Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A kislányom 4 hónapos múlt,...

A kislányom 4 hónapos múlt, most még csak szopik, de ezen kívül nem tudok neki már eltenni is a fagyasztóba. Nekem viszont hetente egyszer el kell mennem otthonról szinte egész napra. Tápszert vagy tejpépet adjunk-e neki inkább arra az időre?

Figyelt kérdés
Hamarosan elfogyik a maradék fagyasztott tej is, így akkor már minden napra illesszük be a menüjébe? Utána jöhet az alma, krumpli is?

2014. máj. 9. 19:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%

elfogyik?

Szerintem ne tápszert adj neki, hanem kezdd el a hozzátáplálást, gyümölcsökkel, zöldségekkel, és akkor kaphat majd azt.

2014. máj. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%
Egyetértek az előzővel, én 4 hónaposan már elkezdtem a hozzátáplálást, nagyon szerette. :)
2014. máj. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Hát, én ha muszáj, inkább tápszert adnék mint tejpépet.

Viszont arra vigyázz, hogy jóval előtte próbálkozzatok már adni neki, nehogy az a nap legyen az első amikor elmész, mert lehet, hogy el sem fogadja, vagy esetleg több fajtát kell megpróbálni, mert valamelyik nem ízlik neki.

Gondolom ha lefejt tejet kapott már, akkor a cumisüveget ismeri, mert ha nem, akkor az is gondot jelenthet, hogy nem fogadja el.

De ha jól veszem ki a kérdésedből, akkor már evett üvegből, így az remélhetőleg nem lesz gond.

Én nem illeszteném be a mindennapi menüjébe, viszont így meg elég gazdaságtalan lesz, mert ha jól rémlik a tápszert csak felbontástól számítva 2 vagy 3 hétig lehet felhasználni.

Szerintem hozzátáplálni még ráértek 6 hós kora után, ha amúgy csak szopizik.

2014. máj. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

1-2. válaszoló, az rendben hogy hozzátáplálás, de abból még sokáig nem lesz egész napra elegendő evés.

Kérdező, tápszert adj. Előtte egyszer-egyszer tényleg kóstoltasd meg vele, hogy elfogadja-e. A tejpép nem való csak max. 1 étkezésre ebben a korban, főleg ha amúgy anyatejes.

2014. máj. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

Csak anyatejes babánál még ne kezd meg a hozzátáplálást szerintem. Nem érett rá a bélrendszere. Védőnőd nem tud tanáccsal szolgálni?


Kedves első hozzászóló, ne ítélj, hogy ne ítéltessél!

2014. máj. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen sajnos fogytán van a tej, illetve úgy érzem nem lakik tőle jól a babám. Köszönöm a válaszokat, én is a tápszerre hajlok. A védőnő a tejpépre sem mondott ugyan nemet, de szerinte is lehet utána lassan a hozzátáplálást kezdeni. Sajnos a cumisüveggel hadilábon állunk, de gondolom az életösztön nagy úr!
2014. máj. 10. 07:21
 7/15 anonim ***** válasza:
32%

Mi is ugyanígy voltunk, amikor ennyi idős volt a kisfiam. Hiába gyűjtögettem a tejet a fagyasztóba, meg szereztem be tápszert, egyik sem kellett neki. Végül tejpépet kapott, azt szerette.

A hozzátáplálásról meg annyit, hogy ha el is kezded 4 hónaposan, még hónapokig nem fog akkora mennyiséget enni belőle, hogy egész napra elég legyen neki tej nélkül, ezt az előttem szólók is tudhatnák.

2014. máj. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Talán arra gondolt az első kettő, hogy reggel és este kaphat anyatejet, mikor otthon vagy, de napközben nyugodtan ehet főzeléket, tejpépet. Mi is 4 hónaposan kezdtük kiváltani a napközbeni étkezéseket, addig csak anyatejet kapott, szerencsére gyorsan ment a dolog, szerette az új ízeket.
2014. máj. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 xStefix ***** válasza:
60%

Nem mindenki ért ezzel egyet, de 6 hónapos korig az anyatej, ennek hiányában pedig a tápszer a baba ideális tápláléka. Vagyis a hozzátáplálást (így a tejpépet is) addig kerülni érdemes.


Kérdező, miből gondolod, hogy nem elég a tejed vagy nem elég tápláló? (Függetlenül attól, hogy tudsz-e fejni is a szopi mellett, vagy sem.)

2014. máj. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Abból gondolom, hogy sokszor kér enni (volt, hogy 1 óra telt csak el) és utána még éhesnek érzem. De az igazi probléma, hogy van amikor nem vagyok itthol, és akkor kellene pótolni valamivel.
2014. máj. 11. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!