Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tanácsolnátok ennek az...

Mit tanácsolnátok ennek az anyukának, egy éves babával?

Figyelt kérdés
A kicsi nagyon szopifüggő, elválasztás nem jöhet szóba, mert anyukának is lelkileg jó a szoptatás. Azonban a gond az,hogy az elejjétől fogva CSAK a zabálástól volt tej, rengeteg szénhidrát, minden mennyiségben...ez eredményezett egy baromi nagy hízást, 10 kg feljött a szülés óta :( nem érzi jól magát már, de a szopi miatt meg van lőve, enni kell, nem lehet méregteleníteni, csak minimálisan mozogni...mit tegyen? :( segítsetek légyszi!

2014. máj. 11. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Ilyen áron biztos, hogy nem szoptatnék.

Saját magadnak is hazudsz, ha nem ismered be, hogy ez így nem tesz teljesen boldoggá.

Ne légy a saját gyereked rabszolgája.

1 éves a gyerek, az anyatej már nem létkérdés számára, nem ez a legfőbb tápláléka.

Le kell válnod róla lelkileg és elfogadni, hogy szép lassan felnő, önálló kisgyerekké fejlődik.

2014. máj. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Hasonló helyzetben vagyok én is, de nem értek egyet azzal, hogy nem lehet mozogni. Napi egy órát tornázom. Tény, hogy nem tudok fogyni. A fiam még idősebb, és képtelen vagyok leválasztani. Előző válaszolónak: nem azért nem megy, mert nem engedem őt el, kifejezetten élvezem, ahogy önállósodik. Én csak félek, hogy lelkileg sérül, ha visszautasítom.
2014. máj. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha megpróálnék odafigyelni az étkezésre, meg mozogni, akkor attól tartok, hogy belemennek a méreganyagok a tejbe. Ezt hogyan tudnám felmérni amúgy? A kicsi egyébkén cseppkorától kezdve nagyon érzékeny, stresszes, az, h biztosítom neki maximálisan a nyugalmat, oltalmat, a mindent jelenti neki, biztos megviselné, ha elutasítanám...az első lánykámmal nem volt ilyen, belevaló, vagány kislány, ő simán elválasztódott magától 1 évesen.
2014. máj. 11. 22:45
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Azért szépen fokozatosan biztosan elkezdhetnéd elválasztani úgy, hogy Őt ne érintse ez túl érzékenyen. Én pont ezen dolgozom egy hete, hogy elvettem a nappali szopit, ami már csak az alvásához kellett. Jól belakik ebédkor, így gondoltam, kipróbálom, mennyire kell a.fiamnak a cici. Hát semennyire. Napközben sokat ölelem, és úgy látom, nem viseli meg. Ha nagyon keresi, egy nagyöleléssel és a könyvei nézegetésével el tudom terelni a figyelmét. Szerintem gondold át, melyik az a szopi, amit el tudnál venni Tőle, cserébe kapna Tőled aktív játékidőt vagy óriási öleléseket. Kezdetben ennyi is elég lenne. Majd jöhetne egy újabb szopi.
2014. máj. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet szoptatás mellett is diétázni, sportolni, ettől nem megy el a tejed. A durva méregtelenítés és a fogyókúra nem ugyanaz! Nem kell aggódnod a méreganyagok miatt.

A Kismama újságban pár éve két olyan cikksorozat is volt mikor szoptató édesanya szabadult meg a súlyfeleslegétől 3 hónap alatt. Ha meg tudod keresni azokat a lapokat ott részletes étrended írnak le + mozogni kell.

Amire nagyon fontos odafigyelned:

-igyál eleget, ha szomjas vagy ne egyél ivás helyett, és ne igyál cukros leveket, kávét

-ülj le az evéshez, ne futtában kapj be valamit és ne nassolj

-ne egyél édességet, és csak kevés pékarut egyél ( kifőtt tészta is számít)

- ne legyél konyhamalac, és arra is figyelj hogy főzés közben mennyit kóstolgatsz

- ne egyél pótcselekvésként ha fáradt vagy szomorú vagy

- mozogj!!!! kisgyerekkel is lehet sétálni, lépcsőzni, ha van aki vigyázzon rá és van rá lehetőséged akkor menj edzőterembe vagy úszni

2014. máj. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én kipróbáltam, még a súlyzós edzéstől sem ment el a tej! Más kérdés, hogy a gyerek már előtte elkezdett leválni.


Egyél minőségi szénhidrátot pl. zab. A csokik, pékáruk, kenyér, tojásos-fehérlisztes felejtős.

2014. máj. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1 évesen már nem kell aggódnod, ha csökken a tejmennyiség, hisz nem azzal kell jóllaknia. Szóval nyugodtan vegyél vissza, kezdj el mozogni és egészséges(ebb) ételeket enni.
2014. máj. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, akkor belevágok legalább is próba szerűen, azt már máshol olvastam, hogy nem szabad izomláznak sem lennie, majd szépen fokozatosan mozgolódok. Köszönöm Nektek, mindenki válasza hasznos volt!
2014. máj. 12. 10:51
 9/9 anonim ***** válasza:
42%

Én is híztam szoptatás alatt és szintén csak a szénhidrát bombáktól volt elegendő tejem. Aztán ahogy láttam, hogy már mindenfélét és szívesen eszik a kislányom, szépen lassacskán elkezdtem kevesebbet enni. Azt tapasztaltam, hogy a tejem valóban egyre kevesebb lett, DE: a leányzóm ugyanúgy élvezte a szopizásokat. Most múlt két éves, még szopik, egy-egy alakalommal nincs több tejem, csak kb.15 kortynyi, de ő ennek is nagyon örül, mikor kiürült a mellem, mondja is, hogy "elfogyott, mindet kiittam."

Úgy veszem észre, hogy ő nem is az anyatejhez, mint inkább a szopizáshoz ragaszkodik. A mennyiség mindegy, úgyis pótolja egyéb élelmiszerekből, innivalókból. Ami érdekes, hogy a tehéntejet nem szereti, de már ezen sem izgulok, mert sajtot, túrót, joghurtot, kefírt viszont szívesen eszik.

2014. máj. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!