Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Önmagát választja el?

Önmagát választja el?

Figyelt kérdés
A 8 hónapos fiam kb 2 hete napközben nem fogadja el a cict, csak a kanalas ételeket. Próbálkoztam tápszerrel, de se csőrös pohárból, se cumisüvegből, se pohárból nem issza meg. Csak a szilárdakat kanalazva. 8 foga van, most jön a 9., kapaszkodva lépeget, szóval elég gyorsan fejlődik. Cicit csak a fekvésnél és az éjjeli kelésnél, illetva hajnalban fogad el. Tehát háromszor. Napközben hiába kínálom, bekapja, és már vigyorogva fordul el, és megy játszani. Nekem lelkileg nehéz, mert sokat tettem hogy legyen tejem, de így egyre apad. Volt aki még így járt? Vagy szerintetek mit tehetnék még, hogy visszaszokjon a cicrie?

2014. máj. 27. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Az enyém is így tett, de ő 6 hónaposan kezdte, és 9 hónaposan végleg befejezte a szopit. Engedd el, ne szomorkodj, ha ő így látja jónak, így kell lennie. Egyébként nagy könnyebbség lesz, hogy bármikor, bárhol meg tudod etetni, sokkal tervezhetőbb lesz az útrakelés, nem vagytok cicihez kötve.


(Én is sokat kínlódtam a szopival, már a védőnő is azt mondta, hogy meg volt róla győződve, feladom. És akkor se lett volna egy rossz szava sem.)

2014. máj. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtál, igazad van, az előnyeit fogom nézni. Nagyon elkenődtem az utóbbi napokban, de úgy látom nem tudom befolyásolni.
2014. máj. 27. 13:17
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

8 hónapos gyereket már nem kell visszaszoktatni. Nagyfiú már.

Lehet, hogy már nem is elég tápláló a tejed, azért kéri inkább a rendes kaját.

2014. máj. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xStefix ***** válasza:

Nem tudom, nekem szoptatni sokkal könnyebb volt házon kívül, mint pont az étkezések miatt igyekezni haza...


Kérdező, te mit szeretnél? Ha még ragaszkodnál a szopihoz egy ideig, akkor jó lehet, ha rendszeresen kínálgatod őt, aztán meglátod, mit reagál. Ha esetleg meggondolja magát és kéri, az szuper. De ha nem, akkor se keseredj el, de nem kell ezt feltétlenül elválasztódásnak felfogni! Lehet, hogy ez csak egy átmeneti visszaesés, ami elég gyakori egyébként. Főleg, ha ennyire gyorsan fejlődik és minden leköti a figyelmét. Kipróbálhatod azokat a praktikákat is, amiket a 4-6 hónap közti időben szoktunk csinálni, hogy kizárjuk a környezeti ingereket. De ha ezek nem válnak be, akkor sincs semmi gond. A kínálgatás nem erőszakoskodás, viszont így megtartod az esélyét annak, hogy esetleg visszatérjen még a több szopihoz, ha majd azt szeretné.

És még egy: ha még jóideig folytatnád a szoptatást, akkor lassan csináld a hozzátáplálást. Főleg fontos ez akkor, ha már sokat eszik a babád és láthatóan nagyon bejön neki. Mert ha most még be is gyorsítasz és egyre több és több kanalast adsz neki, azzal tényleg megtörténhet az elválasztódás.

De úgy csináld, ahogy te jónak látod és ahogy a babádnak megfelel; ezek csak ötletek. :)

2014. máj. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
8 hónaposan már a darabos ételekkel kell ismertetni, nem a szopit erőltetni. Most is azt mondom, el kell fogadni a picúr döntését.
2014. máj. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:

Én meg azt, hogy érdemes felkínálni neki a választás lehetőségét (ha ez fontos az anyukának is) és majd a baba eldönti, hogy mit szeretne.

Aki nem akar mondjuk 1 éves koron túl szoptatni, az úgyis az evést választja a szoptatás helyett, legalábbis idővel. Aki viszont a szoptatást, az a fenti módszerrel tudja segíteni a folyamatot. Ennyi. Nincs ebben semmi erőltetés. ;)

2014. máj. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
xxStefixx igazad lehet, a mostani mensimnél szinte teljesen elapadt a tej, és nem tápszerrel, hanem kanalassal egészítettem ki, felgyorsult a szolidok bevezetése. Most ott tartunk, hogy reggel ébredés után szopizik, utána meg kevesebbet reggelizik. Napközben viszont nincs türelme cicizni. Az etetőszékben is olyan mint a kis kukacka, csak mozogna és menne folyton. De. Nekem ez így most lelekileg jó... Nem érzem már, hogy teljesen elutasít. De ezt csak az érti, aki szoptat/szoptatott.
2014. jún. 3. 08:16
 8/8 xStefix ***** válasza:
Próbálhatod esetleg napközben is többször kínálni cicivel, ha gondolod és elfogadja, hátha. De az is egy lehetőség, amit most csinálsz, csak azért maradjon meg a fokozatosság, amennyire sikerül. Nemcsak a tej/szopi miatt, hanem az ő emésztése védelmében is.
2014. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!