Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az anyatej mért jön ki belőle,...

Az anyatej mért jön ki belőle, míg a tápszer nem?

Figyelt kérdés
1 hónapos a babám. Eddig anyatejes volt de most már tápszert is adok neki. Ebben az egy hónapban hízott rendesen szerencsére ezzel nem volt baj. De megetettem és utána 2 órán keresztül jött vissza neki. Aludni utána aludt csak és az is nagyon kevés volt. Megpróbáltam neki tápszert adni, hátha az nem jön ki és jól lakik. Szerencsére ez be is jött. Nem jött ki neki a tápszer és nyugodtan aludt 3 órát. Vajon ez mitől lehet?

2014. ápr. 23. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
ha továbbra is lesz ilyen, válts tápszert
2014. ápr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem eszik túl mohón?
2014. ápr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy anyatejjel nem lehet túletetni a babát, a felesleg visszajön. Tápszerrel túllehet.
2014. ápr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Már sok mindent kipróbáltam de semmi nem vált be. Nem eszik többet anyatejből sem mint tápszerből, szóval nem a felesleg jön vissza. Súlya gyarapodik és van elég pisis meg kakis pelus szóval az miatt nem aggódok, csak egyszerűen nem értem, hogy mért bukja vissza az anyatejet.
2014. ápr. 24. 18:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Milyen tápszert kap? Nem bukás ellenit? Mert az sűrűbb, mint a sima tápszer, vagy az anyatej.
2014. ápr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hipp HA - s tápszert kap.
2014. ápr. 24. 22:37
 7/9 xStefix ***** válasza:

Az anyatejből visszajön a felesleg, a tápszerből, mivel sűrűbb, lehet, hogy kevésbé.

Illetve szopizás alatt - ha a babád olyan (mohó) típus vagy a tejed nagyon erősen jön -, megeshet, hogy túl sok levegőt nyel, ami szopi után visszahozza a tejet.


Miért adsz a babádnak tápszert?

Az, hogy ő a tápszerrel hosszabbat alszik, csak látszólagos siker, ezt jó, ha tudod. A tápszer sokkal nehezebben emészthető, mint az anyatej, ezért ritkábban esznek belőle - viszont az emésztésnek ez pont hogy nem jó. (És a tejtermelésnek sem, mert minél ritkábban szoptatsz, annál kevesebb tejed lesz...)

2014. ápr. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod. Azért adok neki tápszert, mert egy hónapig szoptattam és néztem, hogy rengeteg anyatej visszajön. (nem csak bukik, hanem sugárban dől belőle) Főleg az utolsó napokban amikor már megnyugtatni sem tudtam. Csak kézben volt el és még ott is sírt. Mikor már harmadik nap is csak a nyugtalansága volt és a nem alvása, akkor adtam neki tápszert ami után kidőlt és aludt egy nagyot. Ő a harmadik gyerek elvileg tudom, hogy mit hogy kéne csinálni de úgy látszik mégsem :)

A másik kettő simán szopizott soha nem volt ezzel baj. Ezért sem értem, hogy most mi a baj.

2014. ápr. 28. 06:39
 9/9 xStefix ***** válasza:

Értelek. :)

Szeretnéd esetleg körbejárni ezt a témát? Ha gondolod, megpróbálhatok segíteni, ha szeretnéd és tudok. Illetve ha én nem, akkor tovább tudlak irányítani szoptatási szakemberhez is.

2014. ápr. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!