Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos babám nem nagyon...

3 hónapos babám nem nagyon akarja elfogadni a cicit, nappal is kb 4 óránként eszik, de akkor sem túl sokat, kb 10 perc alatt letudja az egészet és ordítva fordul el a cicitől?

Figyelt kérdés

Viszont estére még rosszabb lesz a helyzet, mert előfordul, hogy egyáltalán nem akar szopizni, jobb esetben fél óra ordítás után bele tudok "nyomni" nagy nehezen egy kevés tejet.

Mi lehet a gond? Köszönöm a válaszokat előre is!


2014. ápr. 26. 21:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mindig ezt csinálta, vagy csak most lett ilyen? Mert akkor lehet egy szélsőséges viselkedés növekedési ugrásként...más tippem nincs. :( Csak anyatejes, vagy pótlást is adsz?
2014. ápr. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Elso tippre szajpenesz lehet, azert fordul el mert faj neki a szopizas. Hasfajossaghoz mar eleg nagy de lehet, hogy egy-egy bufi bantja a gyomrat. De inkabb szajpeneszre gyanakszom
2014. ápr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kb 2 hete kezdte el, eléggé kétségbe vagyok esve...
2014. ápr. 26. 22:06
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyébként csak anyatejes
2014. ápr. 26. 22:07
 5/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekem is csinálta ezt a kisfiam ennyi idősen, aztán 1-2 hét alatt "lenyugodott". Most megint ez van műsoron, 7 hónapos. Ha nagyon éhes, akkor is 5 percet eszik, aztán üvöltve hátrafeszíti magát. Ha nem erőltetem tovább, elkezd vigyorogni, szóval nem más baja van. :/ Most bízom abban, hogy megint lecseng ez az időszak, és nem kell drasztikus változásra gondolni. Remélem Nektek is erről van szó!
2014. ápr. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én is remélem, hogy hamarosan túljutunk ezen az időszakon. :( Mindenesetre, elég elkeserítő, hogy nem tudom megnyugtatni, amikor annyira sír.
2014. ápr. 26. 22:20
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, azzal a különbséggel, hogy a fiam 2-3 perc után kezdte ezt. A doki és a védőnő sem tudott rá mit mondani, de mivel a fiam szépen gyarapodott, nem is nagyon foglalkoztak vele. Hetekig ment a trükközés, több pózban is próbáltam szoptatni, volt, hogy lefejtem a tejet, mert üvegből hajlandó volt meginni. Aztán egyszer csak minden megjavult, máig sem tudom, mi volt a baj (szájpenésze tuti nem volt, csak hogy egy előző válaszra reagáljak).
2014. ápr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet, h eros a tejleado reflexed. Az en lanyom is ezt csinalja. Probalj kicsit fejni az elejen hatha csak akkor jon nagyon, de sajna elofordul, h akkor is nagyon jon ha keves van benne, ezt hormonok szabalyozzak. Probalj testhelyzetet valtani, h a baba torka feljebb legyen mint a bimbod. Az lll.hu-n vannak jo tanacsok ilyen esetekre, mar ha tenyleg ez a gond nalatok.
2014. ápr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 xStefix ***** válasza:

Kicsit részletesebben írd le, hogy hogyan szoptatod őt, mert ennyiből nagyon nehéz még csak tippelni is...

Milyen jelekre teszed mellre?

Csak evésre szoptatod vagy más okból is?

Kap bármi mást a cicin kívül? Cumi, üveg, bimbóvédő?

Tápszer, víz, tea, bármi más a tejen kívül?

Milyennek látod a tejleadást? (nagyon erős, átlagos stb.)

Az ordítás minek szólhat? Türelmetlenség, fájdalom stb.?

2014. ápr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt kb 2 hete.(kisfiam 5.én lesz 3 hós) Nálunk azzal oldódott meg,hogy ébredésnél eszik (még félkómásan)és elalvásnál(amúgy is cicin aludt el mindig).Ilyenkor teljes nyugodtsággal szopizik.Ha elalvásnál túl korán teszem cicire ő is nagyon ki tud akadni,olyankor játszunk még egy kicsit és megpróbáljuk újra.
2014. ápr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!