Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tudnátok nekem bevált tejserke...

Tudnátok nekem bevált tejserkentőt ajánlani? 4,5 hónapos a babám kicsit kevesebb lett tejcsi (mérem + eddig végig aludta az éjszakát most 3 óránként eszik). Még nem kell pótolni, de szeretném növelni a mennyiséget.

Figyelt kérdés

Próbálom gyakran mellre tenni + szoptatás után tejserkentés céljából fejni amit este oda is adok neki kb.40-50ml.

Ha vki ajánl vmit legyen szíves pontosan leírni, hogy miből mennyit evett vagy pl teából milyet és mennyit ivott, hogy készítette el! Köszönöm szépen!!!



2014. máj. 6. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:

nekem a dm-es bio mama tea nagyon csinálta a tejet. én pont négy hónaposan hagytam el, mert úúúgy duzzadt tőle a mellem.


nekem a szőlő is nagyon csinálta a tejet.


nyugi. ha igény szerint szoptatsz, pont annyi van, amennyi kell. azért van ez így, mert a szervezeted védi az utódot, és téged is. ha sok tej kell a gyereknek /pl. pici súlyú, nagyon fejlődnie kell/ akkor gyártja a tested az anyatejet, de ha nem kell sok tej, mert mondjuk már nem nő eszeveszett sebességgel a gyerek, illetve eszik már ezt azt, akkor nem gyártja a tejet a tested, hanem tartogatja neked az energiát, hisz feleslegesen miért is venné el?

lehet azért kevesebb, mert a gyerek is kevesebbet eszik.

sose, sose lesz olyan egy mellszívó, mint a gyerek szája, nem tudsz sose mellszívóval annyi tejet kinyerni, mint egy szopizó kisbaba, mivel másképp ingerli egy vákuumos műanyag, és egy "szakértő" kis szopizó babuci :)


ha igény szerint szoptattad eddig is, és nem avatkoztál bele se órával, se tápival az evésébe, akkor pont annyi tejed van , és lesz is elválasztásig, amennyi kell.

2014. máj. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Laktoherb tea (ebből napi 3-4 bögre) , és Ricinus communis vagy Urtica urens ch5 (napi 2-3x5) homeós bogyó. Nekem ezek jöttek be. Mellé krumplis tészta, alkoholmentes sör. Görögszéna mag esetleg, vagy rántott leves, madártej. Nálam mindig úgy volt, hogy ha jól bekajáltam vasárnapi ebédnél, úgy megindult a tej, hogy úgy éreztem magam, mint akit mellkason vágtak. Amúgy nem vagyok egy nagy evő.
2014. máj. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:

Ha este pótlásként odaadod a korábban lefejt tejet, azzal nem serkentesz. Legalábbis nem annyira hatékonyan, mint ha tényleg igény szerint szoptatnál (vagyis minden alkalommal, amikor a babád szopit kér). - A fejés önmagában segíthet, de ez sem létszükséglet.


Nem írtad, miért méred még a babád (szopit? gyarapodást?), de ennyi idősen már eléggé felesleges, mert esélyes, hogy rossz következtetést vonsz le belőle ill. rástresszel a témára...

Az éjjeli kelés jelezheti azt IS, hogy most épp több tejre van szükség - de a gyakori szopival ezt a babád szépen le fogja gyártatni magának. Jó eséllyel akkor is, ha te nem pótolsz rá semmivel és semmi tejcsinálót nem veszel be külön. (De persze ha ragaszkodsz hozzá, nem ellenjavallt. De az, hogy te melyik szerre vagy érzékeny, ha egyáltalán érzékeny vagy, azt lehetetlen kívülről megmondani.)

Ugyanakkor az éjjeli kelésnek egy sor más oka is lehet, nemcsak az éhség!! Főleg ebben az életkorban.

2014. máj. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Két gyereket szoptattam eddig. ( Útban a harmadik) Nekem nagyon-nagyon bevált a More Milk kapszula (Motherlove temék). Valamint a Karamalz nevű alkoholmentes maláta ital, napi 1-2 üveg!
2014. máj. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!