Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenkinek kell legyen előteje?

Mindenkinek kell legyen előteje?

Figyelt kérdés
26 hetes vagyok és a sógornőm azt mondta h neki ilyenkor már volt előteje és h lehet ha nekem nincs akkor nem tudok majd szoptatni,mert nem lesz tejem.Igaz ez?Tapasztalatok?előre is köszi
2009. dec. 27. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass a sógornődre! Nekem sem volt egész terhesség alatt egy csepp tejem sem. Igaz, nem indult be rögtön a szülésnél, de 4. napon lett tejem és azóta is szoptatom a már 1 éves kisfiamat.

Úgyhogy nyugi! Van egy csomó homeopátiás szer, teák, kapszulák, amik segítenek megindítani a tejelválasztást. Ne stresszeld magad ezzel.

2009. dec. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, még 26 hetesen nem biztos hogy van. Sőt van olyan ismerősöm akinek nem is volt csak már a vége felé, aztán meg mégis mikor meglett a baba bőven volt elég teje még fagyasztott is le belőle. Ne hagyd, hogy ilyen ijesztgetéssel stresszeljenek. Nem ismerem a sógornőd, de az én környzetemben is vannak olyan emberek, akik imádnak rémísztgetni mindenféle sztorikkal. De nem kell foglalkozni vele.
2009. dec. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt előtejem egy csepp sem, vasárnap szültem, szerdán már szopizott a fiam. Nem törvényszerű, hogy legyen, emiatt ne aggódj, lesz tejed! Jó babavárást!
2009. dec. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.aranyosak vagytok.És addig mit evett a baba amíg nem jött meg a tejetek?
2009. dec. 27. 14:04
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Nekem sem volt előtejem, mégis tudtam szoptatni, ne aggódj, nem ezen múlik, hogy lesz-e tejed vagy sem.

Mi a kórházban teát és cukros vizet kaptunk a babáinknak, persze folyamatosan próbálkoztunk a szoptatással. Én szerda délután szültem, péntek reggelre már volt tejem. Ha császárral szülsz, akkor picit később indul meg.

2009. dec. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

Előtejed van/lesz, csak legfeljebb nem csorog a melledből. Az első babámnál a szülés előtti napon hagyott egy pici sárgás foltot a melltartómon, a másodiknál kb. a 8. hónaptól vettem észre, hogy néha-néha foltos lesz a melltartóm, de csak egy apró pötty, épp csak egy csepp.

Mindkét babámat az első perctől szoptattam, a kisebbiket már varrás közben, a szülőágyon. Hogy mit szívott ki, és mit nem, azt nem tudom, de a gyerekágyas szobában már hallottam, láttam, hogy nyeldekel. Ez még nem "igazi" tej, ezt nevezik előtejnek (kolosztrum), és mindenkinek van. A mennyisége jóval kevesebb, mint a későbbi "rendes" tejnek, viszont sokkal több vitamint és hasznos, tápláló anyagot tartalmaz, védőréteggel veszi körbe a baba egész tápcsatornáját. Ha csak pár csepp is jut a szervezetébe egy-egy szopizás során, már az is kincset ér! Ezért kell az első perctől azonnal mellre tenni és szoptatni, szoptatni, szoptatni, még ha úgy érzed is, hogy nem jön semmi. Nem beszélve arról, hogy a mellbimbó gyakori ingerlése serkenti a tejtermelést. Tehát ezért sem hasznos (sőőőőt), ha cukrosvízzel, teával tömik babákat.

A szülés után 3-4 nappal indul be a "valódi" tej termelődése, amit már te is jól érzel majd, megtelik a melled, megindul a tejleadó reflextől atejcsorgás magától is...de ez nem azt jelenti, hogy addig csak az üres cicin lóg a baba!


Boldog babavárást, és babázást! MENNI FOG A SZOPTATÁS!!!! Ezt szuggeráld magadba, és úgy is lesz! :-)

2009. dec. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!