Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Leválaszthatom a szopizásról...

Leválaszthatom a szopizásról a 8 hónapos babámat?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam, hogy 6 hónapos koráig csak szopizna, de utána, hogy kezdjem el az etetést???
2009. dec. 27. 00:38
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
mármint anyatejet szopizik? hallottam hogy minél tovább szopik anyatejet annál jobb neki, annál inkább fog fejlődni.
2009. dec. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, anyatejről van szó.

Tudom, hogy minél tovább szopizik, annál jobb, de tervezzük a kis tesót és hallottam, hogy terhesen nem ajánlatos az előző babát szoptatni, mert vetélés következik be.

2009. dec. 27. 01:19
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Ha csak 6 hónaposan kezded el kostoltatni,az nagyon sokáig eltarthat mire le tudod választani.4-5 hónapos korátol nyugodtan (barack,alma,tejpép,stb) ismerkedhettek a kanállal és az uj izekkel.Amugynekem nincs ebbe tapasztalatom,de vannak itt többen is akik várandósan szoptattak és nem lett semmi baja a babának.
2009. dec. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mibe hogy az első válaszolo valami okos tini.és még véletlenül sincs gyereke?Bocs az offért
2009. dec. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak az orvos meg nem tiltja,semmi baj nem lesz ha terhesen szoptatsz.Akkor nem szabad szoptatni,ha hajlamos vagy a vetélésre,mert a szoptatás méhösszehúzódásokat okozhat,de ez a nők legnagyobb részénél semmiféle problémát nem okoz.

Én 2 terhességem alatt is szoptattam,minden gond nélkül.csak emiatt ne válaszd el a babád.

A hozzátáplálást két féle módon csinálhatod.ha nem akarod elválasztani,akkor szoptatás UTÁN kóstoltasd vele az ételeket,ilyenkor az anyatej marad a fő táplálék 1 éves korig,akkor kell váltani,és a szoptatás ELŐTT adni az ételeket-és ha még kér utána,akkor szopi.

Ha el akarod választani,akkor szoptatás ELŐTT add az ételeket 6 hónapos kortól,és utána ha még éhes,szopi.

Én az első módszer szerint csináltam,mert nem akartam elválasztani őket,már a kicsik is lassan 4 évesek,és jó étvágyú,jó evő,nagyon egészséges gyerekek.:)

2009. dec. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ismét köszi!

Én azt hittem, minden esetben probléma a terhesen való szoptatás, igaz még nem igazán érdeklődtem utána...

Természetesen fogok a dokival is beszélni még időben.

Az utolsó válasz nagyon eredményesnek tűnik!

Köszönöm!

2009. dec. 27. 09:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Az csak néphiedelem hogy ha terhes maradsz elapad tejed vagy elutasítja a baba a cicid?
2009. dec. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem,előfordulhat mind a2,tehát lehet hogy kár is erről beszélgetni,mert a babád el fogja utasitani a cicit,"ha megérzi a kistesót",pontosabban a hormonváltozást.
2009. dec. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És ha úgy alakulna, hogy ő utasítja el a cicit, akkor elkezd majd enni rendesen?
2009. dec. 27. 19:51
 10/10 xStefix ***** válasza:

Ha előzőleg már többféle ételt kóstolt, ismer és szeret, akkor (ilyen szempontból) valószínűleg nem fog gondot okozni az anyatej elhagyása. De még ilyen esetben is 1 éves korig a tej (tápszer) az elsőszámú táplálék, nem a szilád étel, ne feledd!

De ettől függetlenül vannak olyan babák, akik nagyon lassan állnak át a szilárd ételre, akármikor is kezdődik a hozzátápi (bár ez inkább a sokáig csak anyatejes babákra jellemző). Vannak, akik csak 1 éves koruk után kezdenek el igazán érdeklődni a rendes ételek iránt. Előre nem lehet tudni, hogy a te gyerkőcöd melyik csoportba fog tartozni..

Viszont én semmiképp sem javaslom a fél évnél korábbi hozzátáplálást, mert nagyon nem egészséges. Akkor már inkább a 6 hó után megkezdett és gyorsított tempójú hozzátápi (= elválasztás). Bár én még mindig a természetes dolgok híve vagyok.

2009. dec. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!