Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós anyukák ti minden...

Szoptatós anyukák ti minden szoptatás után kifejitek a tejcsit ami még maradt?

Figyelt kérdés
Én úgy hallottam,hogyha nem fejem ki akkor elapad a tej?És mindig azt a cicit kell kifejni amiből utoljára evett? ha a másik nagyon tele van,akkor sem azt fejjem ki?
2009. dec. 27. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia,

En hogy oszinte legyek ejjel nem fejtem ki..de nappal igen. Ilyenkor azt a mellett is kifejtem amibol cicizett. Mar sajnos nincs sok tejem igy mar nem kell fejnem, de az elejen teleraktam egy melyhuto fiokjat azt fogyasztjuk epp.


7hos kisfiu anyukaja

2009. dec. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én nem fejtem,így beállt a kereslet-kínálat,és végig elég volt a tej.(4 gyereket szoptattam,folyamatosan 7 évig.:))

Ha aggódsz,h kevés a tej,ha szaporítani akarod,akkor fejjél nyugodtan,de elapadni nem fog ha nem fejsz.

2009. dec. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én éppenhogy este, éjszaka fejek, mert a fiam az esti fürdés-evés után nem kel fel éjjel enni, csak hajnalban/reggel fél 6 körül. Így ha nem fejném, akkor totál eláztatnám az ágyat. Nappal pedig kiszívja mindkettőt (2 mellből eszik már), úgyhogy nem tudok mit fejni.
2009. dec. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

6 hétig fejtem,akkor sem minden nap és éjjel egyáltalán nem.

9,5 hónapja szoptatok nappal 4x éjjel 2-3x, úgyhogy nem apad el.

2009. dec. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem írtad, mennyi idős a babád! Az elején, amikor belövellt a mell, érdemes kifejni, nehogy begyulladjon a sok tejtől. Ugyanis ekkor a baba nem szívja ki. Ha a másik melled is tele van, érdemes abból is fejni.

Ha tejet szeretnél gyűjtőbe leadni, akkor mindig érdemes fejni, egyébként ha ne fejsz, beáll a kereslet-kínálat, így mindig annyi tejed lesz, amennyi a babának kell és elég neki. Elapadni NEM fogsz, ha rendszeresen szoptatsz.

2009. dec. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most 7 hetes a picur...és az lehetséges,hogy kezd beállni a kereslet kínálat?Éjszaka már nem bírok annyit kifejni mint eddig
2009. dec. 27. 19:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Az első gyerekemnél fejtem, minden szopi után. Most a másodiknál nem fejek, nincs rá időm. Közben egy műtéten is túl vagyok. Nem apadt el a tejem, annyi van amennyi kell, se több se kevesebb. A gyerekem nem is tudja mi a cumisüveg. Még mindig szopik, 18 hónapos.
2009. dec. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

19:18-as vagyok!

Igen, ennyi idősen már összehangolódik a baba az anyával. Meg kell jegyeznem, hogy a fejés nem azonos a szopással. A baba sokkal több anyatejet tud kiszívni a mellből, mint amennyit te ki tudsz fejni. Ezért nem kell a kifejt tej mennyiségéből egyből a kevés tejre gondolni. Maximum úgy csináld a fejést, hogy ha hajnalban kel szopizni, akkor a másikat fejd a szopi alatt, akkor könnyebben ürül.

Még egy dolog! Kb 6 hét körül múlik el az a nagy belövellés, a szülés előtt felgyülemlett felesleges vízmennyiség is távozott! Nem beszélve arról, hogy 6 hetes kor körül van egy fejlődési ugrás, amikor is többet szopik.

Egyébként ez idő tájban kezdenek el a szoptató anyák aggódni, hogy elég-e a tejük. Pedig elég! Nem kell tápszerez nyűlni, a babára kell bízni magunkat!

2009. dec. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Megnyugtattatok!
2009. dec. 28. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!