Amikor szenved a fogak végett szinte csak szopizik. Szépen eszik màr,de erről még nem akar leszokni. Amikor kibújt az első két foga el is kezdett harapnj. Egy kicsit felemeltem a hangom ràszóltam,m szopizott és mindig harapdàlt ezután. Akkor szívére vette 2 napig nem nagyon akart és nekem is rosszul esett....mennyi idős a babàd?
2014. ápr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem,de a szoptatas veget igen.Pedig en hosszan szoptattam eloszor egyet majd tandemben a kistesoval es mar 4 ev folyamatos szoptatas utan tele volt a tokom az egesszel, hogy egy mozgo tejcsarda vagyok. Megis elbogtem magam a vegen, hogy egy korszaknak vege.

Meg sok ilyen lesz, mentem en is ki a bolcsobol zokogva es a beszoktatas alatt lattam siro anyukakat (tobbet mint gyereket), meg az iskolakezdes, amikor a kapun beengeded a kis vezna elsosodet az anyanyi nagydarab 8. osztalyosok mellett....

2014. ápr. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Megértelek, én is ugyanezen kattogtam a hozzátáplálás kezdetén. Nekem az segített, hogy a férjemmel sokat tudtam erről beszélgetni, Ő elég gyakorlatias gondolkodású, és szépen lassan meggyőzött, hogy a szilárd táplálás a cél, persze az anyatej mellett. Az én fiam 6 hónapig kizárólag szopizott, most 1 éves, még a nappali alvása előtt, vmint éjjel kéri. Szval, ne aggódj, még nagyon sokáig szopizhat a babád, ha mindketten úgy akarjátok. Ja, még annyit, hogy lehet, hogy a szopik száma drasztikusan csökkent, de a nem táplálkozáscélú összebújások megszaporodtak. Szoptatni is imádtam-imádok, de amikor azért jön oda hozzám a kisfiam, hogy 'csak' szorosan hozzám bújjon, simogassa a nyakam /Neki ez a cicipótlék/, és akár fél órán keresztül mozdulatlanul feküdjön mellettem az egyébként energiabomba kisfiam, na akkor érzem azt, hogy ez az, amiért csodás anyának lenni.
2014. ápr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem ez nem viselt meg. A szoptatást nem szerettem igazán. Sokkal jobb, amikor már velünk ehet, és már apa is etetheti. A családi ebédeknél nincs is jobb! A szoptatásnál meg el kell vonulni..
2014. ápr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi. A férjem nekem is megértő, sokat beszélgetünk erről. 6 hónapos lesz a babám.
2014. ápr. 18. 12:15
 6/9 xStefix ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy szeretnél sokáig (akár évekig is) szoptatni, azért te magad is sokat tudsz ám tenni. ;) De ha (most még) nem így vagy vele, akkor is jó eséllyel lassan fog csak elmúlni a szoptatás, valószínűleg lesz időd testileg és lelkileg is hozzászokni.

Mi az, amit érzel most? Félelem? Szorongás? Szomorúság? Aggodalom?

2014. ápr. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Szomorúság, amiatt, hogy ilyen gyorsan nő, és elrepültek ezek a hónapok. Szinte még tegnap született, és már almát eszik? Nem semmi! :(
2014. ápr. 19. 14:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ez sajna így megy, egyik pillanatban még az apró pici babatalpacskát puszilgatod, másik pillanatban meg veszekedsz vele a cipőboltban, hogy attól hogy 37-es lába van és van a méretében tűsarkú, ő akkor se kaphat mert még csak 12 éves...
2014. ápr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:
A gyereknevelés egy lassú, de folyamatos elengedés....
2014. ápr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!