Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit kellene szopiznia az...

Mennyit kellene szopiznia az 1 hetes babámnak?

Figyelt kérdés
Eddig nem is akart szopizni.Tegnap óta végre kezdi megszeretni.De szerintem kevés lehet a tejem.A tejserkentő teától meg hasmenésem van.
2009. dec. 26. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Engedd a kicsinek, hogy annyiszor szopizzon, ahányszor csak akar, így csinálja magának a tejet. Ha elégedett, nyugodt, és van 6-7 pisis pelusa naponta, akkor elég a tejed. Ha van mérleged, nézd meg hetente a súlyát, ha gyarapszik, akkor semmi gond, elég a tejcsi. A tejserkentő teát meg akkor hagyd, és helyette próbálj homeopátiás bogyót, vagy esetleg alkoholmentes sört, az is serkent:)

Ha esetleg evés után is méred, akkor se ijedj meg, nagyon változó, hogy mennyit esznek ilyen idősen, az enyém volt hogy 10-20g-ot evett, és utána 3, 3 és fél órát elvolt, szóval teljesen változó, hogy éppen mennyit kér enni. Jó babázást neked!

2009. dec. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
persze hogy kevés, hiszen a tejtermelést a baba kezdeményezi:) tedd gyakran cicire, igyál nagyon sok vizet v bármilyen folyadékot, kb egy hét alatt beáll a "kereslet-kínálat" egyensúly:) kitartás, ez most valószínűleg "nyűgös" hét lesz, de megéri majd:)
2009. dec. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tittiritty ***** válasza:

Szia! Mi holnap leszünk 3 hetesek. A kórházban már a 2. naptól (császárosak voltunk) velem volt a pici éjjel-nappal, csak fürdetni vitték el 20 percre. Annyiszor tettem cicire, ahányszor csak kérte. Pár napig másfél óránként szopiztunk, nem sokat, de ahhoz eleget, hogy ne legyen éhes. Pontosan nem tudom, hogy mennyi volt, mert a kórházban nemigen méricskélték. 6 nap után, ahogy hazajöttünk, itthon már mértem minden szopi után a kis manót és 50-60 grammokat szopizott. Itthon 4 nap után beállt magától a 3-4 óránkénti kajcsira és átlagban 90 grammokat eszik. Szerintem az a legfontosabb, hogy minél többször tedd cicire, így több tejcsi termelődik. Ha esetleg van mellszívód, akkor azzal is tudod serkenteni a tejtermelést.

Gratulálok a picihez és boldog babázást kívánok...na meg sok kitartást és türelmet!:-)

2009. dec. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!