Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptassak vagy ne ebben a...

Szoptassak vagy ne ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

egy hónapos a babám, hidegrázással szédüléssel indult be a tejtermelődés, lábraállni nemtudtam, szoptatás abbahagyását javasolta ideiglenesen a védőnő. meg is csappant a tej mennyiség. majd miután jobban lettem igény szerint kezdtem szoptatni s megint előjött, el is ájultam egyszer-kétszer, napokba telt míg helyrejöttem, amint ujra apadni kezdett a tejem. a védőnő szerint a tejtermelődést sínyli meg a szervezetem és napi 2 szoptatást javasol reggel este, és napközben tápszert.

DE, én úgy informálódtam neten, meg innen onnan, h ez a "rosszul levős" időszak 2 hét alatt fokozatosan enyhül majd eltűnik és ettől lehet még szoptatni. A másik dolog meg h sokan mondják h ezért a kétszeri szoptatásért nem érdemes szoptatni. Én is ezen a véleményen vagyok, kizárólag szoptatni akarok és szerintem kell is ha már ilyen sok tejem van, vagy ha nem lehet akkor csak tápszer. a babámat se akarom összezavarni.

Vélemények? volt már valaki hasonló helyzetben?

amikor ájuldozom s forog a világ velem, akkor határozottan amellett vagyok h nem szoptatok, mások is nőttek fel tápszeren s fontosabb a babának h kiegyensúlyozott egészséges legyen az anyja, de amint helyre jövök, mind azon gondolkozom h h lehetne mégis szoptatni. most is rengeteg tejem van és babasírásra eláztatom a blúzomat mindig. fura érzés h a szervezetem kívánja h szoptassak de mégis rosszul reagál a tejtermelődésre.


Szoptatok- jól vagyok, rá 10percre poklok poklát élem


2014. ápr. 22. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Menj el a háziorvoshoz vérvételre. A azoptatástól nem lwhetnél ennyire rosszul!

Lehet valami vitamin hiányod van. Eszel iszol rendesen?

Attól is szédülhetsz hogy nem iszol napi 3 litert, és nem eszel rendesen!

2014. ápr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

el is megyek, jó lenne ha ez lenne a baj

keveset iszok s eszek mert nehezemre esik nyelni is, de a védőnő azt mondja h a tejtermelődéstől van ez.

2014. ápr. 22. 16:24
 3/12 anonim ***** válasza:

Én elmennek orvoshoz, a vedono (akármilyen tapasztalt) ranezesbol meg tudja állapítani?

Mar magatol attol is rosszul lehetsz, mert keveset iszol-eszel, ez egy nem szoptato ember szervezetet is megviseli, ki is szaradhatsz. Bar nem tudom, mi az a keves. A keves eves is rosszullethez vezethet, mert például szénhidrátra szüksége van a szervezetnek a normális működéshez.

Nekem iszonyú mellgyulladasom volt az elso hónapban végig, annyira gaz volt, hogy enni sem tudtam. Vettek vert, de nalam csak az eves-ivás hiánya okozta a bajt.

Egyszóval: tényleg orvos

2014. ápr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy attól legyen a tejtermelés nem okoz ilyen tüneteket. Vizsgáltasd ki magad mert valóban ez valaminek a hiánya, amit a tejtermelés válthat ki. Ok-okozat. Az viszont nem igaz, hogy vagy csak szoptatsz vagy tápszer, mert ha kis mennyiségben is de legjobb az anyatej.
2014. ápr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Csak egy ötlet, de nem lehet, hogy a vércukrod megy le egy kicsit? Én cukorbeteg vagyok és minden szoptatáshoz kellett ennem egy kis szénhidrát tartalmú ételt (3-4 keksz, kis csoki), különben a szoptatás megkezdése után 10-15 perccel rosszul voltam. Hidegrázás, remegés, teljes gyengeség. Jó lenne, ha egy ilyen rosszullét közben meg tudnád mérni a cukrodat.
2014. ápr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A védőnő no comment

Irány a doki!


Mindenképpen enni és inni kell szoptatás előtt/alatt még egészségesnek is. Vasaddal nincs gond? Én durván vérszegény vagyok, minden fizikai megerőltetéssel hasonló tüneteket produkáltam.

2014. ápr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Most olvastam a kommentedet. Lehet, hogy az a baj, hogy keveset eszel, iszol. Több kalóriára van szükség még a terhességhez képest is. Folyadékból is többet kell inni, akár 3-4 litert is naponta.
2014. ápr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Doki és/vagy szoptatási tanácsadó.
2014. ápr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, most olvastam, hogy keveset iszol. Rengeteget kell inni! Ha nehezedre esik nyelni akkor kiskortyokban, nagyon nagyon sokszor!!! Persze, hogy rosszul vagy folyadékot vesztesz!
2014. ápr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nagy szakértő, de nekem első az ugrott be, hogy a vasaddal gond lehet. Nem vesztettél sok vért a szülésnél? A benn töltött napok alatt nem néztek neked vérképet? Szedtél/szedsz terhesvitamint?

Nem ártana egy szimpla háziorvosi vérvétel, mert lehet, hogy vérszegény lettél. A szoptatás valóban igénybe veszi a szervezetet, mert a "gyártáshoz" szükséges a tápanyag, folyadék, és ezt a szervezeted elveszi, ha szeretnéd, ha nem. Ha pedig alapból valami hiány van, az akár ilyen ronda tüneteket is produkálhat.

Próbálj meg rendszert vinni az étkezéseidbe, legyen a kezed ügyében kis rágcsa (zabos keksz, felnegyedelt alma, banán stb.), tölts meg ásványvizes palackot vízzel és igyál. Amikor nekiállsz szopiztatni, készíts magad mellé enni-innivalót is.

2014. ápr. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!