Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatti erős torokfáj...

Szoptatás alatti erős torokfájásra, lázra mit lehet bevenni? Tej nélkül esetleg szoptatni?

Figyelt kérdés
3. napja vagyok lázas 38,8C és nagyon fáj a torkom. Ettem már fokhagymát, mézet, iszok sokat, de semmit nem javul. Voltam már orvosnál is mert nagyon szenvedek, de penicilin érzékenység miatt nem tud csak algopyrint fel írni,vagy olyan antibiotikumot amivel nem szoptathatok. 6 hónapos a babám, nagyon sokat szenvedtem, hogy tudjam szoptatni nem akarom ezért abba hagyni, tejem is van még, de napközben is igényli a cicit az elalváshoz, nem ott alszik el, de kell neki hogy letudjon nyugodni, összebújjunk, különben csak fáradtan szenved, de nem alszik el. Pancsolás után pedig akár hogyan is ragad le a szeme muszáj kettőt szippantania mert szintén nem alszik el. Cumija nincs, cumisüveget nem fogad el.

2014. máj. 22. 06:21
1 2 3
 21/25 xStefix ***** válasza:

Ne haragudj, de komolyan nem értem, hogy miért nem kérsz szakmai segítséget is? Inkább nem szoptatni, mint biztos javaslattal a zsebedben dönteni? (és esetleg mégis szoptatni) Főleg, ha ennyire komolyan veszed a szoptatást, ami egyébként nagyon jó....

Mi az a gyógyszer, ami mellett megtiltották neked a szoptatást?

2014. máj. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Igazad van, én sem értem miért nem jártam ennek már korábban utána, talán mert túlságosan is bíztam a háziorvosomban, aki próbált megoldást találni, hogy tudjak szoptatni, de nem sikerült neki. Kiderült Fromilid mellett igen is lehet szoptatni. Segítséget kértem szoptatási tanácsadótól ás segített. :D (Annak idején a kórházban is volt egy ilyen tanácsadó, és mindent csinált csak tanácsot nem adott, aztán amikor a babám 2 hónapos volt és nem hízott, de volt tejem akkor írtam jó pár ilyen tanácsadónak, de nem válaszoltak, DE most most írt valaki és SEGÍTETT! ) Ha valaki erre jár akkor üzenem, hogy igen is kérdezzen rá több forrásból is szabad e az adott gyógyszerrel szoptatni, mert a legtöbb gyógyszerrel szabad! Ne elégedjen meg egy válasszal, gyerekorvost, védőnőt, szoptatási tanácsadót kérdezzen meg. A gyógyszer gyárak védik magukat, hogy ne lehessen őket be perelni így inkább nem szabad semmit sem szedni, de ez nem így van.
2014. máj. 26. 07:37
 23/25 anonim ***** válasza:

Szia örülök hogy jobban vagy és hogy lehet szoptatod!

Az én fülem javul de nem gyogyult meg,az antibogyo viszont elfogyott.....És mostmar csomókban hullik a hajam..:( Ez van amikor gyulladásban van a szervezetem.... Mondjuk terhesség alatt nem hullott de előtte nagyon a manduláim miatt.Ki kellett volna őket venni de kiderült jön a baba. Igy nem vetettem ki.

Nagyon jó hogy felkerestél egy tanácsadót .Gindolom a picurid is örül hogy mimden a régi kerékvágásba megy újra. Minden jót nektek és további gyógyulgatást.

2014. máj. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 xStefix ***** válasza:
Örülök! :)
2014. máj. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Terhesen nekem se hullott a hajam és szép volt a bőröm. De szülés után kb. 2-3 hónappal ismét hullani kezdett a hajam, szinte csomókban ahogy előtte is, most kicsit vágattam belőle ettől picit jobb lett, de hullik így is ezerrel. :( Annyira sajnálom, hogy a füled nem gyógyul, nem is tudom mit tudnék javasolni :( Napoztassad mert az nagyon jó és próbáld ki azt az infra lámpát mert tényleg jó! Szerintem a fülgyertya is jó, csak nem mindig lehet használni, bár nem olyan kiemelkedően jó mint a napfény. Gyógyulj meg minél előbb!!!!!!! (Én meggyógyultam szinte teljesen, de nőt 2 afta a számba és hátul a bölcsesség fogamnál elvált az íny a fogamtól, nem tudok ezért igazából nagyon enni, kenegetem javulgat is, de nem az igazi. Na de majd csak minden rendbe jön!
2014. máj. 27. 14:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!