Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan sikerült elválasztanod...

Hogyan sikerült elválasztanod cici és ezáltal anyatej függő 1,5 éves gyermekedet?

Figyelt kérdés
2009. dec. 26. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 21 hónapos volt, mikor elválasztottam, mert jött a tesó, s már teher volt a számomra. Ő cicin aludt el, s vissza. A nappali cicizéseket fokozatosan elhagytuk, altatni babkocsiba altattam, így ehez nem kellett a cici. Sokat mondogattam neki, hogy már nem való neki, kisbabáknak való, már nem finom, sorltam az ismerős gyerekeket, hogy már ők se ciciznek. Aztán mire elhatáriztam, hogy mostmár vége, bekentem a mellbimbómat ketcuppal. Persze nem volt neki jó, mondtam, látod elromlott a cici. Sírt első este, de könnyen elaludt. Aztán meglepő módon, nem is kérte, simán ment minden. Tapasztalatom, hogy az anyákat jobban megviseli ez a dolog, mert mindenkitől azt hallottam, hogy nem fogod megbánni, menni fog simán. Nem nagyon hittem, óóóóóó az én gyerekem nem....... De igen. És most ott tartok, hogy hiába tapasztaltam meg a dolgokat, második gyermekkel se könnyű. Ő most 1,5 éves, s ott tartunk, hogy nappal már nincs cici. Sőt, este van hogy kicsit szopizik, s aztán elveszem, s simizem, most is úgy aludt el. S ilyenkor nem is ébred csak egyszer kábé éjszaka. Most is nehéz, mint az elsővel, de jön ismét a tesó, s kicsit teher..... ;) Sok sikert !
2009. dec. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, ezt a ketchupos dolgot a végén majd én is megpróbálom...Nálunk annyi nehezítés van, hogy eggyütt alszunk..éjszaka nagyon keménynek kell lennem, hogy ne adjak neki..és Igazad van, az anyának is nagyon nehéz ..:O)
2009. dec. 27. 13:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy kitartónak kell lenned! Ha egyszer nem adod oda neki, akkor utána nem szabad mégis odaadni, egyrészt ő sem tudja akkor eldönteni hogy mi van, másrészt akkor várhatod a végét! Mégegyszer kitartást és sok sikert!
2009. dec. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!